Asus akıllı telefon üretmeye başlayacak!

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Katılım
25 Tem 2009
Mesajlar
7,662
Beğeniler
515
Şehir
MAVİ
#1Bilgisayar üreticisi Asus akıllı telefon piyasasına girmeye hazırlandığını açıkladı.

Geçtiğimiz hafta Google-Asus işbirliği ile karşımıza çıkan yeni nesil Nexus 7‘nin tanıtım etkinliğinde Asus Yönetim Kurulu üyesi Jonney Shih, AllthingsD‘ye akıllı telefon üretimi için çalışmalara başladıklarını belirtti. Cnntürk'ün haberine göre, bu alanda henüz çok yeni olduklarını söyleyen Shih acele etmek istemediklerini ve bu yüzden yavaş adımlarla ilerlediklerini dile getirdi.

GSM firmaları ve mağazalarla kurulacak ilişkilerin başarılı olmalarında büyük etkisi olacağını dile getiren Shih, bu alanda çalışmalara başladıklarını söyledi. Kendi pazarında ilerleme kaydeden Asus özellikle ABD’deki GSM firmaları ile güçlü anlaşmalar yapma peşinde. Böylelikle yabancısı olduğu pazara iyi bir destekle girmek isteyen Tayvanlı firma anlaşılan küçük ama sağlam adımlarla ilerlemeyi amaçlıyor.

Asus’un akıllı telefonları 2014'de görücüye çıkacağı iddaa ediliyor. Padfone ve Fonepad ile piyasanın değişik bir alanına daha önce adım atmış olan Asus daha doğrudan bir yol izleyerek kendi cihazını üretme peşinde olduğu belirtiliyor. Asus’un da kendi ürettiği cihazla akıllı telefon pazarına giriyor olması Android tabanlı cihazlara gelecek yeni bir destek olduğu söyleniyor. PC satışlarında umduğunu bulamayan Asus’un yeni adım attığı ve çok sıkı rakiplerinin olduğu akıllı telefon piyasasında başarılı olup olmayacağını merak konusu.
 
Top