Astrolojide Evler ve Etkileri - Satürn

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,530
Beğeniler
6,246
Takım
GALATASARAY
#1
Astrolojide Evler ve Etkileri - Satürn

Satürn'ün bulunduğu ev, kişinin disiplinle hareket edebileceği alanı ve olgunlaşması için çevresinin kişiden beklediği sorumlulukları gösterir. Kişinin kendisini kısıtlayan alanları nasıl inşa edip, günlük tutkularını nasıl ortaya koyabileceğini de belirler.

Birinci evde Satürn'ün işlevi
Sert ve sağlam bir kişiliğiniz var. Sorumluluk almaya ve çok çalışmaya yatkınsınız. Kafanızda kesinleşmiş birşey yoksa ne konuşur, ne de harekete geçersiniz. Soğuk görünüşünüze rağmen, gerektiğinde hemen yardıma koşabilen, yürekten bir arkadaşsınız. Bu soğukluk gösterisi sevmemenizden kaynaklanıyor olabilir. Mantıklı düşünen, adaletti bir kişisiniz.

Birçok sorumluluk yüklenmek zorunda olduğunuz için eğlencenin bir lüks olduğunu, ona vakit ayıramayacağınızı düşünürsünüz. Daha dışa dönük bir kişi olmaya çalışmalısınız.
Satürn sert etkiler aldıysa, çocukluğunuz kısıtlamalarla, zorluklarla geçer. Özgürlüğünüze, bağımsızlığınıza ve kişisel güveninize kavuşmak için, birçok güçlüğü yenmek zorunda kalırsınız. Bencilliğiniz ve maddi tutkularınız, erken yaşta çektiğiniz sıkıntıların sonucudur. Bu acı nedeniyle kimseye güvenmez, ilgilendiğiniz şeyleri sizden başka kimsenin koruyamayacağına inanırsınız. Böylece savunmaya geçerek insanlardan uzaklaşır, dolayısıyla küçük bir çevre içinde yalnız kalırsınız. Yetki elde etmek ve değerinizi kanıtlayarak hakettiğiniz ünü kazanmak amacıyla çok çalışırsınız.
Şahsi ihtiraslarınızı tatmin ederken kısıtlamalar olursa, düş kırıklığına uğrarsınız. Sık sık da karşı koymalarla karşılaşırsınız. Bu da başkalarını kullanmanız ya da başkalarından acısını çıkarmanız biçiminde görünür ama vahşete dönüşmez. Burçlar kuşağında doğal birinci ev olan Koç burcunda Satürn güçsüz durumdadır. Bu kişiler kişisel doyumlarına ve mutluluklarına ulaşmadan önce sevmeyi öğrenmelidirler.
Satürn'ü birinci evde olan kişiler genelde utangaç, toplumdan kaçan, güzel sözlere çabuk kanan, somurtkan kişiler olurlar. Hileci, kurnaz, çıkarlarına düşkün dinsel inançlarında araştırıcı, kibirli insanlardır.
Satürn Hava grubu bir burçta değilse, biraz peltek konuşurlar. Ailelerine düşkün kişiler olup, değişikliklerden hoşlanmazlar.
Satürn Ateş grubu bir burçta ise, özgür ruhlu, dürüst, fakat kaba ve atılgan, kavgayı seven kişiler olurlar. Toprak burcunda ise ve özellikle Boğa burcunda ise, züppe, ağırkanlı, karanlık bir kişisiniz. Başak burcunda ise yersiz merakları olan, huysuz biri, Oğlak burcunda ise, tartışmacı, bencil, çok çalışkan bir kişisiniz.
Satürn Hava grubu bir burçta ise, düşünceli, çalışkan, para konularında dikkatli, içten, övgüye kanan bir kişisiniz. İkizler ve Kova burcu, Terazi'den daha iyidir; çünkü bu durum daha bencil ve kibirli olmanıza yol açar.
Satürn Su gurubu bir burçta ise, (özellikle Yengeç ve Balık) somurtkan, züppe, ahlâk düzeyi düşük, açıksaçık, keyifsiz, dine meraklı; Akrep burcunda ise, ezici ve güvenilmez birisiniz demektir.
Satürn sert bir etki aldıysa, fiziksel uyumsuzluğa yol açar ve kemikli bir dış görünüş verir.
Birinci evde Satürn iki tip insan yapar; birisi kısa boylu, koyu renk gözlü, esmer; ikincisi uzun boylu ve iri kemiklidir.


