Astrolojide Evler ve Etkileri - Venüs

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,254
Takım
GALATASARAY
#1
Astrolojide Evler ve Etkileri - Venüs

Horoskopta Venüs'ün bulunduğu ev, kişinin sosyal, duygusal ve sanatsal olaylar karşısında nasıl davrandığı ve o kişideki durumları konusuda bilgi verir. Örneğin Venüs'ü onuncu evde olan bir kişi, mesleğinde artistik bir çalışma yapacak, işi ve mesleği ile ilgili kişilerle yakın ilişkiler oluşturacaktır. Belki de iş yerinde tanıştığı biriyle evlenir.
Venüs'ün yerleştiği yaşam alanı, kişinin sosyal ilişkilerini, yakın arkadaşlarını, ve duygusal ilişkiye girdiği kişilerin tipini de belirler.


Birinci evde Venüs'ün işlevi
İyi niyetli, hoş davranışlı, arkadaş canlısı ve zarif bir kişisiniz. Venüs birinci evde fiziksel güzellik de verdiğinden, özellikle kadınlar için iyi bir konum sayılır.Çocukluğunuz büyük ihtimalle mutlu geçtiğinden, hayata mutlu sakıyorsun.Sosyal iliykilerinizde dışa dönük, arkadaşlık ve duygusal ilişkiler kurmakta çalışkan bir kişisiniz. Güzel giysileri, dış görünüşünüzü güzellişterecek herşeyi seversiniz. Yeteneklerinizi sosyal alanda kullanarak iş, aşk ve evlilik fırsatları elde edersiniz. Müzik ve diğer sanat dallarında Tanrı vergisi bir yeteneğe sahipsiniz. Karşı cins tarafından çok sevilir ve onlardan kazanç sağlarsınız. Yücegönüllü, neşeli ve iyikalpli bir insansınız. Venüs, Boğa, İkizler, Terazi, Kova veya Balık burçlarında ise, en iyi; Koç, Başak, Akrep ve Oğlak'ta ise en kötü durumdadır. Özellikle Akrep Burcu'nda ise, basit, utanmaz ve hele Mars ile kötü aspekt oluşturuyorsa düşük kadınlar ve ayyaş kişiler yaratır. Venüs, Mars ile olumlu biracısı oluşturuyorsa, başarılı bir ressam, artist ya da şarkıcı olabilirsiniz.
Kendinizi, toplumla karşı karşıya getiren bir meslekte, özellikle sahnede başarı sağlayabilirsiniz. Fiziksel yapınız pek sağlam olmadığı için çok uzun yaşama şansınız yoktur.


İkinci evde, Venüs'ün işlevi
Zenginlik ve lüks vazgeçemeyeceğiniz şey. Güzel şeyler edinmek, takılar, sanat eserleri gibi, genellikle para ile satın alınabilecek bütün hoş şeylere sahip olmak isteyen bir kişisiniz. Para sizce sosyal yerinizi yükseltmek için bir araçtır. Tutkunuz olan maddi imkanları sağlamak için zengin eş ya da sevgili ararsınız.
iş konusunda da sanatla ilgili konularda da yeteneklisiniz. Doğum haritasında, Venüs'ü ikinci evde olan artistler, sanatları ile büyük paralar kazanabilirler.
Kadınsanız serüvenci, erkekseniz kadınlar için bol bol para harcayarak hovardalık eden bir kişisiniz. Servet getirecek durumlar ve iş anlaşmaları konusunda arkadaşlarınızdan ve sosyal bağlantılarınız olan kişilerden yardım görürsünüz. Venüs sert bir etki almışsa hiçbir zaman varlıklı olamazsınız.


Üçüncü evde Venüs'ün işlevi
Entellektüel bir kişiliğiniz var. Sanatsal konulara ilgi duyan, edebiyat ve şiire yetenekli, güzel konuşan, yaratma yeteneği güçlü birisiniz. İyi bir artist,, öğretmen ya da yazar olabilirsiniz. Zevk için ya da sosyal zorunluluklar nedeniyle sık sık gidip gelir, kısa yolculuklara çıkarsınız..
Duygusal ve sosyal ilişkilerinizi entellektüel yönden inceler, yakınlarınızla rahatlıkla konuşursunuz. Komşularınızla ya da komşulukta tanıdığınız kişilerle duygusal ilişkilere girersiniz. Yakınlarınızdan çok yardım görürsünüz. Demiryolu ile yolculuk etmeyi gezerken yaşamayı seviyorsunuz.


