Ateşli Sahneye RTÜK'ten Rekor Ceza

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,024
Beğeniler
6,468
Şehir
Seattle.
#1


Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde Aylin ve Soner karakterlerinin sevişme sahnesine Radyo Telebizyon Üst Kurulu'ndan (Rtük) ağır para cezası geldi.

Kanal D'de yayınlanan ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi daha önce de sevişme sahneleri yüzünden uyarılmıştı. Aynı dizi daha açık bir sahne ile ekranlara gelince Rtük bu sefer affetmedi.

DAHA ÖNCE UYARILMIŞTI

Radyo Televizyon Üst Kurulu, Farah Zeynep Abdullah'ın canlandırdığı Aylin karakteri ile Mete Horozoğlu'nun canlandırdığı Soner karakterinin dizinin 04.10.2011 tarihinde yayınlanan bölümündeki sevişme sahnesine "uyarı" cezası vermişti.

Dizinin bu sahnelerinin 13.07.2012 tarihindeki tekrar bölümünde, yeniden ekrana geldiğini kaydeden Rtük, raporunda "Saat 10.54 ve 10.56'da bu bölümler aynen yayınlanmış ve dolayısıyla yayının ihlal içerdiğinin yayıncı tarafından da bilinmesine rağmen ısrarla yayınlanarak yeniden ihlal yapıldığı tespit edilmiştir" dedi.

CEZA BÜYÜK OLDU

Uyarı cezasının ihlal edilmesi üzerine para cezası verilmesine karar veren Rtük, Kanal D'ye "Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı davranıldığı" gerekçesiyle 477 bin 123 TL para cezası kesti. 

Benzer konular

Top