1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Astrolojide Evler ve Etkileri - Mars

Konusu 'Astroloji / Burçlar' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 8 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.322
  Beğenileri:
  6.232
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.328 ÇTL
  Astrolojide Evler ve Etkileri - Mars

  Doğum haritasında Marsın bulunduğu ev, kişinin gücünü ve ihtiraslarım hangi alanda kullanacağını belirler. Enerjisini sonuç alabilecek biçimde nerelerde kullanması gerektiğini gösterir. Mars sert bir etki almışsa, bulunduğu ev, yaşamının hangi alanlarında çatışmalar çıkabileceğine dikkat çeker.


  Birinci evde Mars'ın işlevi
  Dışadönük, kavgacı, enerji dolu birisiniz. Fiziksel yapınız erkeksi, güçlü, kuvvetli, sert bir görünüşe sahiptir. Hayata seyirci kalamaz, olayların içine hemen katılırsınız.Özellikle Mars Öncü burçlardan birindeyse çok atılgansınız. Mars birinci evde Burçlar Kuşağındaki doğal birinci ev olan Koç burcu gibi etki eder. Bu nedenle de harekete geçmeden önce düşünme alışkanlığınızı edinmeniz yararınızadır.
  İhtiraslı, gayretli, çalışkan, yarışma içgüdüsü olan bir kişi olduğunuz için tanınmak, toplumun, beğenisini kazanmak istersiniz. Mars sert bir etki aldıysa, dikkafalı ve bencil olma tehlikesi var.
  Kendinizi yeterince güçlü hissettiğiniz zaman, istediğiniz şeyi almak konusunda hiç vicdan rahatsızlığı duymazsınız. Başkalarının doğrularına, duygularına değer vermezsiniz. Savaşkan ve vahşi yönleriniz ortaya çıkar, iş hayatında rakibi alt etmek için her yolu denersiniz. Fiziksel güç gösterilerini de seversiniz. Sporun da bu türüne ilgi duyarsınız. Mars birinci evde kişiye güçlü bir yapı verdiğinden erkekler için daha uygun bir konumdur. Fiziksel gücünüzü iyi kullanırsanız, sıradan bir insanın yapabileceği işin iki katını, aynı sürede yapabilirsiniz.
  Doğum haritanızın diğer bölümleri zekâ ve kişisel disiplini vurguluyorsa, çok büyük başarılara ulaşabilirsiniz. Kişisel işlerinizde özgürlüğünüze düşkün olduğunuzdan, başkalarının işinize karışmasını hoş görmezsiniz. Örgütleme ve de yöneticilik yeteneğiniz olmasa bile, eylem gücünüz, kendinize saygıruz ve cesaretiniz önder olmanıza yardımcı olur. Mars sert bir etki aldıysa, kavgalara yatkınsınız. Daha da öte, kaba duygusal etkileriniz sağlık ve güvenlikle ilgili en ufak önlemleri bile almamanıza neden olur. Yüzünüzde ya da başınızda bir iziniz olabilir. Hastalanınca ateşiniz yükselir.
  Mars, Toprak grubu bir burçta ise; Bencil, açgözlü, haris, hain, dikkatli, kadınlara düşkün, kavgacı, kimi durumlarda içki seven biri olursunuz.
  Mars, Hava grubu burçlarından birinde ise, gezmeyi ve değişikliği seven, dirençli ama bahtsız sayılırsınız.
  Mars, Su grubu bir bu'çta ise, iyi bir denizci oturama, içkiye, kadına düşkün olursunuz. Mars Akrep burcunda ise, kimyagerlik ve tıp doktorluğu sizin için en iyi mesleklerdir.
  Mars Ateş grubu bir burçta ise cesur, dirençli, dikkafalı, yücegönüllü, öfkeli ama disiplinli bir kişisiniz. Kızıl saçlı olabilirsiniz. Erkekseniz erken yaşta saçlarınız dökülebilir.


