Astrolojide Evler ve Etkileri - Jüpiter

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,253
Takım
GALATASARAY
#1
Astrolojide Evler ve Etkileri - Jüpiter

Jüpiter'in yer aldığı ev, o kişinin din, felsefe ve eğitimle ilgili tavırlarını belirtir ve bunları hayatın hangi alanlarında nasıl kullanacağını ortaya koyar. Bu alanlar, maddi ve ruhsal zenginliklerinin hangi sosyal düzenlerde gelişebileceğini karşılığında nasıl bir şans elde edilebileceğini gösterir.
Jüpiter'in bulunduğu evdeki olaylar rahat bir biçimde aktığı için, kişinin olumlu ve iyimser bir bakışla baktığı alanları da belirler. Böylece başkalarına yaşamın iyi yönlerini vermek, göstermek, bu kişiye daha büyük bir kazanç sağlar.


Birinci evde Jüpiter'in işlevi
Neşeli hayatın hep iyi yanlarına bakan, iyimser ve uyumlu biri olmalısınız. Dürüst, sözüne güvenilir ve arkadaş canlısı olduğunuz için sevilir, sayılırsınız. Kendinize güveninizle iyimserliğiniz başkalarının size yardım etmemesini sağlar. Yaşlandıkça kişiliğiniz daha bir oturur ve büyük saygınlık kazanırsınız.
Jüpiter iyi etkiler almışsa felsefe, din ve eğitim konularında geniş araştırmalar yapabilirsiniz.
Genellikle şanslı olduğunuz için Tanrısal bir güç tarafından korunuyormuş duygusu uyandırırsınız. Ama son ana kadar yardım gelmeyebilir.
Dini inançlarınız güçlü ahlaki değerleriniz. Jüpiter, Uranüs, Neptün ve Plüton ile uyumlu aspeckler oluşturuyorsa, ruhsal kurallara ve kadere, ermiş gözüyle bakar, manevi bir önder olabilirsiniz.
Jüpiter sert etkiler aldıysa; özellikle yaşlandıkça şişmanlar, kendi önemini abartır, nefsinize önem verirsiniz. Biraz palavracı olur, yapabileceğinizden fazlası için söz verirsiniz.
Jüpiter Ateş grubu bir burçta ise, eliaçık, cesur, iyi huylu, iyi bir arkadaş, yücegönüllü (düşmanına bile) bir insan ve biraz kibirli olabilirsiniz, iş yaşamınız başarılıdır. Beden eğitimine, dinlenmeye önem verirsiniz.
Jüpiter Toprak burçlarından birindeyse; gizliliği seven, bencil, kibirli, kendini beğenmiş, yüzeysel düşünen, gösterişçi ve tutucu birisiniz.
Jüpiter Hava grubu burçlardan birindeyse; dürüst, yücegönüllü, bağlı bir kişisiniz. Özellikle Jüpiter Terazi ya da Kova Burcu'ndaysa herkese yardıma hazırsınız.. Jüpiter Su grubu bir burçta ise; sporu, içmeyi ve şaka yapmayı seviyorsunuz. Parasal konularda şanslısınız ama paranızı harcamıyorsunuz. Akrep Burcu egoyu simgelediği için, Yengeç ve Balık Burçları daha uygun yerleşimlerdir.
Genel çizgileri ile bağımsızlığına ve onuruna düşkün, basitlikten nefret eden, amacına bağlı bir kişisiniz.


İkinci evde Jüpiter'in işlevi
Büyük iş yeteneğiniz var. Eninde sonunda istediğiniz servete kavuşursunuz. Bu büyük ihtimalle de bu kazanç yoluyla olur.. Ancak Jüpiter kötü etkiler aldıysa, ne kadar çabuk kazanırsanız o kadar çabuk yitiriyorsunuzya da kazançlarını kâğıt üzerinde kalıyor.Ev ürünleri, yiyecek, taşınmaz mallar, hastane, ruh bilim, eğitim, gezi ve basın yayınla ilgili bir işle uğraşırsınız. Jüpiter zararlı bir etki aldıysa, olmayan şeyleri gerçek gibi kabul ederek kendinizi üstün gösterirsiniz. İş ilişkilerinde görünmeyen olasılıkları unutursunuz. Jüpiter çok ağır bir etki aldıysa, borcuna bağlı olmayan bir kişilik belirir.


