Astrolojide Evler ve Etkileri - Uranüs

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,254
Takım
GALATASARAY
#1
Astrolojide Evler ve Etkileri - Uranüs
Uranüs'ün bulunduğu ev, kişinin benliğine ve özgürlüğüne yönelik çalışmalarının hangi alanda olacağını yansıtır. Hayatına hangi çevrelerin ne gibi alışılmamış ve heyecanlı olayların gireceğini gösterir. Kişinin seçtiği arkadaş, çalışma alanı ve arkadaşlarıyla yapacağı işlerin niteliğini belirler. Yeteneklerinin, doğaüstü ilgilerinin hangi alanda ortaya konacağını ifade eder.

Birinci evde Uranüs'ün işlevi
Güçlü bir özgürlük isteği ile dolu bilimsel icat yetenekleri olan biri olmalısınız. Geleneksel davranışlara bağlı olmayan, anlaşılmaz biri olarak tanınırsınız. Başkalarının doğru bildiği şeylere değer vermeden kişisel özgürlüğünüz peşinde koştuğunuzdan, nedensiz bir dik kafalılığınız olabilir.
Uranüs kötü etkiler almışsa, bu anlaşılmazlığınız sizin sonunuz olabilir. Sürekli değişiklik ve heyecan aradığınız için huzursuzsunuz. Heyecanla serüveni, güvenliğe yeğ tuttuğunuz için tekdüze işleri kabul etmezsiniz. Yenilik ve yeni düşünceler, ileri ruhsal konular sizi hep ilgilendirir. Bu konuları felsefe edinmiş gurup ve kuruluşlarda önder olmak istersiniz. Denenmemiş şeylerle; icatlarla uğraşmak sizi çeker. Amaç ve davranış değişikliklerine konu olmak, aşırı uçlardaki görüşlere sahip olmak size göredir. Sağduyulu bir insan olmadığınız için ne yapacağınızı Önceden kestirmek zordur. Uranüs birinci evde, kendi alanında önemli keşifler yapan dahiler yarattığı için üstün zekalı biri olabilirsiniz.
Konuşkan, kibirli ve kıskançsınız. Zor hoşnut olursunuz. Atılgansınız, içgüdülerinizle davranışlarınızı yönlendirirsiniz. En iyi arkadaşınızla bile her an kavga etmeye hazırsınız. Ters kararlar verirsiniz. Çocuklarınıza yabancı bir yaşantınız olabilir. Uranüs Ateş burçlarından birindeyse, kaba, dik kafalı, tutkulu, gergin ve antikaya meraklısınız. Astroloji'ye yatkın, büyük, soylu amaçları, özgün düşünceleri olan bir kişisiniz. Tartışılmaktan, kavgadan hoşlanırsınız. Uranüs Toprak burçlarından birindeyse, dik kafalı, inatçı hayvansal içgüdüleri güçlü olan, kibirli, obur, hileci ve güvenilmez birisiniz. Uranüs Hava burçlarından birindeyse, somurtkan bilgili, önlem almayı seven, bütün bilimlerden hoşlanan, (özellikle doğaüstü) biri olmakla birlikte, dürüst ama kendini beğenmiş, sabit görüşlü bir insansınız. Uranüs Su burçlarından birindeyse, içki içmeyi seviyorsunuz. Düşük kişilerle ahbaplık eden, ezii, inatçı, dar kafalı, güzel duygulardan uzak, hasta ruhlu bir kişiliğiniz var.


İkinci evde Uranüs'ün işlevi
Gündelik yaşayan, belirli bir kazancı olmayan, çabuk kazanıp, aynı hızla harcayan birisiniz. Uranüs iyi etkiler almışsa, para kazanmak konusunda alışılmamış yöntem ve davranışlarınız olabilir. Ancak Uranüs sert etkiler altındaysa, parasal risklere girer, genellikle beklenmedik ağır kayıplara uğrarsınız. İcatlar, elektronik ya da diğer bilimsel alanlarda para kazanabilirsiniz.
Arkadaşlarınızdan ya borç ister ya da para konularında onlara yaslanırsınız. Ödemediğiniz borçlar yüzünden çatışmalara girebilirsiniz.
Uranüs iyi etkiler almışsa, insancıl, ya da bilimsel amaçlar için paranızı kullanırsınız. Olanaklarınızı kullanış biçiminiz sıradan insanlardan başkadır, geleneksel değerlere önem vermez, kendinizinkileri kabul etmelerini beklersiniz.