  İkinci evde Mars'ın işlevi
  Maddi kazançlara tutkunsunuz, iş konularında atılımcı olmanızdan ötürü, iyi kazanır ama çok harcar, genellikle kazandığınız kadar çabuk harcarsınız.
  Büyük kuruluşlarda çalışmak yerine, kendi atılımlarınızla kendi işinizin sahibi olmak istersiniz. Para ve iş konularında yarışmacı bir yaradılışınız var. Kazanma yeteneğiniz ile kendinizi korursunuz.
  işiniz mekanik ilişkilere bağlı olabilir. Kişisel servetinize sahip çıkar, size ait bir şeyi başkaları almaya kalkarsa çok öfkelenirsiniz. Diğer yandan bağış olarak ya da iyi izlenim bırakmak amacı ile malınızı verebilirsiniz.
  Kayıplarınız ağır ve beklenmedik zamanlarda olun Düşünmeden, nedensiz yere spekülasyonlara girebilirsiniz. Mars sert bir etki almışsa, maddesel değerlere çok düşkünsünüz. Doğum haritasında diğer etkenler aynı şeyi vurguluyorsa, hırsızlık, döğüşkenlik, tutkuları doyurma ve servet kazanma amacıyla diğer ahlaksızlıklar görülebilir.


  Üçüncü evde Mars'ın işlevi
  Kavgacı ve hareketli bir entelektüelsiniz. Dünyaya çekidüzen vermek için gelmiş, iyi bir muhabir olabilirsiniz. Tehlike anında çabuk düşünmenize rağmen çatışmalara yatkınsınız.Alaycı bir konuşmanız var. Bilgi almak amacıyla kendinizi kavgacı gösterirsiniz. Birçok gazete habercisinin ve politik yorumcuların Mars'ının üçüncü evde olduğu unutulmamalıdır; çünkü Mars politika ile ilgili olan Oğlak burcunda en güçlü durumdadır. Telefon, basın, posta gibi haberleşme araçları, ya da motorlu taşıt araçları ile çalışırsınız. Gündelik hareket, kısa yolculuklar çok hoşlandığınız şeylerdir. Ancak demiryolu yolculukları sizin için tehlike olabilir.
  Kardeşleriniz, yakınlarınız ya da komşularınız tarafından engellemeler ve zarar görebilirsiniz. Dikkafalı ve inatçısınız. Mars sert bir etki aldıysa alaycı ve kavgacıysanız daha da tahammülsüz bir dozaj kazanabilir. Sözleşme, anlaşma ve toplumsal ilişkilerinizde güçlüklerle karşılaşabilirsiniz.


  Dördüncü evde Mars'ın işlevi
  Anadan doğma çevrecisiniz, iyi bir ortam yaratma konusunda tutkularınız olduğundan, enerjinizin büyük bir bölümünü yuvanıza harcarsınız.Mars sert bir etki aldıysa, aile kavgalarınız sıkça olur. Mars Yengeç burcundaysaevle ilgili onarım işlerinden hoşlanırsınız.
  Ekoloji ve çevre sorunları ile ilgili çalışmalar yapar, çevrenizi geliştirmek için çok enerji harcarsınız. Dördüncü ev Mars için iyi bir konum değildir; çünkü Mars'ın en güçsüz durumda olduğu Burçlar Kuşağının doğal 4. evi Yengeç burcudur.
  Mars kötü etki aldıysa anababa ile çatışmalarınız olabilir. Evinizde huzur bulabilmek, uyum sağlayabilmek için duygularınızı iyi kontrol etmeniz şart olur. Doğduğunuz yerden uzaklaşırsanız, daha iyi aile ilişkilerine kavuşabilirsiniz.
  Yaşlılık günlerinizde sıkıntı çekebilirsiniz. Dördüncü ev hiçbir yönden Mars için iyi bir konum değildir.


