Astrolojide Evler ve Etkileri - Neptün

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#1
Astrolojide Evler ve Etkileri - Neptün
Neptün'ün bulunduğu ev, kişinin mistik gücünü nasıl ortaya koyduğunu, yüksek ruhsal güçlerin kişinin çevresinde hangi alanda etkili ofduklarını gösterir. Neptün'ün bulunduğu evin gösterdiği alanda kinin ihlasla, samimiyetle ilahi bir sevgi ile, bencil olmadan hizmet etmelidir. Gösterebildiğiniz yeteneklerinizi, nasıl kullanacağınız, düşleriniz, ileriyi görme ve derin iç görüşlerle çevrenizi nasıl atkiioufinfirtini7 buna bağlıdır.
Neptün'ün konumu, geçmiş eylemlerle oluşan karmanın anlamını da gösterir. Neptün sert etkiler aldıysa, gerçekçi olmadığınız ve kendinizi aldatma eğiliminde olduğunuz alanları da belirler.


Birinci evde Neptün'ün işlevi
Siz olağanüstü bir insan sarrafısınız. Her olayın asıl mahiyetini bilmek en büyük tutkunuz. Duygulu, kendinizi ve çevrenizi sezgili olarak algılayan, durugörü işlemini bilinçli olarak iyi yönde kullanarak insan davranışlarının arkasında yatan itici etkenleri anlayan birisiniz.
En kötü huyunuz çabucak etki altında kalmanız. Ancak bunu derin, duru görümünüzle bertaraf edebiliyorsunuz. Çabuk etki altında kalıyorsunuz. Mistik vizyonlar görebilirsiniz.
Neptün sert bir etki aldıysa, olumsuz ruhsal güçlere kullanılarak, basit astral varlıkların kumandasına girebilirsiniz. Olumsuz ruhsal etkilenmelere yol açabileceğinden alkol ve uyuşturucu maddelerden kaçınmalısınız, İçinizden gelen ilhamlarla artistik ve müzikal yapıtlar yaratabilirsiniz. Fiziksel görüşününüz mistik bir havadadır.
Gözleriniz manyetik bir radyasyon yayar. Kökleri geçmişe uzanan özel ilişkiler kurarsınız. Neptün sert bir etki aldıysa, kendinizi kandırabilirsiniz.
Güvenilmez, kişisel amaçları karışık bir kişisiniz. Tipik bir medyumsunuz.
Güçlerinizi iyi kontrol etmez veya onlara teslim olursanız, alkolik, uyuşturucu madde kullanan, amaçsız bir biçimde kaybolup yaşama sevincini yitirmiş bir kişi olabilirsiniz.


İkinci evde Neptün'ün işlevi
Para dahil her şeyi idealiniz için harcamaya hazırsınız. Maddi şeyleri kullanma konusunda ülkücü, özgürlükçü, varlığını insancıl ve ruhsal amaçlarla kullanmaktan çekinmeyen birisiniz. Büyük bir servet kazanabileceksiniz.
Para kazanma yolları hakkındaki görüşleri kurnazca. Ancak para gelse de bilinmeyen çevrelerde harcanır gider. Elinizi cebinize veya cüzdanınıza attığınızda etrafınızdaki herkesi görürsünüz. İnsanlara bir şeylere vermekten gizli bir tatmin buluyorsunuz. Malınızı tutmakta güçlük çeken, hovarda, serüvenci bir yaradılışınız var.
Neptün hiçbir kötü etki almamışsa, paranızı harcama konusundaki eğilimlerinizi dengelemelisiniz. Neptün sert etkiler aldıysa, parasal bir karmaşa içinde olup, yaşamınınız kazanma konusunda tembellik edersiniz. Maddi yönden kullanılır, yıkım yüzünden çok sarsılırsınız. Para desteği için başkalarından yardım bekleme eğiliminde olduğunuzdan daha pratik olmalısınız.