Üçüncü evde Jüpiter'in işlevi
Filozof gibi bir insansınız. Ruhsal değerlerden kaynaklanan iyimser bir görüşe sahip; eğitim, öğrenim, yayın, din haberleşme ve gezi ile ilgili bir kişisiniz. Düşünceleriniz inançlarınızla kültür alışverişinize uygundur.
' Jüpiter.sabit burçlardan birinde değilse, sık sık geziye çıkarsınız. Sosyal düşüncelere ve tüm ' haberleşme yöntemlerine ilgi duyarsanız. Politika danışmanı yada iyi bir araştırmacı olabilirsiniz.
Jüpiter zararlı bir etki almamışsa, kardeşlerinizle, komşularınızla iyi ilişkiler kurarsınız. Jüpiter ters etki görmüşse, gezilerde önlemsizlik ve aşırı güvenden ötürü kazaya uğrayabilir sakat kalabilirsiniz. Kazalar Mars ya da Uranüs'ten zararlı etkiler varsa daha da tehlikeli olur.


Dördüncü evde Jüpiter'in işlevi
Tipik bir evcimensiniz. Burçlar kuşağında dördüncü ev olan Yengeç Burcu'nda Jüpiter güçlü olduğu için, yuvanızda ve tüm evcil konularda güvenlik, rahat ve aile bireyleriyle iyi ilişkiler sağlar.
Toplumda kabul görmüş bir aileden geldiğiniz için, sosyal ve eğitsel yararlar sağlarsınız. Yaşamınızın ikinci yarısında şans size
daha da gülecektir. Ana baba ya da diğer aile üyelerinden miras ve servet kalabilir.
Ailenizle ahlak ve din konularnida tam bir uyum sağlarsınız. Zaten aileniz size erken yaşlarda iyi bir din ve ahlak eğitimi sağlar. Babanız yüksek mevkide bir kişi olabilir. Böyle değilse bile o toplumda saygın biridir.
Büyük bir eviniz ve geniş bir aile çevreniz olup, evinizi dinsel, sosyal, felsefi ve eğitsel çalışmalar için kulanırsınız. Jüpiter iyi etkiler aldıysa, doğduğunuz yerde madde ve ruhi imkanlara kavuşursunuz. Jüpiter zararlı etkiler aldıysa doğduğunuz yeri bırakır başka bir yere yerleşinsiniz. Jüpiter'in aldığı etki çok çok tersse ihtimal ki yoksulluk içinde ölürsünüz.
Jüpiter çok ağır etkiler aldıysa aile üyeleri, alışkanlıklarına bağlı olarak büyük ve ağır harcamalar yaparak kişiye yük olurlar. Modası geçmiş dinsel inançları vermeye çalışarak kişiyi kısıtlarlar.


Beşinci evde Jüpiter'in işlevi
Çocukları ilgilendiren her konu ile siz de ilgilisiniz. Sanatı eğitimi de seversiniz. Çocukları seven, öğretici, gençlere ruhsal konularda öğütler veren bir kişisiniz. Görevine bağlı, şanslı çocuklarınız olur ve size yardım ederler. Çocuklarınız dinle, felsefeyle ilgilenir, kesinlikle iyi bir eğitim yaparlar.
Önemli kişilerle duygusal ilişkiler kurarak mutlu olursunuz. Bahislerle, yarışlarla, yada spekülasyonla para kazanabilirsiniz. Borsa, karaborsacılık, eğlence yeri işletmek ve eğitim size göre işlerdir.
Jüpiter zararlı bir etki aldıysa, akılsızca spekülasyon ve harcamalar yüzünden ağır para kayıplarına uğrayabilir, kendinizi olduğunuzdan daha ileride gördüğünüz için iflas edebilirsiniz.