  Beşinci evde Mars'ın işlevi
  Büyük ihtimalle aşk ve zevk peşinde koşan birisiniz. Cinsellik, duygusallık konularında duygusal ama kavgacısınız. Güçlü cinsel istekleriniz yüzünden eş bulmakta acele edersiniz. Mars kötü bir etki aldıysa, cinsel kıskançlık ve sabırsızlıklarınız nedeniyle, kavgalar çıkarırsınız. Mars çok kötü etkiler aldı ise cinsel tutkularınız, evlilik dışına kayar. Eşinizi aldatma eğilimi...
  Keskin araçlarla çalışan heykeltıraş gibi sanatçıların Mars'ı da beşinci evde bulunur. Yarışmalı açık hava sporlarını seversiniz. Çocuklarla, gençlerle birlikte çaiışmamz, size önderük ve iktidar duygusu verir.
  Mars iyi etkiler almışsa, öğrencileri başarılı olan iyi bir öğretmen olabilirsiniz. Ancak Mars ters etkiler aldıysa sorumluluk da taşıyorsanız, diktatör ve baskıcı biri olursunuz.
  Çocuksuz kalabilirsiniz; çocuklarınız kazaya uğrayabilir ya da ölebilirler. Kumar, bahis ya da spekülasyon nedeni ile para kaybedebilirsiniz. Kadınsanız gözden düşebilir, rezalet çıkarabilirsiniz.


  Altıncı evde Mars'ın işlevi
  Enerjisini ve hünerini işinizde gösteren birisiniz, işiniz, çok güç harcamayı gerektiren makina ya da keskin araçlarla ilgilidir. Maki' nist, ağır ekipman operatörü, çelik işçisi ya da makina mühendisi olabilirsiniz. Besin hazırlama, konfeksiyon gibi işlerde keskin araç kullanan kişilerin Mars'ı genellikle altıncı evde bulunur.
  Çok çalışan birisiniz. Tembel kişilere dayanamazsınız. Hüner ve dikkatinizi işinizde sergiler, işinizi iyi yapıp tamamlamakla yükselirsiniz.
  Mars, işvereni simgeleyen Oğlak burcunda güçlü olduğu için iyi örgütlenmiş bir işte çalışabilirsiniz. Size hizmet eden kişilerden zarar görür ve soyulursunuz. Mars kötü bir etki almışsa fazla çalışmaktan hastalanabilir ya da iş kazasına uğrayabilirsiniz.
  İşveren, işçi ya da birlikte çalıştığınız kişilerle anlaşmazlıklarınız olur. Ayrıntılarla ilgilendiğiniz için ana konuyu göremeyebilirsinlz.
  Mars, Değişmez burçlardan birinde ise vücutta taş, kalp hastalığı, boğaz ağrısı; Değişken burçta ise verem, akciğer zayıflığı, Öncü burçta ise yanıklar, böbrek hastalığı, romatizma, sıtma, haşlanma tehlikeleri vardır.


  Yedinci evde Mars'ın işlevi
  Hiç kimseyle anlaşamıyorsunuz. Ortaklıklarınızda ya da toplumsal çalışmalarınızda kavgacı bir yaklaşımınız var. Eşiniz, ortağınız ya da yakın arkadaşlarınız da, kavgacı kişiler olabilir.
  Mars iyi etkiler aldıysa başkalarıyla birlikte çalışma eğiliminiz olabilir; ancak hem kendiniz, hem de ilişkide bulunduğunuz kişiler atılgan olurlar. Mars'kötü etkiler aldıysa, ilişkileriniz kavga ve anlaşmazlıklar sonucu kopma, ayrılma, boşanma ile biter. Maddi konulardaki çalışmalarınız genellikle anlaşmazlık konusu olur. Sık sık mahkemelik olur, genellikle de kaybedersiniz, iş yaşamınızda sürekli düşmanlarınız olur. Ortaklık kurma isteğinize karşın bu konuda hep başarısız olursunuz. Sürekli tartışmalar yapar, ama sonunda yine kendinizi incitirsiniz.
  Mars sert bir etki aldıysa, kibar davranmayı öğrenmelisiniz. Mars yedinci evde zararlı durumda olduğu için başkalarını bencil nedenlerle ya da yarışma isteği ile etkilemeye çalışma huyunuzdan vazgeçmelisiniz.