Üçüncü evde Neptün'ün işlevi
Olağanüstü sevgileriniz var. Beyninizin ve düş gücünüzün yardımıyla yüksek enerji düzeylerinden bilgi alabilen ve vizyon görme yeteneği olan bir kişisiniz. Telapatik görüşmeler yapabilirsiniz. Doğaüstü Ve mistik konulara yatkınsınız. Kitlelerle ilişkileriniz olabilir. Bilginizi paylaşmalı, bilgi almak için kanal görevini üstlenmelisiniz. Evrensel algılarınız yüksek, yüksek ruhlar tarafından kötü amaçlı kullanılabilir.
Çalışırken disiplinli, düşünürken pratik davranan bir kişisiniz, içinizde doğan şeylerin uygulama alanı var. Neptün sert etkiler aldıysa, öğrenme güçlüğü, boş kafalılık, fantaziye düşkünlük ve hayalcilik tehlikesi vardır. Kardeş ve komşularınızla aranızda yanlış anlaşmalar olabilir. Anlaşma yaparken ya da söleşme imzalarken boş bulunmamalısınız. Görüşmeleriniz ve yolculuklarınız belirsiz olabilir. Yakınlarınız size takma adı takabilirler.


Dördüncü evde Neptün'ün işlevi
Evinize, çocuklarınıza ve ailenize tuhaf bir duygusallıkla, bilinçaltından bağlısınız. Anne ya da babanız ya da başka bir yönde özel bir kişi olabilir Genellikle ya su kenarında oturur ya da oturmak istersiniz. Doğaya ve toprağa duygusal bağlarla bağlanırsınız.
Neptün sert etkiler aldıysa, aile ilişkileriniz belirsiz, çevreniz bir karmaşa içindedir. Tüm dünyaya annelik yapmak istediğinizden, yabancıları evinizde barındırırsınız. Aile yaşamınız sırlarla doludur.
Duygusal zorluklarınız, iyileşmesi imkansız duruma gelerek, ileriki yıllarda sinir hastalıklarına neden olabilir. Yaşamınızın son yıllarını meditasyonla ya da yalnızlığa gömülerek inzivada geçirebilirsiniz. Neptün çok ağır etkiler aldıysa, aile üyeleri ve anababanızla ilgili zorluklar, sinir hastalıkları yaratabilir.


Beşinci evde Neptün'ün işlevi
Sevdiği şeyleri tabulaştıran bir yanınız var. Şuur altından gelen duygusal ilişkilere yatkın, doğuştan artistik yetenekli birisiniz.
Rol yeteneğiniz uygulamalı sanatlarda, özellikle tiyatroda başarılı olmanızı sağlayabilir.
Cinsel yaşamınız ve duygusal ilişkileriniz özel çevrelerde geçebilir. Neptün sert bir etki aldıysa, gizli duygusal ilişkileriniz olur, ama sonunda düş kırıklığına uğrayabilirsiniz.
Neptün iyi etkiler aldıysa, karaborsacılığa yatkınsınız. Harcamalarınıza ve spekülasyonlara karşı tetikte olmalısınız. Duyarlı, sezgi gücü kuvvetli, Neptün sert etkiler aldıysa çözümlenmesi güç ruhsal sorunları olan çocuklarınız olur. Çocuklarınıza boş verebilirsiniz.
Evlilik dışı çocuk sahibi olur ve onları kabul etmezsiniz. Bazı durumlarda biç evlenmemiş kişilerin çocuğu durumuna düşebilen, parçalanmış bir ailenin çocuğu da olabilirsiniz.