Altıncı evde Jüpiter'in işlevi
Temel felsefeniz topluma faydalı olmaktır. Bu yüzden hizmet ve yapı alanıdaki çalışmalara yönelik sosyal düzene uymak, başkalarına hizmet etmek amacı ile kullanılabilir şeyler yapmak isteyen bir kişisiniz.
Ruhî bedenî ve zihinî iyileştirme yöntemlerine ilgi duyarsınız. İnsanlar sizin yanınızda kendilerini rahat hissedeler. Kişinin zihinsel ve duygusal durumunun fiziksel yapısı, üstünde etkisi olduğunu bilirsiniz, işiniz (iyileştirme ile ilgiliyse) tıp, ruhsal iyileştirme, masaj ya da doğal ilaçlarla ilgili olabilir.İşinizde çoık sevilir, saygı görürsünüz, işinizi iyi yapmak isteyip, iş arkadaşlarınız ve patronlarınızla iyi geçindiğiniz için iyi ilişkiler kurarsınız. Sağlınız genellikle yerindedir.Jüpiter, Başak ya da Ikziler Burcu'nda ise, göğüs ve bacaklarınızdan rahatsız olabilirsiniz. Jüpiter zararlı bir etki aldıysa, tembel işini başkalarına ayıran bir kişi olursunuz. Aşırı çalışmaya bağlı rahatsızlıklar ve karaciğer hastalıkların başgösterebiiir.
Jüpiter yöneticisi olduğu Balık Burcu'nda ise karşıt durumdaki doğal altıncı evde zararlı durumda olduğundan başkalarından çok şey beklersiniz.


Yedinci evde Jüpiter'in işlevi
İçten ve arkadaşça davranan biri olduğunuz için evlilik ve ortaklıklarla mutlu olabilirsiniz. Adaletli oluşunuzdan ötürü dürüst davranır, karşınızdakinden de aynı şeyi beklersiniz.Ruhsal değerleriniz ilişkilerinize de yansıdığından şanslı bir evlilik yaparsınız.Evlilik servet ya da sosyal alanda yükselme amacı ile olabilir. Ortaklarını seçerken iyi yargılayıp, onlara iyi davrandığınız için servet kazanabilirsiniz. Sevgilerinizde egoya yer yoktur.
Hem fiziksel, hem ruhsal açıdan iyi yetişmiş olmak ister, karşılığında da güven ve arkadaşlık kazanırsınız. Hukuk, toplumsal ilişkiler, satış, tartışmalar, arabulucuk konularında başarı sağlayabilirsiniz.
Jüpiter zararlı bir etki aldiysa başkalarından çok şey bekler, evlilik ve ortaklıklarınız da safdil olur. kendinize bakmadan büyük ülküler peşinde koşârsiniz


Sekizinci evde Jüpiter'in işlevi
Miras, sigorta ya da ortak kazançlar yoluyla varlıklı olacaksınız. Jüpiter zararlı bir etki aldıysa miras nedeniyle ağır veraset vergileri ödeyebilirsiniz. Genellikle cenaze işleri, sigorta, vergi, muhasebesi gibi işler ilginizi çeker.
Jüpiter; Uranüs, Neptün ve Ploton ile güçlü bakış açıları oluşturuyorsa, ölümden sonra yaşam ve spritüalizma ile ilgilenir, telepatik bağlantılar kurabilirsiniz. Doğal bir nedenle sessizce ölürsünüz.


Dokuzuncu evde Jüpiter'in işlevi
Siz âleme düzen vermek için yaratılmış birisiniz. Hukuk, felsefe, din ve yüksek eğitim konularıyla derin bir aşkla ilgilenir, yaşamınızı kesin ahlâk standartları ve felsefe sistemleri ile yönetirsiniz. Tüm düşünce sınıflandırma sistemlerini inceler, bu nedenle iyi bir öğretmen olup, eğitim konularında görev alabilirsiniz.
Olabildiğince çok şey öğrenmek istersiniz. Jüpiter zararlı bir etki aldıysa, yüksek öğrenim olanağı elde edemez, ya da disiplinsizlik yüzünden bu imkan kullanamayabiiirsiniz.
Birdin kuruluşunda görev alabilirsiniz; çünkü inşalara hoşgörülü bir yaklaşımınız vardır. Ancak Jüpiter zararli etkiler almışsa dinsel inançlarınız dar kafalılığa yoI açabil ir.
Diğer ülkeleri gezip, değişik kültürler hakkında bilgi edinmek istersiniz. Evlilik yoluyla yakınlarınızdan yardım görebilirsiniz, işiniz yayıncılık, öğretim ya da gezilerle ilgili olabilir.


