ATATÜRK Hatıra Defteri

Katılım
7 Mys 2008
Mesajlar
1,570
Beğeniler
22
Şehir
meLekLerin arasından:)
#1
Atamıza saygımızı bağlılığımızı en fazla göstermeye ihtiyacımız olan bu günlerde bikaç cümleyle duygularımızı anlatalım:)
 
Katılım
7 Mys 2008
Mesajlar
1,570
Beğeniler
22
Şehir
meLekLerin arasından:)
#2
Atam suan yasıyor olmanı o kadar isterdim ki.Ülkemizin bizim sana okdr çok ihtiyacımız varki.Hani Türk, Öğün, Çalış, Güven demiştin ya... Biz ilkinde takılıp kaldık. O yüzden çalışmaya vakit kalmadı. Kimseye de (kendimiz dahil) güvenmiyoruz.Dev posterlerini yaptık ama doğru dürüst bir belgeselini yapamadık Ata’m...!. Adına kurduğumuz kültür merkezini yangından koruyamadık.Ama nolursa olsun İZİNDEYİZ ATAM. izinde oLmayanlarıda yoLa getireceğiz.Bizim için ülkemiz için harcanan bunca emek boşa gitmeyecek mezarında rahat oL sen ATAM İZİNDEYİZZ...
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,482
Beğeniler
9,017
Takım
GALATASARAY
#3
Özellikle bu dönemde (birlik ve beraberliğin önemi açısından) Atamızın ne kadar ileri görüşlü biri olduğu daha çok ortaya çıkıyor. O'nu daha iyi tanımalı fikirlerini daha iyi özümsemeliyiz. Hata hayat felsefemiz olmalı onun fikirleri.

Teşekkürler İlknur güzel bir konu açmışsın herkesin bu konuda düşüncelerini paylaşmasını diliyorum ben de...
 

eFSaNe_KaRTaL

| çArŞı |
Özel üye
Katılım
12 Şbt 2008
Mesajlar
7,001
Beğeniler
45
Şehir
Yaşanıp da bitenden daha acıdır yaşanmadan bitenle
#4
Atam...Şuan öyLe bir Dönem İçindeyiz ki..iLk Defa Utanıyorum..BaşımızdakiLerden..
Kendi ÇıkarLarı için Seni aLet edenLerin oLduğu Bİ durumdayız..
Hani o çok Güvendiğin Türk GençLiğinin BeyinLerini Yıkayarak Sana Düşman edenLerin oLduğu bi Dönemdeyiz..
Daha Dün Atam İzindeyiz Deyip Bugün Seni Yerden Yere VuranLarın oLduğu Bir Dönemdeyiz..
Ve BöyLe bi Dönemde Genç oLmaktan Utanıyorum..
Ama DamarLarımdaki bu AsiL Kan Aktıkça Sana Söz Veriyorum..Senin Bize Bıraktığın Bu vatanı Kanımın Son DamLasına Kadar Savunacağım..Bize Gösterdiğin HedefLer DoğruLtusunda Emin aDımLar La iLerLeyeceğim..Her Yerde Her Şartta Seni Savunacak Koruyacağım...

Atam İzinDeYiz...!!!
Ne MutLu Türk'üm Diyene..!!
 

wien06

V.I.P
V.I.P
Katılım
30 Ags 2007
Mesajlar
6,184
Beğeniler
155
Yaş
49
Şehir
Viyana
#5
İLKNUR başta sana böyle bir konu açtığın için çok teşekkür ederim.

Sözlerime nasıl başlıyacağımı bilemiyorum. Ama sunu söylemek istiyorum ATATÜRK'ün emenet ettiği CUMHURİYET' i korumak ve yükseltmek için başta Türk geçliği olarak gerçek Atatürkcülügün ne olduğunu anlamamız gerekir.

Cünkü şimdiye kadar bazı çevreler geçleri Atatürk' ten ve onun ilkelerinden uzaklaştırmaya çalışmışlar ve bundada kısmen başarılı olmuşlardır. Halende bu çevreler bu oyunlarına devam etmektedirler.

Bu çevrelerin bir kısmı Atatük' ü din düsmani, Atatürkcülügüde bir din gibi göstermeye çalışıyorlar. Bunun yanında bazıları ise Atamızı komünist ve metaryalist. Bir bölümü ise onu diktatör bir kişi olarak gençliğimize lanse etmeye çalışıyorlar. Bu çevreler malesef bu görüşlerini bir kısım gençliğimize kabul ettirmişlerdir.


Bizim Millet ve Türk gençliği olarak bu tür oyunlara gelmememiz için ATATÜRK' ü ve Atatürkcülügün ne olduğunu güvenilir kaynaklardan araştirip ATATÜRK' ü her yönüyle tanımaya çalışmalıyız. Ancak o zaman gerçek bir Atatürkcü olup Atamızın Türk gençliğinden ne istediğini kavrayabiliriz.