Altıncı evde Neptün'ün işlevi
Dini, milli ve hamasi konularda siz hep en öndesiniz. Hayır işlerine coşkuyla sarılan, sağlık ve iş derslerini zor öğrenen bir kişisiniz. Ancak, yeni yöntemleri sezgisel olarak kavrayabiliyorsunuz.
Evcil ve küçük hayvanları çok sever, bazı durumlarda onlarla konuşabilirsiniz. Hemopatik ilaçlar, ruhsal iyileştirme, şifalı otlar ve diğer iyileştirme yöntemleri ile ilgilenirsiniz.
Neptün sert etkiler aldıysa ruhsal illetleriniz iyileşmesi zor hastalıklara yol açabilir. Aynı zamanda akıl hastalığı ya da karasevdaya yakalanabilirsiniz.
Alkol, uyuşturucu maddeler ve diğer kaçış araçlarından sakınmalısınız. Beslenmenize dikkat edip, doğal yiyeceklerle hastalığınızı iyileştirmeye çalışmalısınız.
Neptün sert etkiler aldıysa, işsiz kalabilirsiniz, iş hayatında uygunsuz bir çevre ve doyumsuz ilişkiler içinde olabilirsiniz.
iş konusunda güvenilmez birisiniz. Neptün iyi etkiler aldıysa, uyumlu çalışma koşullarınız ve iş arkadaşlarınızla duygusal bağlarınız olur. Genellikle hastane ya da büyük enstitülerde ruhsal iyileştirme ile ilgili bir işte çalışırsınız.


Yedinci evde Neptün'ün işlevi
Eşinize karşı ruhani denilecek bir bağlılığınız var. Eşinizle aranızda telapatik bir bağ olmalı. Başkalarını sezgisel olarak hissedersiniz. Onların ruhsal durumlarından, duygularından kolayca etkilenirsiniz. Ruhsal değerleriniz ilişkilerinize yansıdığı için, sevginiz anlayışlı ve egodan uzaktır.
Ruhsal yönü olumlu bir evlilik yaparsınız. Artistik ve müzik yeteneğiniz, en azından bu konulara yaklaşımınız vardır. Neptün sert etkiler aldıysa, duygusal karışıklıklar yüzünden evliliğinizde güçlükler ortaya çıkabilir. Başkaları sizi şaşırtıp yanlış yola yöneltebileceğinden, çevrenize karşı uyanık olmalısınız. Neptün'e gelen sert açılar sizi sosyal sorumluluklar ve ortaklıklar konusunda güvenilmez biri yapar.Neptün çok sert etkiler almışsa, başkalarını kandırabilirsiniz. Ortağınız hilekâr, güvenilmez, ruhsal bozuklukları olan biri olur.
Toplumsal skandallar yaratabilirsiniz.


Sekizinci evde Neptün'ün işlevi
Ruh çağırabilen, transa geçip üst alanlardan bilgi alan bir kahin olmalısınız. Spritüalizma ya da ruhsal konulara eğilimli, ölmüş kişilerin ruhları ile görüşmeye tutkulu birisiniz.
Vergi, miras ve sigorta işleriniz gizli çevrelerde olabilir. Durugörü ile yüksek alanlardan bilgiler alabilirsiniz. Doğaüstü bitimlerle çok ilgilenirsiniz.
Neptün sert etkiler aldıysa, doğaüstü güçleri kişisel kazancınız için kullanabilir, büyülerle uğraşabilirsiniz. Birleşik kazançlar, ortağınızın sermayesi gibi konularda zorluk ve kayıplarla karşılaşır, kandırılırsınız. Vergi kaçakçılığı ya da ölünün arkasından sigorta hilesi gibi işier yapabilirsiniz.


Dokuzuncu evde Neptün'ün işlevi
Dinin tasavvuf gibi mistik yönleri ile ilgilenen, yoga sistemleri, meditasyon ve mistik doğu dinlerine meraklı bir kişisiniz. Bilge bir görünüşünüz var. Çok etkilenen sezgisel bir kafa yapınızla çok değerli bilgiler elde edebilirsiniz.
Neptün sert etki aldıysa, uygulama alanı olmayan bilgilere fanatik bir biçimde yaklaşır, ruhani önderlere tapınırsınız. Büyük bir peygamberin mürşidin veya kendini şeyh sanan birinin ya da bir ruhsal öğretinin seçkin öğrencisi olduğunuza inanırsınız. Ruhani bir kişinin sergilediği kibir ve bencillikle, gerçek bir ruhani öğretmeni
Başarısız, bir iş sahibi olmak için gerekli öğrenime önem vermeyen bir kişisiniz. Evlilik nedeniyle yakınlarınızla sorunlarınız olacaktır.

