Atatürk'ün Rütbe Terfi Tarihleri

wien06

V.I.P
V.I.P
Katılım
30 Ags 2007
Mesajlar
6,184
Beğeniler
155
Yaş
49
Şehir
Viyana
#1
Teğmen ( 1317-Piyade.8 ) : 10 şubat 1902
Üsteğmen : 1903
Yüzbaşı (Kurmay) : 11 Ocak 1905
Kolağası (Kıdemli Yüzbaşı) : 20 Haziran 1907
Binbaşı : 27 Kasım 1911
Yarbay : 1 Mart 1914
Albay : 1 Haziran 1915
Mirliva (Tümgeneral) : 1 Nisan 1916
Askerlikten istifa : 8 Temmuz 1919 (Erzurum
Kongresi Öncesi)
Askerliğe Geri Dönüş : 5 Ağustos 1921(B.Komutanlık
görevi ile )
Mareşal (Müşir) : 19 Eylül 1921
 

Benzer konular

Top