Atatürk'ü Avrupacı SananLar !

Katılım
14 Ekm 2008
Mesajlar
736
Beğeniler
26
#1
Atatürk'ün dediklerini biraz sonra okuyacaksınız ama okurken şu unutulmamalı: bütün AB yetkilileri şunu söylüyor "TÜRKİYE AB'YE GİRMEK İSTİYORSA KEMALİZMİ YIKMALIDIR"

Şimdi Atatürk'ün dediklerine bakalım;

1. Cumhuriyetin 7.yılında 29 Ekim 1930 da kendisiyle röportaj yapan Amerikalı gazetecinin "ne zaman Türk milleti batılılaşacaktır" sorusuna cevabı,

"Türk milleti maymun değildir o ne batılılaşacak ne de amerikanlaşacak.O sadece özleşecektir."

2. Mecliste tartışmalar ayyuka çıkmışken batıya gitme yandaşlarına meclis kürsüsünden verdiği cevap,

"Arkadaşlar son zamanlarda milli egemenliği batıya bağlama sevdalıları oluştu.Dünyanın hangi milleti bu yolla başarılı olmuştur.Bu yolu seçenler tarih ortadadırki perişan olmuşlardır."

3. Konuşmalarında şu açıklamayı yapmıştır;

"Biz Türkler ASYALI bir milletiz."

4. Kendisini ziyarete gelen gençlere şu tavsiyeyi vermiştir;

"Arapları kızdırmayın, Sovyetler ile dost olun, Batıya mesafeli olun."

5. Yurt dahilindeki bütün misyoner okullarını kapatıp yerlerine eğitim birliği kanunu getirdi ve yabancı dilde eğitimi kaldırdı.

6. Latin alfabesini kabul ederken Türkçeyi Koruma Kanunu çıkarttı. Orta Asya ile ilgili Güneş-Dil teorisini geliştirdi. Yabancı dillerden giren kelimeleri Türkçeleri ile değiştirdi.

7.Sadaabat ve Balkan paktlarını batıya karşı kurdu

8. Mirasının büyük bir kısmını Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu'na bıraktı.

Evet şimdi hatırlayalım, AB li yöneticiler ne diyor "Türkiye AB ye girmek istiyorsa Kemalizmi yıkmalıdır." Zaten büyük ölçüde başardılar. Prof.Dr. Çetin Yetkin, bunlara "karşı devrimci" diyor ki gerçekten 50 yıllık batıcı düzen ile Kemalizmin kaleleri bir çok yerde yerle bir oldu.

AB ciler ateşle oynamaktadır. Şunu çok iyi bilinki AB ÜYELİĞİ KEMALİZMİN SONU demektir. Herhalde Atatürkü en iyi özetleyen program Ulusal Kanalda yayınlanan kısa metrajlı filmdir.

Yazımı Atatürk'ün Kıbrıs ile ilgili sözü ile bitiriyorum;


"Kıbrıs'a dikkat edin bizim için önemlidir"
 

Benzer konular

Top