Dördüncü evde Venüs'ün işlevi
İyi bir vatanseversiniz. Vatanınız gibi evinize ve yuvanıza da du-gusal bağlarla bağlı bir insansınız. Venüs sert etki almamışsa aile bireyleri ile ilişkileriniz uyumludur.
Yemek pişirip, sıcak bir ortam yaratabileceğiniz evinizde, arkadaşlarınızı ve sevgilinizi ağırlamak çok hoşunuza gider.
Evinizi artistik bir biçimde dekore eder, elinizden geldiğince güzel olmasına çalışırsınız. Ana -babanıza duygusal bir bağlılık duyar, onlarla mutlu olursunuz. Yüklü bir mirasa konar, ömrünüzün son yıllarında rahat edersiniz. Toprağı, bahçe işlerini ve çiçekleri sever, yurdunuzun doğal güzelliklerine vatansever bir biçimde bağlı olursunuz.Beşinci evde Venüs'ün işlevi
Hassas, nazik ve içli bir yaradılışınız olmalı. Olabildiğince duygulusunuz. Zevkine düşkünsünüz. Yaşama sevinci ile dolu, neşeli bir kişiliğe sahipsiniz. Duygusal ilişkilere önem verirsiniz.
Venüs Mars ve Jüpiter de olmak açıları oluşturuyorsa, aşkta elinize geçen fırsatlarla, mutluluğunuzu yaratabilirsiniz. Genellikle iyi bilinen ve sevilen bir kişisiniz. Sanata düşkünsünüz ve bu alanda epey yeteneklisiniz. Özellikle de uygulamalı sanat dallarında.
Çocukları çok seversiniz. Ana - baba ve öğretmenlerinizle iyi ilişkileriniz olur.
Erkekseniz, zevkinize ve kadınlara düşkünlüğünüz yüzünden sağlığınıza zarar gelebilir. Tiyatroya, eğlence yerlerine sık sık gidersiniz. Venüs güçlü durumdaysa, heyecan oyunları ya da spekülasyonla kazanç sağlayabilirsiniz. Artistik yeteneği olan güzel kız çocuklarınız olur.


Altıncı evde Venüs'ün işlevi
Horoskopunuzda Venüs altıncı evde ise, işiniz sosyal ilişkilere, artistik çalışmalara bağlı olacak, iş arkadaşlarınızla uyumlu ve iyi ilişkiler kuracaksınız. Çalışma koşullarınız genellikle güzel ve rahat olacaktır. Büyük ihtimalle de iş yaşamında tanıştığınız bir kişi ile evlenirsiniz.
Güzel giyinmeyi seversiniz. Dikiş dikme, dizayn konularında yeteneklisiniz. Evcil hayvanları seversiniz. Sağlığınızın yerinde olmasına karşın, gürbüz bir insan sayılmazsınız. Sağlığınız evlendikten sonra daha da iyi olur.


Yedinci evde Venüs'ün işlevi
Eğer diğer gezegenlerin olumsuz aspektleri yoksa, sosyal yetenekleri fazla olan, başkalarına karşı hoş ve saygılı davranışlarından ötürü sevilen birisiniz, iyi bir evlilik yapabilirsiniz. Toplum ilişkileriniz iyidir.
Ruhbilimi, satış, toplumsal ilişkiler ya da uygulamalı sanatlarla uğraşabilirsiniz. Evlenmek, yakın arkadaşlara sahip olmak sizin için önemlidir.
Venüs, Akrep ya da Oğlak'ta değilse duygusal doyum ve mutluluk için erken yaşta evlenir, evlilikle sosyal ve maddi rahatlığa ulaşırsınız. Kişisel ilişkilerinizde sevginizi belli eder, karşılığını da görürsünüz.
Çok ender mahkemelik olur, işiniz bitince de hemen oradan uzaklaşmak istersiniz. Çocuk sahibi olmak en büyük dileklerinizden biridir, işinizde, kurduğunuz ortaklıklarda başarılı olur, düşmanlarınız yardımıyla kazanç sağlarsınız.