Onuncu evde Jüpiter'in işlevi
Hayatta her şeyinizi çalışarak elde edeceksiniz. Mesleğinizde iyi bir yere ulaşıp ün kazanacak, yaşamınızın ikinci yarısında büyük ödüller elde edeceksiniz, işinizde, toplumsal sorumluluklarınızda din ve ahlak değerlerine önem verir, çevrenizi etkilersiniz.
Ancak çevrenizdekiler bu iyi niteliklerin anlayamayabilirler. Mesleğinize yakın, dürüst tutkulu bir insansınız. Genellikle toplumun temel direği olarak kabul edilen ünlü kişilerden biri olabilir, politikada ya da toplumsal kuruluşlardan birinde görev almış olabilirsiniz.
örgütlenme yeteneğiniz de yöneticilikte başarılı olmanızı sağlar. Daha büyük sorumluluklar ve güven sağlayabilmek amacı ile eğitime önem verir, karşılığını da alırsınız. Özellikle yaşlandıkça sağlam kişiliğiniz daha belirginleşir.
Jüpiter, Toprak burçlarından birinde ise büyük iş yeteneğiniz ilerki yaşlarda varlıklı olmanızı sağlar. Jüpiter Oğlak Burcu'nda ise, meslek tutkularınız için evinizi savsaklamanız yüzünden aile ilişkileriniz iyi olmaz. Jüpiter zararlı bir etki aldıysa kibirli ve kendini beğenmiş olmanız, gözden düşüp şansınızı yitirnenize neden olabilir.


Onbirinci evde Jüpiter'in işlevi
Grup ve ekip adamısınız. Amaçlarını arkadaşlarınla birlikte gerçekleştirmeyi yeğlersiniz. Arkadaş önemlidir, zaten genelde herkese iye davranan bir kişisiniz. Çok seviten tHfi olduğunuz için akradaşlarınız da eliaçık, her zaman size yardıma hazır kişiler olurlar. Arkadaşlarınızla öğüt alışverişleri yaparsınız. Ancak Jüpiter zararlı etki aldıysa bu öğütler her zaman yerinde ve uygulanabilir olmayabilir.
Jüpiter zararlı bir etki aldıysa, arkadaşlarınıza olan sorumluluklarınızı savsaklayıp onları bir kalemde silebilir ya da kişisel kazanç amacı ile arkadaşlık yapabilirsiniz.


Onikinci evde Jüpiter'in işlevi
Deruni ve Ledünni bir kişiliğiniz var. içe dönük çalışmalar, meditasyon, ve yalnızlık yolu ile ruhsal araştırmalar yapmayı seviyorsunuz. Jüpiter, Uranüs, Neptün ve Plüton ile aspekt oluşturuyorsa, mistisem ve iç aydınlatmaya önem verirsiniz. İhtiyaç sahipleri ve yoksullara derin bir yakınlık duyar, onlara savurganca yardım edersiniz. Başkalarına yardımla doyuma ulaşır, hastane, üniversite, dini kuruluşlarda perde arkasında çalışmaktan hoşlanırsınız.
Düşmanlarınız azdır, zaten onlarla da arkadaş olursunuz. Jüpiter iyi etkiler almışsa zor zamanlarda eski iyi davranışlarından kaynaklanan gizli destekler görürsünüz.
Jüpiter zararlı bir etki aldıysa, nörotik eğilimler ve uygulanırlığı kuşkulu olan ülkücülük görülebilir. Bu kişiler, kendilerine acıyanlara parazit olurlar. Sorumluluklarını, üretim ve yaratma güçlerini kullanamaz, fantaziye sığınırlar.
 

Benzer konular

Top