Astrolojik Açıdan Ay Tutulması

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,253
Takım
GALATASARAY
#1
Astrolojik Açıdan Ay Tutulması

Ay tutulması Dünya, Ay ile Güneş'in arasına geldiği ve Güneş'in Ay'dan yansıyan ışığını kestiği zaman oluşur. Ay tutulması daima dolunayda gerçekleşir ve çoğu zaman bitişleri ve tamamlanma noktalarını vurgular. Antik çağlardan bu yana güneş ve ay tutulmaları, insanlarda korku ve endişe yarattı, mitlere, efsanelere konu oldu ve tutulmalarla baş etme yolları denendi.

Efsane ve mitlere konu olan Ay ve güneş tutulmalarının ürkütücü olarak kabul edilmesinin ezoterik anlamdaki asıl nedeni insanoğlunun değişimden ve değişimin getireceği sarsıcı olaylardan korkması olarak kabul ediliyor ve bu mitler gerçeğe bakmak ve gerçeği yaşamak arzusunun yeterli olmamasından kaynaklanıyor.

Dünya yaşamının getirdiği illüzyonlara öyle sıkı sıkı tutunmak söz konusu ki, insanın iyiliği ve bilgeliği için gerekli olan öze ait bilgiler sürekli hasır altı edilebiliyor. Değişime pozitif açıdan bakarsak bireyin özüne ait bilgiyi yaşamayı çok istediğini ve asıl bunu gerçekleştirmek için dünya tiyatrosunda çeşitli rolleri seve seve aldığını gözlemleyebilir, tutulumlara mitlerin etkisinden kurtulup daha gerçekçi bakabiliriz.

Astrolojik açıdan güneş ve ay tutulmaları radikal anlamda toplumları ilgilendirir ve gezegen üzerindeki büyük kitlelerin yaşayacakları şuur değişimlerini işaret ederler. Dikkat edecek olursanız, her bu tip olaydan sonra bazı sarsıcı ya da etkileyici toplumsal olaylar yaşanıyor. Toplumu oluşturanlar bireyler olduğu için genel olarak tüm bireyler doğrudan ya da dolaylı, bu tutulmalardan etkilenirler. Astrolojik olarak tutulmaların akabinde gerçekleşecek olayları öngörmek, tutulmaların hangi burçlarda hangi açılar altında gerçekleştiğine bağlı olduğu gibi aynı zamanda tutulma anının süresi de olayların ne kadarlık bir zaman dilimi içerisinde oluşabileceğini söyler. Genelde bu süre tutulumların bulunduğu burçlara göre 3 ayla 1 yıl arasında değişir. Şimdi sizlerle pratik bir çalışma yapalım.
 

Benzer konular

Top