  Sekizinci evde Mars'ın işlevi
  Mars bu evde çok güçlü çalışır. Duygu ve tutkuları güçlü bir tip oluşturursunuz. Enerjinizi, dayanma gücünüzü, işlerinizi tamamlamakta harcarsınız. Başkalarıyla ortaklaşa kazandığınız paralara saldırgan bir tutumla sahip olmak isteyebilirsiniz.
  Kuvvetli bir cinsel gücünüz olduğu söylenebilir. Doğaüstü bilimlerle ilgileniyorsanız ve Mars kötü etkiler aldıysa, cinsel büyülere ilgi duyarsınız. Mars, Uranüs, Neptün ve Plüton ile olumlu aspektler varsa doğaüstü güçler, ruhsal güçler ve ölümden sonraki yaşamla ilgilenirsiniz.
  Savaş ve çatışmalarda vahşi bir biçimde öldürülme tehlikesiyle karşılaşabilirsiniz. Mars sekizinci evde iken ani ölümü, kötü etki aldıysa vahşi bir ölümü simgeler. Mars çok sert etkiler aldıysa canilik eğilimleri bile görülebilir: Maceracı bir tiple evlenirsiniz. Miras, vergi ve kazançlar konusunda kesinlikle çatışmalarınız olur. Bu kişiler birçok yönde iyi olsun kötü olsun davranışlarını gizlemeye özen gösterirler.


  Dokuzuncu evde Mars'ın işlevi
  Her türlü edebi ve sosyal konu sizi yakından ilgilendirir. Din, sosyal, felsefe ve eğitimle ilgili konuları, açıkhava sporlarını ve gezmeyi seven bir kişisiniz. Görüş ve ülkülerinizi yaymak için her yola başvurursunuz. Mars iyi etkiler almışsa, sosyal yenilik eylemlerinde değerli bir önder olabilecek bir kişilik ortaya çıkar. İnsanlara ahlaklı davranışlar öğütlersiniz. İnsanlara hizmet amacıyla felsefe, din ve yüksek eğitim kurumlarında çalışırsınız.
  ilgilendiğiniz konuları eyleme döküp, yalnız düşüncede kalmadığınızdan, çabalarınız çok etkili olur. Yabancı ülkeleri gezmekle ve ileri felsefe çalışmalarıyla ortaya koyabileceğiniz deneyler, serüvenler, yaşamak istersiniz. Sosyal militanlığınızı, politika alanında büyük örgütlere katılarak devrimden eyleme kadar varan olaylarla ortaya koyarsınız.
  Anlayışsız ve fanatik biri iseniz, kin tutarsınız. Mars kötü etki aldıysa, diğer kuramlara hoşgörü göstermeden, kendi inanç ve örgütünüzü saldırgan bir tavırla yaymaya, benimsetmeye çalışırsınız.
  Anlaşmazlığa düştüğünüz kişileri, onların deneyleriyle çevrelerine sabır ve anlayış göstermeksizin suçlarsınız. Belki onları ortadan kaldırmayı bile denersiniz. Yalnız kendinizin önemli olduğunuzu hissetmenizi sağlayan felsefe, din ve politika ile ilgili inançlarınızın herkesinkinden üstün olduğunu düşünürsünüz.
  Dikkafalılığınız, inatçılığınız ve kıskançlığınız sık sık yanlışlar yapmanıza neden olur. Mars, Su grubu bir burçta ise, uzun yolculuklar sizin için tehlikeli olabilir. Evlilik nedeniyle yakınlarınız, para kaybetmenize neden olurlar.