Üçüncü evde Uranüs'ün işlevi
Düşünceleri tam anlamıyla oturmuş yalın bir insansınız. Sezgi gücü olan, görüşleri bilimsel gerçeklere ve deneylere dayanan, özgür düşünceli bir kişisiniz. Düşünceleriniz başkalarınınkinden etkilenmez. Her zaman alışılmamış ilgi alanlarını araştırır, görüşleri nesnel bir biçimde değerlendirirsiniz.
Keşif isteği ile, bulunduğunuz bölge içinde çok gezinirsiniz. Birdenbire içinize gelen yeni düşüncelere açık birisiniz. Devrimci görüşlere yatkın bir mucit ya da bilimadamı olabilirsiniz. Ancak Uranüs, Mars'la aspekt oluşturuyorsa, yazılmış ve söylenmiş sözlerle kendinizi kısıtlarsınız.
Eğitsel gelişmenize ve zihninizi canlı tutmaya yardımcı olacak entellektüel arkadaşlarla grup çalışmalarına ilgi duyan bir kişisiniz. Kardeşlerinizle, komşularınızla olan ilişkileriniz bile alışılmamış canlılıktadır.
Bilim ve Astroloji'yi sever, doğaüstü bilimlerle ilgilenir, heyecanlı kitaplar okursunuz. Gezmekten hoşlanır davranışlarınızda özgürlük istersiniz. Kardeş ve komşularınızla yazışmalarınız sizi üzebilir. Uranüs sert bir etki aldıysa, huzursuz ve havadar bir tipsiniz. Sık sık görüşlerinizi değiştiriyor, hemen sonuca varmak istiyorsunuz. Astroloji, doğaüstü bilimler ya da bilimsel konularda yazar olabilirsiniz. Uluslararası görüşmelerde, özellikle radyo ve televizyonda çalışabilirsiniz.


Dördüncü evde Uranüs'ün işlevi
Tipik bir eksantriksiniz. Herşeyiniz keninize özgü. Değişik bir aile hayatı ve ilişkileri olan bir kişisiniz. Evinize gelip gitmekte özgür olmak istersiniz. Evinizin mimarisi herhalde çok değişiktir. Bir çok elektronik gereçle donatılmıştır. Yakın arkadaşlarınızı aile üyesi gibi kabul eder, evinizi doğaüstü çalışmalar ve grup çalışmaları için bir buluşma yeri, bir büro, hatta bir tekke gibi kullanırsınız.
Uranüs sert bir etki almış ya da Değişken bir burçta ise, sık sık taşınırsınız. Aile yaşamınızda sık sık değişiklikler olabilir. Yaşlılığınız değişik bir çevrede, rahat ve servet içinde geçer,
Uranüs sert bir etki aldıysa, beklediğiniz paralar yüzünden üzülebilirsiniz. Aile üyeleri ile aranızda zorluklar çıkabilir, anababanızdan uzaklaşabilirsiniz.

Beşinci evde Uranüs'ün işlevi
Kendine özgü, duygusal yaklaşımları olan, ilişkileri birden başlayıp, birden biten bir kişisiniz. Sevgilileriniz anlaşılmaz, zeki ve kesinlik'e önemli bir özelliğe sahip kişilerdir. Eğlencede heyecan istediğiniz için, geleneksel cinsel ahlâka pek uymazsınız.
Karşı cinsle beraberlikte nikâh gibi kayıtlara fazla önem vermeyebilirsiniz.
Uranüs sert etki aldıysa, bohem yaradılışlı ve cinsel konularda uluorta konuşan bir kişisiniz. Karaborsacılık iyi ya da kötü yönde şansınızı değiştirebilir. Spekülasyonlar, bahisler yüzünden para kaybedebilirsiniz. Zevke, sefaya, kumara düşkünsünüz.
Uranüs iyi etkiler almışsa, çocuklarınız çok şanslı olur. Ancak sert etkiler varsa, çocuklarınızın özel sorunları, ruhsal zorlukları ya da anormalliği olabilir. Hiç çocuğunuz olmayabilir, az yaşar ya da olağanüstü bir nedenle ölebilirler. Çocuk eğitimi konusunda yeni tekniklerle ilgilenir, onlara büyük özgürlük tanırsınız. Uranüs çok sert etkiler aldıysa çocuklarınıza ya aşırı özgürlük tanır, ya da boş verirsiniz.
Artistik bir yaratıcılığınız olabilir, sanatın elektronik biçimleri ile ilgilenirsiniz. Birçok sinema yıldzı, rock şarkıcısı, ses sanatçısı, radyotelevizyon artistlerinin Uranüs'leri beşinci evdedir. Sosyal olmayan davranışlara, sağlığa uygun olmayan heyecanlı zevk ve eğlencelere eğitiminiz var.
Uranüs sert etkiler aldıysa, evlilik dışı ilişkileriniz olur. Kadınsanız evlilik dışı çocuk sahibi olursunuz. Yengeç ya da Balık burcu yükselen burcunuzsa, erken yaşta eşinizden ayrılırsınız. Genel olarak duygusal yaşantınız dengesizdir. Mutsuzluk peşinizi hiç bırakmayabilir.