İkinci evde Satürn'ün işlevi
Sizin için her şeyden önce çalışmak gelir. Tutumlu, hasta, cimri biri olabilirsiniz. Maddi varlığınızı ve bunun sağlayacağı rahatı elde edebilmek için çok çalışan, paraya tutkusu olan bir kişisiniz. Aldığınız herşeyin değerini verirsiniz.
Yaşlılık günleriniz için paranızı biriktirirsiniz ancak bu istek cimriliğe yol açabilir. Paraya olan düşkünlüğünüzden ötürü gerekli harcamaları yapmaktan kaçınabilirsiniz. İşinizde daha fazla para kazanmanızı sağlayabilecek yatırımlara bile para ayırmazsınız. Maddi olarak büyüyüp genişleyebilmek için paranın akması gerektiğine inanırsınız. Birçok durumlarda önlemleriniz yoksulluk korkusundan kaynaklandığı için çok çalışır, büyük bir servet biriktirebilirsiniz.
Satürn sert bir etki almışsa, çok çalışır az kazanırsınız.
Satürn olumlu etkiler yapıyorsa, maddi güven sağlar, özellikle yaşlılık yıllarınızda kolay para kazanırsınız.
İş konularında ileri görüşlü, taşınmaz ve kalıcı değerleri olan servet sahibi bir kişisiniz. Genellikle babanız, patronunuz ya da yetkili kişiler yardımıyla kazanç sağlarsınız. Hükümetle resmi sözleşmeler, iş anlaşmaları, madencilik, inşaat işleri ile uğraşırsınız. Satürn sert etkiler almışsa, bencil ve cimri biri olursunuz.


Üçüncü evde Satürn'ün işlevi
Pratiklik ve uygulanabilirlik sizin için esastır. Kendinize özgü zihni disiplin sahibisiniz. Düşünceleri bile faydalılığına göre sınıflandırırsınız. Konuşmalarınız ölçülüdür. Uzun uzadıya düşündüğünüz, sabırlı, yöntemli bir kişi olduğunuz için bilim ve matematik dallarında yetenekli olmanız doğaldır.
Basınyayın ve uluslararası haberleşme alanlarında çalışabilirsiniz. İyi bir muhasebeci, sekreter, araştırmacı, kütüphaneci, yazar ya da öğretmen olabilirsiniz. Anlaşma imzalarken, çok dikkatli davranırsınız. İş amacı ile olmazsa geziye çıkmaz, işle ilgili çalışmalarınızı bile telefonla ya da yazarak yürütmeye bakarsınız. Geziler size tehlike ile kayıp getirebilir. Astroloji, doğaüstü bilimler, gündelik olmayan konular ilginizi çeker.
Satürn sert bir etki aldıysa, kardeş ve komşularınızla olan ilişkilerinizde güçlükler çıkabilir. Sürekli kusur bulur, yakınır, olumsuz ve kuruntulu düşüncelere sahip olursunuz. Eğitiminiz süresince zorluklar, düş kırıklıkları sizi hiç bırakmaz.
Satürn iyi etkiler aldıysa mesleğinizde yükselmek için çok çalışmanız gerekecektir.


