Astrolojide Elementlerin Önemi

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,253
Takım
GALATASARAY
#1
Astrolojide Elementlerin Önemi

Astrolojide nitelikler kadar elementlerin de ayrı bir önemi vardır. Elementler, ateş, toprak, su ve hava olmak üzere dört tanedir.

Ateş elementine ait olan burçlar Koç, Aslan ve Yay'dır. Bu gruba ait olan burçların genel özellikleri arasında girişimcilik yeteneği, kendi kendini yönetme isteği, enerji yoğunluğu ve risk alabilme konusunda cesaret verir. Haritasında ateş grubu ağırlığı olanlar cesur, erkeksi davranışlara meyilli ve yaratıcı yönleri güçlü kimselerdir.

Toprak elementine ait olan burçlar Boğa, Başak ve Oğlak'tır. Bu gruba ait olan burçların genel özellikleri arasında pratiklik, kontrollülük, dayanıklılık ve maddeye önem verme ön planda gelir. Haritasında toprak grubu özellikleri ağır basanlar sabırlı, detay görebilen ve ticari konularda başarılı olabilecek kimselerdir.

Su elementine ait olan burçlar Yengeç, Akrep ve Balık'tır. Bu gruba ait olan burçların genel özellikleri arasında sezgisellik, duyarlılık, içe dönüklük ve başkalarının hislerine hassas olma sayılabilir. Haritasında su grubu özellikleri ağır basan kimseler kolaylıkla duygusal iletişim kurabilen, hassas ve merhametli yapılarıyla dikkat çekerler.

Hava elementine ait olan burçlar İkizler, Terazi ve Kova'dır. Bu gruba ait olan burçların genel özellikleri arasında entelektüellik, hümanistlik, sosyallik ve iletişimcilik ön planda gelir. Haritasında hava grubu özellikleri ağır basan kimseler kolay iletişim kurabilen, birleştirici ve mantığa önem veren yapılarıyla dikkat çekerler.
 

Benzer konular

Top