Altıncı evde Uranüs'ün işlevi
Eski anlamıyla belki de bir baharatçı, yahut aktarsınız, işinizde, hizmetlerinizde tuhaf ama gelişmiş yöntemler kullanak, iyileştirme, hemopatik ilaçlar, ruhsal iyileştirme gibi değişik iyileştirme biçimleri ve beslenme yöntemleri deneyen bir kişisiniz. Uranüs'ün etkileri iyi ise elektronik mühendisliği, teknisyenlik, bilgisayar programcılığı ile diğer ileri teknoloji alanlarında bir meslek sahibi olabilir, işinizde özgünlüğe yeni tekniklere önem verirsiniz. Matematik ve bilimsel yetenekleri ile sorunlara uygulanabilir çözümler getiren birisiniz.
İşinizde ve grup çalışmalarınızda arkadaşlar edinir, onlarla iyi geçinirsiniz. Ama bu arkadaşlıklar uyumsuz, patlayıcı olabilir. Çalışma koşulları ile iş arkadaşları konusunda titiz davranır, bu konular doyurucu değilse, o işi kabul etmezsiniz, işinizi bildiğiniz gibi yapmakta özgür olmak istersiniz.

Uranüs sert etkiler almışsa, size hizmet edenlere hiç güvenmemelisiniz.
Tekdüze işlerden nefret eder, sık sık iş değiştirmeniz yüzünden belli bir iş yapamazsınız, işinize birdenbire son verilir. Sinirli ve uyumsuz olabilirsiniz. Uranüs Boğa burcunda ise, difteriye yakalanabilirsiniz. Tıp adamlarının hünerini göstermesini gerektirecek alışılmamış hastalıklar geçirebilirsiniz.

Yedinci evde Uranüs'ün işlevi
Problemler karşısında zora düştüğü zaman kaçan, bozulmaya yüz tutan evliliklerde de boşanmayı en önce düşünen birisiniz. Özgürlük tutkusu yüzünden hiç bir şeyle uzun süre uyum gösteremeyen bir kişisiniz. Yeni bir çevrede, birdenbire evlenirsiniz. Eşiniz parlak, gösterişli ya da garip bir kişi olur.
Uranüs yedinci evde en kötü durumunda olduğundan, genellikle yuvanın yıkılmasına neden olur. Eşiniz, ezici bir kişi, ya da sizi mutlu edemeyecek biri olabilir. Hukuk konularında şanssızsınız. Büyük kayıplara uğrarsınız. İsteksizliğiniz ve uyumsuzluğunuz yüzünden, toplumsal ilişkilerinizde zorluklar başgösterebilir. Ruhsal durumunuzla davranışlarınız birden değiştiği için, başkalarını küstürebilirsiniz. Ortağınızın uyumsuz davranışları yüzünden kendinizi gösteremeyebilirsiniz. Uranüs sert bir etki almışsa politika, hukuk ve diğer toplumsal ilişkilerinizde uyumsuzluğunuz büyük bir engeldir. Sorumluluğunu yüklenmek zorunda kalacağınız görünmeyen etkenler size zorluklar getirir.


Sekizinci evde Uranüs'ün işlevi
Sıralarla ilgilenen birisiniz. Uranüs, Burçlar kuşağında doğal sekizinci evde güçlü olduğu için doğaüstü bilimler, telapati, ölümden sonra yaşam, atom fiziği ve dördüncü boyutla ilgili konularla ilgilenirsiniz. Evrenin ve doğanın işleyişi sizin hep dikkatinizi çeker. Evlilik, iş ortaklığı, sigorta, vergiler ve ortak kazanç konularında şansınız birden değişebilir.
Beklenmedik ölümünüz büyük bir olasılıkla kaza ile olur. Öleceğiniz zaman ve koşulları hissedebilirsiniz.
Cinselliğe ve servete duygusal bir bağlılığınız var. Ruhsal değerlerin kalıcı önem taşıyan tek şey olduğunu düşünürsünüz. Maddede belirli tek şeyin değişim olduğuna ve yaşamın dinamik bir süreç olarak ele alınmasının doğru olduğuna inanırsınız.
Eşiniz yoksul biri olabilir. Miraslar sizin için üzüntü kaynağı olur ve elinize geçmez.


