ay lav yu

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Katılım
21 Tem 2009
Mesajlar
4,905
Beğeniler
53
#1
Aylavyu filmi "Aşk her yerde yazıldığı gibi okunur" sloganıyla yola çıkan Sermiyan Midyat’ın yazıp yönettiği, Sinan Çetin'in yapımcılığını üstendiği çekimleri mardinde devam eden, aralık ayında vizyona girmesi beklenen.

Hollywood'un ünlü oyuncularından Steve Guttenberg, Mariel Hemingway, Kathie Gill, Josh Folan da'nın, Sermiyan Midyat, Fadik Sevin Atasoy, Meral Ülgen ve Ayşenil Şamlıoğlu gibi başarılı Türk oyuncuların rol alması beklenen, Mardinli bir ağanın Amerika’dan aldığı gelini nüfusa kayıtlı olmayan bir köye gelin getirmesini konu olan bir film.

Filmin konusunu biraz daha detaylı anlatıcak olursam;
Amerikalı ve Türk ailelerin karşılaşmasıyla başlayan film, Kürtçe'de yok anlamına gelen "Tinne Köyü"nde geçiyor ve Amerikalı bir anneyle Anadolulu bir anne arasında bir fark bulunmadığının altını çiziyor.

Filmde, Anadolu'da ikamet ettikleri topraklarının bir adı olmayan, muhtarları, sağlık ocakları, okulları ve resmi kimlikleri olmayan, köy bile sayılmayan topraklar üzerinde nüfus cüzdanları bulunmadan yaşayan insanların varlığına dikkat çekiyor.

Politik ve sert bir konuyu duygusal ve komik bir dille anlatan filmde Amerika'nın 11 Eylül saldırıları da ele alınıyor. Aylavyu filminin çekimleri Hasan Keyf'te ve Mardin'in köylerinde gerçekleşiyor. Filmin teması gereği Türkçe, Kürtçe, Süryanice ve İngilizce dilleri yer almakta.[ZL]1175617[/ZL]​
 

Benzer konular

Top