Dördüncü evde Satürn'ün işlevi
Satürn bu evde zarar verici pozisyondadır. Bu yüzden ailenizle, yuvanızla ilgili ağır sorumluluklarınız olur. Tutucu ve ileriki yıllarda size yük olabilecek bir anababaya sahip olabilirsiniz. Ailenize duygusal açıdan yabancılaşabilir, onları güven altına alabilmek için çok savaşırsınız. Yaşlandıkça birçok yönde kısıtlamalar olabilir; babanız hastalanır ya da erken yaşta ölür.
iş ilişkileriniz, çalışmalarınız emlâk, inşaat, çiftçilik ya da evle ilgili ürünlerde yoğunlaşabilir. Yuvanızı, servetinizi ve varlığınızı iyi yönetir, yaşlılıkta güven içinde olmak için biriktirirsiniz.
Satürn Terazi, Oğlak ve Kova burçlarında güçlü durumda ise, çıkabilecek terslikleri gözönünde tutarsınız. Arazi satın alır, mezar için bile olsa altına tapan bir kişi olursunuz.


Beşinci evde Satürn'ün işlevi
Çocuklarınızla ilgili problemleriniz sizi hep üzecek. Belki de çocuğunuz olmayacak. Özellikle Satürn İkizler, Başak, Terazi ya da Oğlak Burcu'nda ise, çocuksuz kalabilirsiniz. Diğer burçlarda ise, çocuklarınız size ölünceye kadar dert olur.
Sanat ve müzik konularında yapıcı bir örgütleme yeteneğiniz var. Spekülasyon, okul ve eğlence yerleri ile ilgili bir işle uğraşabilir, tutucu bir borsacı olabilirsiniz. Ancak oyun ve spekülasyonlarda şansınız yoktur.
Artistlik, politika, iş idaresinde önder ve yetkili olmak istersiniz. Sizden daha yaşlı ve ciddi kişilerle duygusal ilişkiler kurarsınız.
Satürn sert bir etki aldıysa, elinize duygusal fırsatlar geçmez. Sevgide düş kırıklığına uğrarsınız. Bu kişiler sanat, zevk ve yaratıcı güçlerine çok düşkün insanlardır. Mutluluklarına ve sevmelerine bilinçleri engel olur. Ancak kendilerini açıkça ve sıcak bir biçimde tanıtıp ortaya koymayı öğrenince mutluluğa kavuşabilirler.
Satürn çok ağır etkiler aldıysa, çocuklarınızla iyi geçinemez, onlara çok sert davranırsınız. Aşkta uyumsuz, duygusal açıdan soğuk, duygusal kısıtlamalardan ötürü frijid olabilirsiniz. Spor yaparken incinebilir ya da sakatlanabilirsiniz.


Altıncı evde Satürn'ün işlevi
Zihinsel çalışmaya yatkın, verimli, işini ciddiye alarak gereken özel bilgi ve hüneri gösteren bir kişisiniz. İşinizde ağır sorumluluklar almanız sağlığınızı zedeleyebilir.
Tıp, beslenme, besin maddeleri üretimi, konfeksiyon, bilim, mühendislik gibi hüner ve incelik isteyen işlerde başarılı olabilirsiniz.
Burçlar kuşağında doğal altıncı evin yöneticisi Merkür olduğundan dikkatli, inceleyici bir zekânız var. Özel hünerlerinizi ve yeteneklerinizi kullanarak maddi güvene kavuşabilirsiniz.
Satürn sert bir etki aldıysa, kronik sağlık sorunları ile güçsüzlük ortaya çıkabilir. Çok çalışmadan ötürü sağlığınız bozulabilir. Fırsatları kaçırabilirsiniz.
Satürn sabit bir burçta ise, kalp hastalığı, taş, difteri, bronşit ve boğaz hastalıkları; değişken bir burçta ise verem, astım, kanser, böbrek ve bacakla ilgili rahatsızlıklar; öncü burçta ise, barsak ve mide hastalıkları, romatizma, Terazi burcunda ise ciddi bir karaciğer hastalığına yakalanabilirsiniz. Satürn kötü etkiler aldıysa işçi ve işverenlerinizle kötü ilişkileriniz olur.


