Astroloji ve Merkür İlişkisi

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
62,042
Beğeniler
6,306
Takım
GALATASARAY
#1
ASTROLOJİ VE MERKÜR

Astroloji'de Merkür, İkizler ve Başak burçlarını yönetir. Merkür'*ün simgesindeki yarım dairenin insanın yeteneklerini yada aklını, altındaki tam dairenin ruhu ve be*densel bütünü ve onunda altında*ki kişisel çizgilerin maddesel tu*tumu temsil ettiği söylenir.

Merkür, Güneş'e en yakın ge*zegendir. Venüs gibi o da Dünya'-nın yörüngesi içinde kalır. Hızlı gezegenlerdendir. Güneş'ten en fazla 28 derece uzaklaşabilir. Ya Güneş'in bulunduğu burçta veya bitişiğindeki burçtadır.

Mitolojide Merkür, "Tanrıların Habercisi" olarak bilinirdi. Astrolo*jide de bu gezegen, haberleşme*yi temsil eder. Konuşma, yazı, yol*culuk bu gezegenin yönetiminde*dir. Merkür'ün yıldız haritasında*ki konumu, harita sahibinin nasıl bir zekâ ve sinir sistemine sahip olduğunu gösterir. Sinirler, beynin diğer organlarla haberleşmesini sağlarlar.

Vücutta Merkür, sinir sistemi*ni, akciğerleri ve tiroid salgı bezini yönetir. Bir çocuğun yıldız haritası yorumlanırken astrologun Merkür'ün konumuna dikkat et*mesi gerekir. Yani haritada Mer*kür'ün girdiği burç ve eve bakılma*lıdır. Böylece astrolog çocuğa ne tür eğitimin yararlı olacağını anlar.


Merkür'ün özellikleri: Zeka, kıvraklık, şirinlik, istekleri kolay açıklama, merak, kaypaklık, mantık. Merkür'ün diğer özellikleri için İkizler ve Başak burçlarını okuyun.

Yönettiği Burç - İkizler
Zayıfladığı Burç - Balık
Yükseldiği Burç - Yay
Anahtar kelimeler - Nental ve fiziki iletişim.
Birleştikleri - Beyin ve sinir sisteminin koordinasyonu. Solu*num sistemi. Zihni Kavrayış. Gün*lük geziler. Araba, motosiklet ve bisiklet gibi araçlar.

( + ) ÖZELLİKLERİ
Bilgelik ve diğer insanlarla iyi iletişim kurabilmek. İyi muhake*me gücü. Anlayış. Beceriklilik. Mükemmel müzakere ve münaka*şa. Entellektüelite. Teferruatla il*gilenmek.

(—) ÖZELLİKLERİ
Kararsızlık. Tenkidcilik. Aşırı Meraklılık. Zihni gerginlik veya durgunluk getiren kontrolsüz sınır enerjisi. MÜnakaşacılık. Kurnazlık. Kötümser görüş acısı ile bakmak.
 
Top Bottom