ATATÜRK' e diktatör diyenlere Atamız kendisi ne güzel cevap veriyor;
"Ben diktatör değilim. Gerçi benim arzu edip de yapamayacağım bir şey yoktur. Çünkü, ben zoraki ve insafsız davranmayı bilmem. Ben kalpleri kırarak değil, kazanarak hükmetmek isterim." (Atatürk Bir Çağ'ın Açılışı, Ord. Prof. Dr. Sadi Irmak, s.33)

Atamıza din düşmanı diyenler acaba ATATÜRK'ün şu sözlerini hiç duymadılarmi?
"Allah birdir, şanı büyüktür. Allah'ın selameti, sevgisi üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri Allah tarafından insanlara dini gerçekleri duyurmaya memur ve elçi şeçilmiştir. Bunun temel esası, hepimizce bilinmektedir ki, Yüce Kuran'daki anlamı açık olan ayetlerdir. İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir. En mükemmel dindir. Çünkü dinimiz akla, mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor ve uygun düşüyor." (Atatürk'ün Şöylev ve Demeçleri, ç. 2, s. 93)

"Bizim dinimiz en makul ve en döğal bir dindir. Ve ancak bundan dolayıdır ki son din ölmüştür. Bir dinin döğal olması için akla, tekniğe, ilme ve mantığa uygun olması gerekir. Bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur. ... İslam'ın sosyal hayatı içinde hıç kimsenin, bir özel sınıf halinde varlığını sürdürme hakkı yoktur. Kendilerinde böyle bir hak görenler dini kurallara uygun harekette bulunmuş olmazlar. Bizde ruhbanlık yoktur, hepimiz eşitiz ve dinimizin kurallarını eşit olarak öğrenmeye mecburuz"
(Atatürk"ün Şöylev ve Demeçleri, 1959, c.2, s. 90)

Ayrıca ATATÜRK' e komünist diyenler acaba Atamızın su sözlerini duyunca ne diyecekler;
"Biz ne bolşeviğiz ne de komünist; ne biri ne diğeri olamayız. Çünkü, biz milliyetperver ve dinimize hürmetkarız." Mustafa Kemal Atatürk-

"Komünistliğin memleketimizde değil, henüz Rusya'da bile tatbik kabiliyeti hakkında açık kanaatler haşıl olamadığı anlaşılmaktadır. Bununla beraber içerden ve dışardan çeşitli maksatlarla bu akımın memleketimizi içine girmekte olduğu ve buna karşı akla uygun tedbir alınmadığı takdirde milletin pek çok muhtaç olduğu birlik ve sükununu bozan durumların ortaya çıkması da imkan dairesinde görülmüştü. ..." (31 Ekim 1920, SD, IV, s. 360-361, Ali Fuat Cebesoy'a yazdığı mektuptan)

Sözlerimi burda noktalamadan önce birkac sey daha söylemek istiyorum.

Diskolarda elimizde icki bardaklariyla 10. YIL marsini söylemekle,
Atatürk'e onun ilke ve inklaplarina karsi bir saldiri oldugunda Atamizin arkasina siginip elimize Atatürk posterleri ve bayrak alip Anitkabire gitmek ve orada slogan atmakla ATATÜRKCÜLÜK olmaz. Asil olan yukaridada belirttigim gibi Atamizi her yönüyle dogru sekilde ögrenip bu saldirilara karsi cevap verebilmektir.

Ayrıca asıl amacımız ATATÜRK'ü geçmişte değil gelecektede yaşatabilmek olmalidir. Atamızında dediği gibi;
"Bugüne dek elde ettiğimiz başarı, bize ancak gelişme ve uygarlığa bir yol açmıştır... Bize ve bizden sonra gelenlere düşen görev, bu yol üzerinde tereddütsüz ilerlemektir." Mustafa Kemal Atatürk

İşte gençlik olarak Atamızın yukarıda bizden istediği ancak Atatürkü tam manasıyla tanıdığımız ve öğrendiğimiz zaman mümkün olabilecektir.
 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,256
Takım
GALATASARAY
#6
Biz bu tür şeyler sayesinde herşeyden çok geri kaldık..

Mesela çağın yeni buluşu olan ve bir sürü ülkenin katıldığı büyük bi patlama deneyinde biz sadece gözlemciymişiz Ve Tvde spikerin söylediği cümle aynen şuydu.. "Bilimden gittikçe uzaklaşıyoruz..." diyordu.. Aynı zamanda Atatürk'le ilgili eklediğim bi yazıdada Atatürk'ün dediği cümlelerde şu vardı "Kahvehanelerde sabahlayacağınıza laboratuvarlada sabahlayın, saçlarınızı bilim üzerine ağartın" diyordu...

Düşünüyorumda biz bunların hangisini yapabiliyoruz.. Şimdiki gençliğin ilk adresi kütüphaneler yada kültürel yerler değilde internet cafeler playstation salonları oluyor.. Durumumuz çok vahim aslında ama görmezden geliniyor.. Nereye kadar devam eder bu bilmiyorum :(
 

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,729
Beğeniler
5,012
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#7
Sevgili Atam düşüncelerin, ilkelerinle biz genclere gösterdiğin yoldan ayrılmayacagız.Cumhuriyeti sen kurdum bizler yaşatacağız.....

DAİMA İZİNDEYİZ ATAM...
 

alemdar

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Katılım
27 Hzr 2010
Mesajlar
9,086
Beğeniler
3,229
Şehir
ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
#10
ATAM... Sana sayfalar boyu yazsam, yazsak yinede anlatamam, anlatamayız... Senin değerini bilmek sadece
kitaplarda okumak değil, gösterdiğin yolda yürümektir. Seni anlamak, söylediklerini yapmak, yapabilmektir.
Seni sadece on kasım da değil, her an yaşamaktır. Senin kurduğun cumhuriyeti ayakta tutmaktır. Aldığımız her
nefeste seni anmaktır. Her okuduğumuz harf te seni görmektir... ATAM...

Seni unutmak, nankörlüğün ta kendisidir. ATAM... (Seni unutmadım, unutmadık, unutmam, unutmamız
mümkün değil. ATAM)


Ruhun şad olsun. (AMİN)
 
Top