Yedinci evde Satürn'ün işlevi
Yedinci ev Satürn'ün en güçlü olduğu evdir. Bu nedenle, büyük bir sorumluluğa, tüm ilişkilerinizde adalet duygusuna sahip bir kişi olmanız muhtemel.
Geç yaşta, ya da ciddi ve mevki sahibi bir kişi ile evlenirsiniz. Evliliğiniz dengeli ve kalıcı olur. Satürn sert etkiler aldıysa, evlilik ve ortaklıklarınızda sorunlar çıkabilir.
Eşiniz soğuk, melankolik, suratsız biri olabilir.Satürn değişken burçlardan birinde ise, eşinizi yitirebilir, ikinci, üçüncü evliliğinizi yapabilirsiniz.Satürn güçlü durumdaysa, bir dulla evlenebilir bu yolla servet sağlayabilirsiniz. Ancak evlilikte çok ender mutlu olabilirsiniz. Başkaları ile geçinebilmek için çok çalışıp, sorumluluklarını paylaştığınız halde yine de çok düşmanınız olur. Satürn iyi durumdaysa, güvenebileceğiniz dürüst işçileriniz olur. Hukuk, sözleşme ve yönetim konularıyla ilgilenirsiniz. Eşiniz uyumsuz, soğuk, sevimsiz, eleştirici bir kişi olur.


Sekizinci evde Satürn'ün işlevi
Sigorta, vergi ve miraslar gibi konularla uğraşır, çok angarya çekersiniz. Eninde sonunda bu konularda sorumluluk almak zorunda kalırsınız. Başkalarının servetini kendinizinmiş gibi hesapladığınız için adaletli olmaya çalışmalısınız.
Satürn sert etkiler almışsa, para, miras ve başkalarının eşyaları ile ilgili üzüntüleriniz olabilir. Yasal kazançlar istersiniz. Boşanma nedeni ile kayıplara uğrayabilirsiniz. Vergi konusunda kanunlarla yüz yüze gelebilir, güçlüklerle karşılaşabilirsiniz. Uzun süren bir hastalık nedeni ile ölebilirsiniz. Yoksul bir kişi ile evlenebilirsiniz. Evlilik size parasal bir yük getirebilir. Meslek arzularına yatırım eksikliği nedeniyle ulaşamazsınız. Satürn iyi etkiler almışsa başkalarının parasını hünerle yöneterek kazanç sağlayabilirsiniz. Ölüm korkusuna kapılabilir, korkulu düşler ye ruhsal rahatsızlık veren deneyler yaşayabilirsiniz.
Satürn; Uranüs, Neptün ve Plüton ile iyi acılar oluşturuyorsa, hayatın sırlarına derin bir ruhsal yaklaşımınız olabilir.


Dokuzuncu evde Satürn'ün işlevi
Eğitime ve bilgiye önem veriyorsunuz. Din, felsefe ve yüksek eğitim konularına ciddi bir ilgi duyar, inanç sistemlerini kendi değerlerinizle sosyal durumunuza göre yargılarsınız.
Mevki sağlayacak, meslekte ilerlemenize yol açacak yüksgk eğitim kurumlarında öğrenim yapabilirsiniz.
Satürn'ün Yay burcunda yaptığı etki gibi, din, felsefe ve eğitim konularında kişisel bir tutkuya sahipsiniz. Dinsel ve eğitsel kurumlarda yetkili olmak ister, belki de buralarda profesörlük yapabilirsiniz. Ünlü olmaya önem verirsiniz. Dinsel ölçütleriniz geleneksel ve tutucudur. Dik kafalı, düşünceli, güzel sözlere kanan, çalışkan, Astroloji'den ve doğaüstü bilimlerden hoşlanan birisiniz. Deniz yolculukları nedeniyle kayıplara uğrayabilirsiniz. Satürn güçlü durumda değilse, yabancı memleketlere gitmemelisiniz. Evlilik nedeniyle kayıplara uğrayabilirsiniz.
İşiniz hukuk, öğretim, yayıncılık, din ya da gezilerle ilgili olabilir. İş amacıyla, ya da yükselebilmek için uzun yolculuklara çıkabilirsiniz. Satürn sert bir etki aldıysa, dinsel yaklaşımlarınızda baskıcı ve dar kafalı olursunuz.


