1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Avrupa 450 yıl öncesine döndü

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Mavi Gül tarafından 23 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

 1. Mavi Gül

  Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

  Katılım:
  3 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  4.624
  Beğenileri:
  376
  Ödül Puanları:
  3.730
  Yer:
  Misafir Sevmez
  Banka:
  2.637 ÇTL
  Avrupa'da domuz gribi vakalarındaki artış 450 yıl önceki kuralların geri dönmesine neden oldu. İngiltere'de kilise 450 yıl önce vebadan sakınmak için getirdiği kuralları yeniden uygulamaya başladı.


  İngiliz ekonomi gazetesi Financial Times'ın haberine göre, domuz gribi vakalarındaki artışı kaygıyla izleyen İngiltere'de kamu sağlığı için yeni önlemler açıklayan kurumlara Kilisenin de eklendiği belirtildi.

  Financial Times, bundan 450 yılı aşkın süre önce vebadan sakınmak için getirilen kuralların Anglikan Kilisesi tarafından yeniden yürürlüğe sokulduğunu bildiriyor.

  Bugüne kadar domuz gribinden ölenlerin sayısının 29 olduğunu yazan Financial Times, bazı kiliselerin ayinlerinde İsa'yı anmak için içilen şarabın aynı kadehten yudumlanmasından vazgeçildiğini belirtiyor.

  Kiliseye gelenler bunun yerine bir ekmek parçasını şaraba batırarak -tercihen ellerini değdirmeden- ayine katılabilecekler.

  Financial Times, Londra'da bir kilisenin buna ilaveten el sıkışmamayı salık verdiğini; diğer kimi kiliselerde ise kutsal suya parmakları batırıp haç çıkarma geleneğinin askıya alındığını bildiriyor.


  ~~

  Kaynak: Hürriyet com
   

Sayfayı Paylaş