''Atatürk boğulmasın diye su içmemektedir."

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
Katılım
22 Ksm 2009
Mesajlar
5,311
Beğeniler
168
#1
''Atatürk boğulmasın diye su içmemektedir."

Yüzme biliyor...

Hatırlar mısınız bilmem...

Geçtiğimiz yıllarda 10 Kasım Atatürk'ü anma töreninde küçük bir kız çocuğu "Atatürk ölmüş" diye hüngür hüngür ağlıyordu ve anne babası da küçük kızı sakinleşsin diye "ama o bizim kalbimizde yaşıyor" diye avutmaya çalışıyorlardı. Ancak küçük kızı bir türlü sakinleştirememişlerdi. Günlerce televizyon ekranlarında web sayfalarında konu olmuş, hepimiz duygulanmıştık. Aşağıdaki anekdotu okuyunca biran bu olayı anımsadım.

* * *

Efendim olay otistik çocukların eğitildiği bir okulda geçiyor. Musa öğretmen çocuklara Atatürk´ü anlatırken "O ölmedi içimizde yaşıyor" diyor.

Aradan bir süre geçiyor, küçük çocuğun ailesi öğretmene eskiden çok su içen çocuklarının artık su içmediğinden yakınarak, yardım talep ediyor. Musa öğretmen çocuğa neden su içmediğini soruyor.

Çocuğun öğretmenine verdiği yanıt yeri göğü inletecek, gözyaşlarını suya-sele çevirecek bir yanıttır. Küçük çocuk "içinde yaşattığı Atatürk boğulmasın diye su içmemektedir."

Öğrencisini gözyaşlarıyla bağrına basan Musa öğretmen; "İstediğin kadar su içebilirsin, Atatürk çok güzel yüzme biliyordu" deyince hayat normale dönüyor ve küçük çocuk içinde özenle koruduğu Atatürk´ünün yüzme bildiğini öğrenince yeniden su içmeye başlıyor.​
 

alemdar

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Katılım
27 Hzr 2010
Mesajlar
9,086
Beğeniler
3,229
Şehir
ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
#4
Şahane.... Gel de ders alma hadi... Eeee tabi almak ve anlamak isteyene... Yoksa öylesine okuduktan sonra o kadar çok yazı yazılıyor ki.. Ama böylesi yazılanlar, anlaşılmalı ve paylaşılmalı.. Paylaşımın için teşekkürler... Bu arada, her ne kadar fiziksel ve zihinsel engelli insanımız varsa, bir o kadar da onları yaşama tutunduracak insanlar var.. Oysa ki, ne sağlam sanan kendini zihni bozuklar var... Sen ve şen kal.. EMİ...
 

Ninova

Ya heRru Ya MeRru !
Katılım
18 Tem 2014
Mesajlar
1,606
Beğeniler
664
Yaş
24
Şehir
Gazıantep
#7
ah canım benimm.
birde sapasaglam kazık kadar adamlar var
bı tarafını temızlemekten acızken ona b.k atıyor.
nefret edıyor falan.
o olmasa baban kim bilemezdin şerefsiz.
heyy ne acaipsin dunya.
 
Ekleyen Benzer konular Kategori Cevaplar Tarih
~meLek~ Hayatı 0

Benzer konular

Top