  Onuncu evde Mars'ın işlemi
  Mesleğinizde yükselmek için enerjik dolusunuz. En üst düzeye ulaşabilme, ün ve makam elde etme tutkunuz var. Bu nedenle genellikle politika, toplum yönetim, mühendislik ve askerlik sizin içip çok çekicidir.
  Doğal onuncu ev, Oğlak burcunda olduğundan bu evde Mars çok güçlüdür. Pratik yeteneklerinizin yardımıyla yapıcı ve etkileyici bir politik önder olabilirsiniz. Mesleğinizde yarışmaya önem veren tutkularınızla üne ulaşırsınız.
  Cesur ve kibirlisiniz. Çabuk yargıya varabilen bir kişisiniz. Ancak Mars Başucuna yakınsa iftiraya uğrayarak gözden de düşebilirsiniz (özellikle kadınsanız). Mars kötü etkiler almışsa, yetki sahibi olabilmek için yasadışı yollara sapabilirsiniz. Yanlışlarınız ortaya çıkınca, kötü ün ve birdenbire şans değişikliği bekleyebilirsiniz.
  Doğum haritasında diğer unsurlar yardım etmiyorsa, insani değerleri hiçe sayan, maddeye düşkün bir kişi olursunuz. Meslek tutkularınızı ne pahasına olursa olsun gerçekleştirmeye çalışırsınız.


  Onbirinci evde Mars'ın ilişkileri
  Mars'ın etkileri olumluysa arkadaşlıklardan büyük yarar görürsünüz. Enerjiniz grup çalışmalarına ve arkadaşlarınıza yönelmiştir. Arkadaşlarınız kavgacı tipler, genellikle erkekler olup, iş ve meslekle ilgili isteklerinize ulaşmanıza yardımcı olurlar.
  iyi bir mekanik yeteneğiniz olması, yeni icatlar yapmanıza neden olabilir. Zihinsel alanda ise enerjinizi sosyal yenilikler için kullanırsınız. Mars kötü bir etki aldıysa, sosyal kurallara uymayı sevmez, devrimci eğilimler gösterirsiniz. Enerjinizi şartlara karşı koymaya değil, onları geliştirmeye yöneltmeniz yerinde olur.
  Arkadaşlarınız ve grup ilişkilerinizde anlaşmazlıklar, tartışmalar olabilir. Arkadaşlarınızı hainlik yaparak sizi incitebilirler.
  Yanlış yola yönelten öğütlerle etkilenir, zarar görebilir, para kaybedebilirsiniz. Bu yanlış ve zararlı dürtüler yüzünden siz ya da arkadaşlarınız ölebilirsiniz.


  On ikinci evde Mars'ın işlevi
  ihtirasınızı ve eylemleriniz, büyük ölçüde biiinçaltınızdan etkilenmektedir. İş ve diğer çalışmalarınızı gizli tutar başkalarının karşı çıkmasına bu yolla engel olmak istersiniz. Amaç tutku ve cinsel ilişkilerinizi gizler, genellikle kişisel varlığınızın ayırd edilemeyeceği büyük bir kuruluşta çalışırsınız.
  Mars kötü etki aldıysa, gizli düşmanlık yapabileceğiniz gibi, kendinizin de birçok gizli düşmanınız olabilir. Soyguncu ve hırsızlar tarafından yaralanabilirsiniz. Özellikle de Mars, Uranüs ya da Satürn'le olumsuz bakış açısı oluşturuyorsa. Cezaevine düşebilir, hastane, akılhastanesi gibi yerlerde tutulabilirsiniz. Bu bilinçaltı öfkelerinizi daha açık ve dürüst bir biçimde ortaya koymalısınız.
   
Benzer Konular
 1. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.086
 2. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  937
 3. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.238
 4. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  964
 5. ZeyNoO
  Mesaj:
  3
  Görüntüleme:
  1.355
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş