Astrolojide Evler ve Etkileri - Merkür

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,256
Takım
GALATASARAY
#1
Astrolojide Evler ve Etkileri - Merkür

Birinci evde Merkür'ün işlevi
Merkür birinci evde ise meraklı bir yaradılışınız var. Çevrenizde hiçbirşey gözünüzden kaçmaz. Davranışlarınız, kendinizi ortaya koyusunuz, mantıklıdır ve bir nedene dayanır. Normalden daha zeki bir insansınız. Konuşkansınız, içinizden geçenleri anlatmayı sevdiğinizden yazı yazma eğilimindesiniz.
Merkür burçlar kuşağında doğal üçüncü evin yöneticisi olduğundan, bu kişiler hareketlidir. Çok gidip gelir, kendilerini de davranışları ile göstermek isterler. Zihinsel atılımları ve iradeleri güçlüdür.
Merkür'ü birinci evde oJan kişiler iyi yazar, doktor, araştırmacı, bilim adamı, öğretmen, sekreter olabilirler
Merkür Ateş gurubu burçlardan biinde ise aceleci, yarışmacı, çabuk öfkelenen, konuşkan, matematiksel konularda hünerli ve coşkun biri yapar sizi; çünkü Merkür Yay Burcu'nda daha atılgan davranır. Bu kişiler anlamsız ve çok konuşmaları muhtemeldir.
Merkür Boğa veya Oğlak Burcu'ndaysa, dikkafalı, sivri dilli, kurnaz, sabit fikirli, kedini beğenmiş ve obur olursunuz.
Merkür ikizler, Başak, Terazi ya da Kova burçlarında ise, kuvvetli bir kavrama ve döş gücü ile bilimsel konuları kolayca öğrenebilir bir özellik kazandırır.
Akrep Burcu'ndaysa iyi bir doktor ya da kimyacı olabilir, deneylerden hoşlanır, derinlemesine ve doğru yargılara varabilir, nedenlere dayanarak davranırsınız.
Merkür Balık ya da Yengeç burçlarında ise, değişken, yüzeysel bir zekânız var. Hep kendinizi, kendi yetenek ve görüşlerinizi anlatırsınız. Kendinize bakmadan züppece konuşursunuz.


İkinci evde Merkür'ün işlevi
Merkür ikinci evde ise ilginizin büyük bir kısmı iş ve para konuları üzerinde yoğunlaşacak demektir. Değer yargılarınız pratik ve sağlam sonuçlar üzerine kurulur.
Yazarlık, resim, yayıncılık, öğretim ve haberleşme konularında yetenek sahibisiniz. Daha çok para kazanabilmek için eğitim yapmak istersiniz. Kazanç konularında yöntemli olarak planlanmış, değişik düşüncelere sahipsiniz. Birçok profesyonel ekonomist, danışman ve planlama şefinin Merkür'ü ikinci evdedir, iş ilişkilerini ve ne ile meşgul olacağınızı Merkür'e en yakın ya da en güçlü bakış açısını oluşturan gezegen belirler.


Üçüncü evde Merkür'ün işlevi
Merkür'ü, burçlar kuşağında doğal üçüncü ev olan ikizler Burcu'nun yönetici gezegeni olduğundan, entellektüel yeteneğinizi güçlendirir. Gerçekte tüm haberleşme türleri üzerinde de bu yeteneğe sahipsiniz. İyi bir yazar ya da konuşmacı olabilirsiniz.
Kısa yolculukları, Kardeşlerinizle ve komşularınızla konuşmayı seversiniz. Zamanınızın çoğunu telefon başında ya da mektup yazarak geçirebilirsiniz. Sorunlara uygulanabilir çözümler bularak, kolayca uyum sağlayabilirsiniz.
Sekreterlik, gazetecilik, oyun yazarlığı ve editörlük size göre meslek dallarıdır. Merkür sert bir açı oluşturmuşsa, geveze, boşboğaz, konuşma yanlışları yapan biri de olabilirsiniz. Sözleşme, söz ve anlaşmalarınızda zorluklarla karşılaşabilirsiniz.
Bilim, Astroloji, doğaüstü bilimler, bütün meraklı şeyler ilginizi çeker. Özellikle Merkür Hava gurubu bir burçta ya da Akrep, Başak burçlarında ise Merkür, Yengeç ya da Balık burçlarında ise, kararsız bir kişisiniz.

Dördüncü evde Merkür'ün işlevi
Çalışmalarınızın çoğu evde geçer, ihtimal ki ana babanız iyi eğitim görmüşler. Ailenizin kökenini araştırma eğilimi duyarsınız.
Evinizi işyeri olarak kullanabilirsiniz. Kitaplığınız zengin olur. Entellektüel konuları aile içinde konuşmaktan zevk alırsınız. Eviniz, yakın çevrenisin haberleşme ve görüşme merkezi olabilir.
Çok telefon görüşmesi yapan, kahvaltıda gazete okuyan kişilerden olabilirsiniz. Alım • satım, çiftçilik toprak bilimleri, Ekoloji ve çevre sorunları ile ilgilenir, bu konular üzerinde yazı yazabilirsiniz.
Merkür sert bir etki almışsa, entellektüel konularda aile üyeleriyle sık sık anlaşmazlıklara düşebilirsiniz. Yaşamınızın son yılarında başarı oranınız daha yüksek olur.


Beşinci evde Merkür'ün işlevi
Sanatçı kişiliğiniz var. Yaratıcı ve artistik konulara ilgi duyduğunuzdan, eleştirmen ya da yazar da olabilirsiniz. Sanat eğilimlerinizi, öğretici olarak ve propaganda aracı olarak kullanabilir, kendinizi, konuşma ve yazma alanlarında hayranlık uyandıracak biçimde ortaya koymak istersiniz.
Zihinsel yarışma oyunlarını (satranç ve kart gibi) ve spkülaslonları seversiniz. Genellikle karaborsa ve borsa araştırıcılarının Merkür'leri beşinci evde olur.
Çocuklara ve çocuk eğitimine ilgi duyduğunuz için ilkokul öğretmenliği sizin için uygun bir meslektir. Entellektüel bir eğitimden yanaşınız. Duygusal ilişkilerinizde zinihsel heyecan ararsınız. Merkür, sert etki aldıysa, entellektüel konularda kibirli ve akılsız bir spekülatör; duygusal konularda ise, inceleyici ve eleştirici olursunuz.
Merkür, verimsiz burçlardan birindeyse ya çocuğunuz olmaz, ya da çocuklarınız problemli olur. Yengeç, Akrep ya da Balık Burcu'nda ise, sakat olabilirler (özellikle, Merkür Satürn'e sert açı yapıyorsa). Kumara, bahislere ve içkiye yatkın olabilirsiniz.


Altıncı evde Merkür'ün işlevi
Yöntemlisiniz. Hep özel bilgi peşindesiniz, işlerin ayrıntılarım özenle inceler, işle ilgili en son teknik araştırmaları öğrenmek istersiniz. Bu nedenle tıp, bilim ve mühendislik size uygun iş alanlarıdır. Merkür burçlar kuşağında doğal altıncı ev olan Başak Burcu'nu yönettiği için, üstün bir entellektüel yönünüz vardır.
Görev, kişisel sağlık ve düzgün giyime önem vermek de özellikleriniz arasındadır. Karışık bir ortama dayanamazsanız. Kaos koşulları içine düşerseniz, ruhsal nedenlerle acı çekersiniz.
Merkür sert bir etki aldıysa, sağlığınız bozulabilir. Ayrıntılar üzerinde çok duran, aşırı elesin ci bir kişi olabilirsiniz. Size hizmet eden kişiler sizi kandırabilir, hırsızlık bile yapabilirler.
Merkür birinci evin yöneticisi ise ve altıncı ev Balık ya da Yay Burcu'na düşüyorsa akciğerleriniz zayıf demektir. Kolayca soğuk algınlığına ve zatürreye yakalanabilirsiniz. Merkür, Satürn ve Mars gibi yıldızlarla ters aspekt oluşturuyorsa, sonuç daha da tehlikeli olur.


Yedinci evde Merkür'ün işlevi
Bir ortakla çalışmak sizin için ideal amaç. Zihinsel yaklaşım ve uyum istersiniz. Toplumsal ilişkileriniz başarılı olduğundan, hukuk, sosyal ilişkiler ve satış alanlarında başarılı olursunuz. Başkalarının düşüncelerini etkileyebilirsiniz. Eşinizin entellektüel, zeki ve iyi eğitim görmüş bir kişi olmasını ister, diğer ilişkilerinizi de entellektüel alanlarda yoğunlaştırırsınız. Eşinizle sivri bir dille tartışmalar yapabilir, duygusuzca ve çabuk konuşursunuz.
Merkür olumlu aspektler yapıyorsa, arabulucuk, danışmanlık ve ruh bilim alanlarında yeteneklisiniz demektir. Tersi ise konuşma zorluğu çekebilir, ayrıca sözünde durmayan bir tip olabilirsiniz. Anlaşma imzalamadan önce çok dikkatli olmalı, özenle okumalısınız.
Eşiniz yalancı ve dengesiz, sizden çok genç biri olabilir. Eşinizi iş arkadaşlarınız ya da akrabalarınız arasından seçebilir, ya da ortağınızla evlenebilirsiniz, iş yaşamınızda yarışmayı seversiniz.


Sekizinci evde Merkür'ün işlevi
Bilim ve doğaüstü bilimlere derin bir ilgi duyuyorsunuz. Merkür, Neptün, Uranüs veya Ploto ile aspekt oluşturuyorsa, ruh çağırma ve spritüalizm ile ilgilenebilirsiniz.
Sekinci ev, ölüm evi olduğundan büyük şirket muhasebecisi, vergi, sigorta ya da mirasla ilgili bir işle uğraşabilirsiniz.
Kendinize ait önemli konularda pek konuşmazsınız. Zekice planlar hazırlar, bunları da gizli tutarsınız. Gizli işleri ve entrikayı seversiniz. Bu nedenle daha çok dedektif romanları okursunuz. Herkesin davranışlarının arkasındaki nedenleri keşfetmek size zevk verir.
Yakınlarınızdan birinin ölümü sizi çok sarsar. Ölüm nedeniyle yolculuğa çıkabilirsiniz. Miras yoluyla önemli belgeler ve gizli bilgiler elde etmeniz mümkün.
Ölümünüz sinir sistemi ya da ciğer hastalıklarından olabilir. Başkalarının yanlışlarını kolay bağışlamazsınız. Merkür toprak olan burçlarla sert açı yapıyorsa, öç alma amacıyla başkası hakkında dedikodu çıkarabilirsiniz.

Dokuzuncu evde Merkür'ün işlevi
Felsefe, hukuk, yüksek eğitim konularına ilgi duyar ve kesinlikle bu alanlarda iyi bir eğitim yaparsınız. Sosyal düşünce, felsefe, hukuk ve din konularının temel düşüncelererini anlamak istersiniz.
Kararlarınız gelenekçi. Daima ahlak nedenleri ve gündelik düşüncelere dayanır, insanların hangi konulara önem verdiğini belirleyen eğilimlerini anlamak ister, genellikle eğitim dallarında göre alırsınız.
Gezmeyi seversiniz. Bu sizin yabancı kültür ve memleketleri merak ettiğinizden kaynaklanır. Bu nedenle iyi tarihçi, antropolog olabilirsiniz. Kendiniz için önemli gördüğünüz bir bilgi veya dini meseleler için uzun yollara düşebilirsiniz.
Merkür sert bir etki aldıysa, züppe, entellektüel ukala ve dogmatik olabilirsiniz. Neptün, Uranüs ve P'uto ile iyi açılar yapılıyorsa geleceği görebilirsiniz. Merkür değişken bir burçta ise, sık sık gezilere çıkarsınız.


Onuncu evde Merkür'ün işlevi
Saygınlık ve para getiren bir meslek sizin için çok önemli zaten amacı da bunu elde etmek. Geleceği iyi planlayabilecek, güçlü bir örgütleme yeteneğine sahipsiniz. Özel amaçlarınızı planladığınız yönde başarı kazanırsınız.
Yetkili kişiler ve önderlerle konuşmayı sevdiğinizden, politik danışmanlık, söylev yazarlığı gibi işleri çok iyi başarırsınız. Politik konuşma ve yöneticilik yeteneğiniz gelişmiş olduğundan halkla kolayca ilişki kurabilir, politikada parlak düşüncelerinizle kendinizi göstererek ünlü olabilirsiniz.
Yazarlık, basın yayın, öğetimle ilgili meslekler size göredir. Şayet Merkür sert etki aldıysa, başarıya ulaşmak amacıyla gizli planlar yapar, bencil, soğuk ve dürüst olmayan yaklaşımlarla ilkelerinizden vazgeçebilirsiniz. Doğum haritasında Merkür'e en yakın gezegen, seçeceğiniz mesleğin niteliğini belirler.
Merkür onuncu evde ise edebiyat ve ticaret alanlarında başarı kazanır, ayrıca iyi bir konuşmacı da olabilirsiniz.


Onbirinci evde Merkür'ün îşlevi
Grup halinde yaşamak (özelikle gençlikte) en mutlu olduğunuz ortam. Arkadaş grubuyla bir yerde toplanıp, konuşmayı çok seversiniz. Kimi düşünceleriniz, arkadaşlarınızın etkisinde kalmakla birlikte zihninizi canlandıran ve bilginizi arttıran arkadaşlardan hoşlanırsınız.
Dürüstsünüz. Yan tutmaz, değişik düşüncelerden hoşlanırsınız. Astroloji, bilimsel araştırmalar, gelişmiş doğaüstü felsefeler, insancıl amaç ve ülkülerle ilgilenir, sizinle aynı ilgiyi yaklaşan arkadaşları seçersiniz. Davranışlarınız arkadaşça, ama kişisel değildir. Her türlü insanla konuşmak istersiniz. Bu nedenle, geniş bir insancıl görüşe sahip olur, yaşama ve sosyal olaylara geniş bir açıdan bakarsınız. Merkür sert bir etki aldıysa, dengesiz ve pratik olmayan bir kişilik ortaya çıkar.


Onikinci evde Merkür'ün işlevi
Fikirlerinizi geçmiş deneyleriniz ve bilinçaltınız etkiliyor. Kararlarınız mantıka değil, duygulara dayanır. Düşüncelerinizi aklar, söylemezsiniz, ketumsunuz. Merkür özellikle Uranüs, Neptün ya da Pluto ile iyi bakış açısı oluşturuyorsa, değerli düşünceleriniz vardır. Düş gücünüz iyi çalışır.
Merkür sert bir etki aldıysa, nörotik eğilimler, akıl hastalıkları, geçmiş deneylere dayanarak bugünün koşullarına uymayan düşünceler ortaya çıkabilir. Çevreye uyum sağlamak ve zorlukları öğrenmek size güç gelir.

Çocukken eğitim sorununuz olabilir. Okumayı zor öğrenebilirsiniz. Merkür, Boğa, Akrep ya da Oğlak Burcu'nda ise, birçok gizli düşmanınız sizi üzebilir. Diğer burçlarda ise akıcı konuşma ve genel olarak başarıyı gösterir.
 
Top