Onuncu evde Neptün'ün işlevi
Siz üst boyutların insanısınız. Sezgileri meslek hayatında önemli rol oynayan bir başkan, ruh bilimci, ruh doktoru, astrolojist ya da durugörü medyumu olabilirsiniz. Güven içinde olan ama gizli ve perdearkası bir işiniz olabilir. Ruhsal önder olabilirsiniz. Anne ya da babanız herhangi bir yönden tuhaf bir kişidir. Mesleğinizde tuhaf bir çevrede ve alışılmamış bir konuyla ilgilidir. Artist ya da müzisyen olabilirsiniz. Neptün iyi etkiler almışsa, fedakârlığınız ve deruni yaklaşımlarınızla ünlü olabilirsiniz.
Neptün sert etkiler aldıysa, mesleğinde pratik olmayan, bir iş tutamayan, iş arkadaşları ile geçinemeyen bir kişisiniz, işinizde güvenilmez, hileci bir kişi olarak tanındığınız için saygınlığınızı yitirirsiniz. Skandala neden olabilirsiniz. Tutkularınız bencilce olduğundan girişimleriniz kötü sonuçlar verir.


Onbirinci evde Neptün'ün işlevi
İdealist anlamda arkadaş ve grup ilişkileri olan, eli açık birisiniz. Geçmişten aldığınız manevi destekle ve ruhani bir şemsiye altında olduğunuz için arkadaşlarınıza ruhsal açıdan önderlik eder ve amaçlarını gerçekleştirmelerinde yardımcı olursunuz.
Arkadaşlarınızla aranızda ruhreksinmelerine duyarlısınız, insancıl ve ruhsal amaçlarla gruplara katılırsınız. Mistik gizli kuruluşlar sizi çeker.

Neptün sert etkiler aldıysa, arkadaşlığınıza güvenilmez. Arkadaşlarınız gizli düşmanlarınız olabilirler. Rezil kuruluşların etkisi ile alkol ve uyuşturucu maddelere alışabilirsiniz. Arkadaş seçiminiz genellikle yanlış olur. Uygulanması olanaksız yanlış yönlendirilmiş bir ülkünüz vardır. Bohem eğilimler gösterirsiniz.


Onikinci evde Neptün'ün işlevi
İç murakabesi yüksek, deruni, kalp güzü açık bir insansınız. Kalbiyle sezgilere dayanan bir bağ kurmuş, mistik.ve dinsel eğilimleri olan bir kişisiniz. Bir mezhebe veya tarikata intisap etseniz hızla ilerler, ehli keşfolursunuz. Derin ruhsal araştırmalar için yalnızlığa gömülebilirsiniz. Geçmiş yaşamlarınızdan kalma anılarınız vardır.
Bilge bir kişisiniz. Dervişçe bir havanız var. Neptün iyi etkiler almışsa, durugörü medyumu, ruh bilimci ya da ruh doktoru olabilirsiniz. Müzik, şiir ve artistik yetenekleriniz var.
Neptün sert etkiler almışsa, geçmiş sorunlardan kaynaklanan dalgınlıklarınız olabilir. Olumsuz ve yanlış yönlendirilmiş ruhsal etkilere açıksınız. Bu nedenle zihin karışıklığı, dalgınlık, gündelik olaylarından kopmalar görülebilir.Bilinçaltından kaynaklanan sinirsel sorunlarınız ve korkularınız var.
 

Benzer konular

Top