Onuncu evde Satürn'ün işlevi
Burçlar kuşağı doğal onuncu ev olan Oğlak burcunu Satürn yönettiğinden, bu konumda çok güçlüdür. Bu nedenle meslek tutkuları güçlü olan, (özellikle yirmidokuz yaşından sonra) parlak bir kişi olmak isteyen bir kişisiniz.Uyumunuz ve sıkı çalışmanızla yetki ile servet kazanabilirsiniz. Ancak Satürn sert etkiler aldıysa, tutkularınıza ulaşabilmek için verdiğiniz ödünler sonucu şansınız bozulabilir. Toplumun gözünde saygınlığınızı yitirerek, yüksek bir duruma gelmişken gözden düşebilirsiniz. Evrensel yasaları bozmaktan ötürü büyük bir bedel ödemek zorunda kalabilirsiniz, isteklerle başarıların sonunun gelmediğini, sosyal düzene hizmet etmenin değerli olduğunu unutmamak gerekir. Satürn sert bir etki almışsa, düş kırıklığı, fırsat eksikliği mesleki güvensizlikler ortaya çıkabilir. Ayrıca anneniz nedeniyle üzüntü çekebilirsiniz.


Onbirinci evde Satürn'ün işlevi
Gözü yukarlarda birisiniz. Arkadaş ve grup ilişkilerinde sorumluluk duyan, mesleğini ilerletmek için mevki sahibi insanları tanımak İsteyen bir kişisiniz.
Satürn kötü bir etki aldıysa, arkadaşlarınızı kişisel kazançlarınız ve tutkularınız İçin kullanabilirsiniz. Yanlış arkadaşlar seçer, onlar yüzünden ağır kayıplara uğrayarak yıkılabilirsiniz. Bu yüzden tam olarak güvenmeden ödünç para vermemelisiniz. Çocuklarınızın sorunları yüzünden üzüntü çekebilirsiniz.
Satürn iyi etkiler almışsa, size entellektüel gelişme ile bilgi sağlayabilecek arkadaşlarınız olur. Onlardan iyi öğütler alabilirsiniz. Kendinizin ve başkalarının ilgilerini geliştirecek olan adalet duygunuz gelişmiştir. Üzerinizde etkili olacak meslek sahibi, ciddi, sizden yaşlı kişilerle arkadaş olursunuz. Ayrıca geçmiş yaşamlarınızda ilişki kurduğunuz kişilerle karmik bağlantılarınız olabilir.

Onikinci evde Satürn'ün işlevi
Sıradan bir hayat sürebilirsiniz. Zamanınızın büyük bir bölümünü yalnız kalarak ya da hastane, üniversite ve resmi kuruluşlarda perde arkasında çalışarak geçirebilirsiniz. İşiniz, ruhbilim yada hayır kurumlarıyla ilgili olabilir.
Satürn onuncu eve, ya da bu evin yöneticisi olan gezegene olumlu açı oluşturmuyorsa, tanınmanız güç olacaktır. Öylesine yaşar gidersiniz. Satürn kötü etkiler almışsa; yalnızlık ve ruhsal sarsıntılar geçirebilir; hatta akıl hastalığı nedeniyle kapalı tutulabilir ya da hapise atılabilirsiniz.
Yıkımınız için çalışan bir çok gizli düşmanınız olur. Ancak bu düşmanlar bir çok durumda gerçek değil, düş ürünüdür.

Gizli zehirlenmeye karşı dikkatli olmalısınız. Ruhsal sorunlarınızdan başkalarına hizmet ederek, enerjinizi yapıcı çalışmalara yönelterek uzaklaşabilirsiniz.
 

Benzer konular

Top