Dokuzuncu evde Uranüs'ün işlevi
Felsefe, din ve yüksek eğitim konularında ileri düşünceleri olan Astroloji, telapati, doğaüstü bilimler ve yeniden doğuşla ilgilenen bir kişisiniz. Eğitim hakkındaki düşünceleriniz ileriye dönük olup, görselişitsel ve elektronik tekniklerin kullanılışı ile ilgilidir. Uygulanır kuşkulu ütopik düşünceleriniz de olabilir. Astronomi ve Arkeoloji ile ilgilendiğiniz için bilinmeyen geçmiş uzak ülkeler ya da ütopik gelecek sizi çeker. Bu yüzden sık sık seyahat edebilirsiniz. Uranüs sert etkiler aldıysa esoterik öğretilere, sosyal felsefelere karşı fanatik bir bağlantınız olur. Dünya sorunları ile ilgili ütopik düşünceleriniz uygulanabilir sonuçlar veremediği için, bir salon düşünürü olabilirsiniz. Ancak Uranüs iyi etkiler aldıysa, daha insancıl bir düzen getirecek değişiklikler önerebilirsiniz. Bağımsız ve dik kafalı bir kişisiniz. Evlilik nedeni ile yakınlarınızdan ciddi bir şekilde acı çekebilirsiniz. Astroloji yazarı ya da filozof olabilirsiniz.

Onuncu evde Uranüs'ün işlevi
Kişiliğiniz kadar mesleğiniz de değişiktir sanırız. Bilimsel, insancıl ve doğaüstü alanlarda, elektro nik,"matematik, yada Astroloji gibi dallarda çalışan biri olmalısınız. Hangi mesleği seçmiş olursanız olun, yöntem ve tekniğiniz yeni olur. Politik düşünceleriniz ister liberal, ister radikal olsun, tutucu değilsiniz.
Uranüs sert etkiler aldıysa, devrimci yaklaşımlarınız olabilir. Güçlü bir iradeniz var. Şansınız birden değişip saygınlık kazanabilir ya da tersine, skandala neden olup gözden düşebilirsiniz. Değişik işlerde çalışırsınız.
Yetkili kişilerle pek geçinemezsiniz. Sıradan sorumluluklar almaktan nefret edersiniz. İşinizde özgürlük ister, kendi işinizi kendiniz yönetirseniz çok .mutlu olursunuz. Yakınlarınıza yabancı gibi davranan, bağımsızlığına düşkün bir kişisiniz.


Onbirinci evde Uranüs'ün işlevi
Uranüs, yöneticisi olduğu onbirinci evde çok güçlüdür. Açık düşünen, doğruya, gerçeğe bağlı, geleneklere saygı göstermeyen bir kişisiniz.
Yaşamın her alanında insanlarla kardeşlik eğilimindesiniz. Evrensel konuları ve İlkeleri sezgilerinizle kolayca anlayabilirsiniz. Bu nedenle doğaüstü bilimler ya da bilimle, bazen ikisi ile birden ilgilenirsiniz. Sizi ruhsal ve zihinsel yönden canlandıran, sıradan olmayan arkadaşlıklarınız olur. İnsancıl ve bilimsel amaçlar için grup çalışmalarını seversiniz.
Size her zaman yardıma hazır arkadaşlarınız vardır, ama tanıdıklarınızın çoğu iyiliğinize çalışmaz. Onlar yüzünden kayıplara uğrayabilirsiniz.
Evliliğe olan yaklaşımınız kişisel düzeyde olmadığından bu tür ilişkilerinizde bohemce ya da geleneğe aykırı davranırsınız. Hareketi, canlılığı sevdiğiniz için basit bir ilişkiye bağlanmak istemezsiniz. Eşitlik duygunuz, başkalarının benzer davranış ve düşüncelerine hoşgörü ile davranmanıza neden olur.
Çok özgürlükçü bir kişi olduğunuzu söyleyebiliriz. Uranüs sert bir etki almışsa, arkadaşlıklarınız dengesiz ve güvenilmez olur. Kimse kullanılmak istemediği için bencil davranışlarınız, sonunda size geri döner. Sosyal ilişkileriniz sorumsuzcadır.

Onikinci evde Uranüs'ün işlevi
Bilinçaltında doğaüstü araştırmalar yapan, yüksek bir ruhsal yapı için kafasında iç araştırmalara girerek yoga, meditasyon ve diğer mistik konularla uğraşan bir kişisiniz. Sizin yıkımınız için uğraşan kıskanç bir çok gizli düşmanlarınız olabilir.
Uranüs çok sert etkiler almışsa, medyumluk yeteneğinizle geleceği görebilirsiniz. Arkadaşlarınızın sırtarını saklar, gizli örgütlere çalışırsınız.
İnsancıl ve bilimsel amaçlarla perde arkasında çalışabilirsiniz. Sinirli oluşunuz yüzünden yanıltıcı medyumik görüşleriniz olabilir. Sezgilerinizin doğal olmaması yaşamınızda çatışmalara yol açabilir. Uranüs, Mars ile sert bir bakış açısı oluşturuyorsa, hırsızlar tarafından yaralanabilir ve soyulabilirsiniz.
Not: Bu gezegenin doğum haritasında güçlü olup olmadığına özel bir dikkat gösteriniz. Güçlü ise size yardım edecek, güçsüzse dertler getirecektir.
 

Benzer konular

Top