Sekizinci evde Venüs'ün işlevi
ihtimal ki evlilik yoluyla zengin olacaksınız. Venüs kötü bir etki almamışsa, genellikle mirasa konarsınız.Sosyal ilişkilerinizden de kazanç elde edersiniz.


Venüs çok sert etkiler almamışsa, duygulu cinsel konularda çok güçlü bir kişisiniz. Maddesel kazanç sağlamak amacı ile evliliğe yönelebilirsiniz. Güçlü duygularınız nedeniyle mülkiyetçi ve kıs kanç olabilirsiniz.


Dokuzuncu evde Venüs'ün işlevi
Bir elinde pipo, bir elinde kitap, sürekli okuyan bir entellektüel olmalısınız. Felsefe, din ve sanata düşkün, zevk için uzun yolculuklara çıkan birisiniz. Eşinizi, sosyal ve duygusal ilişki kurduğunuz dostlarınızı, üniversite, dini çevreler, uzun yolculuklar ya da yabancı ülkelerde tanırsınız.
Yabancılara, diğer kültür ve dinlere ilgi duyarsınız. Sevgi konusunda yüce ülküleriniz var. Sevdiklerinizin kendi görüşlerinizi, dahası dininizi kabul etmesine çalışırsınız.
Kültürel ve tarihi konularda iyi eğitim yapar, bu konularda öğretmen veya öğretim görevlisi olabilirsiniz. Dini ve tasavvufi müziği, sanatı seversiniz.
CanayaKin, neşeli, okumayı seven bir kişiliğiniz vardır. Akrabalarınızla uyumlu ye kazançlı ilişkileriniz olur. Venüs, başucuna yakın bir yerde ise, kendinizden üstün birisi ile iyi bir evlilik yapar, yakınlarınızdan yardım görürsünüz.


Onuncu evde Venüs'ün işlevi
Sanatsal, sosyal konularda tutkulu kişiliğiniz göze çarpar. Büyük ihtimalle sanatla ilgili bir meslek seçer, yetenekli iseniz yükselirsiniz, işlevlerinizle ilişkileriniz iyidir. Karşı cinsle kolayca anlaşabilmeniz, mesleğinizde ilerlemenize yardımcı olur.Venüs onuncu evde ise, kişiye başarı, ün, onur, şans ve mevki sağlar. Tartışma ve kavgayı sevmeyen, bunlardan kaçınan bir kişisiniz. Özellikle Venüs güçlü durumdaysa, kendinizden üstün bir kişi ile evlenirsiniz. Venüs kötü bir etki almışsa, sosyal konularda tırmanan, amacına ulaşıp tutkularını doyurunca eski arkadaşlarını unutan bir yaradılışınız var demektir.


Onbirinci evde Venüs'ün işlevi
Siz tam bir ekip elemanısınız. Grup çalışmalarında sıcak ilişkiler ve yakın arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Arkadaşlarınıza elinizden geldiğince iyi davranır, onlardan da aynı biçimde karşılık görürsünüz. Hayallerinize ulaşma şansınız büyüktür. Karşı cinsten çok arkadaşınız olur. Eşinizi arkadaş gruplarında tanır, aynı eylemler paylaşırsınız.
Artist ve müzisyenlerle arkadaşlık edersiniz. Arkadaşlarınız sevgiliniz, sevgiliniz de arkadaşınız olur.


Onikinci evde Venüs'ün işlevi
Sessiz, sakin bir ortamda tek başına geçirdiğiniz saatler en huzurlu saatleriniz. Kişisel ve sosyal ilişkilerinizde gizliliği seviyorsunuz. Gizli aşk ilişkileri yaşarsınız. Utangaçlığınız yalnızlığa ve duygusal düş kırıklıklarına neden olur. Davranışlarınızı genellikle bilinçaltınız yönetir. Üzüntüyü güleryüzle karşılarsınız. Duygusal ve kolay incinen bir insansınız. Birçok gizli düşmanlarınız olabilir. Venüs, Satürn'den sert bir etki almışsa, kandırılmaya ve ihanete karşı dikkatli olmalısınız.Venüs, birinci, üçüncü ya da dokuzuncu evde ve güçlü durumdaysa, yalnız insanlara değil, hayvanlara ve bütün canlılara karşı iyi kalpli davranarak baskılara karşı çıkarsınız. Davranışlarınız sevimli ve içtendir.
 

Benzer konular

Top