Ayın Burcu ~ Terazi ( 24 Eylül-24 Ekim ) 2012

Düş

Septik bir KADIN
Özel üye
Yarışma Birincisi
Katılım
20 Şbt 2012
Mesajlar
2,941
Beğeniler
2,705
#1
Ayın Burcu ~ Terazi ( 24 Eylül-24 Ekim ) 2012
AYIN BURCU TERAZİ ( 24 Eylül-24 Ekim )

Grup:
Hava/erkeksi/öncü, Pozitif
Yönetici gezegen:
Venüs
Simgesi:
Adalet, Denge, Uyum
Sembolü:
Bir Terazi
Mitolojik yöneticisi:
Adalet Tanrıçası Athena
Renk:
Pastel renkler
Değerli taş:
Opal,pembe kuvartz
Şanslı Günü:
Cuma
Şanslı Sayısı:
6
Karşıt evi:
Koç
Hayvanları:
Kuğu Kertenkele
Şehirleri:
Viyana, Frankfurt
Meslekleri:
Ressam, müzisyen, hakim, modacı, aktris, aktör, yazar, gazateci
Doğal Taşı:
Zümrüt
Metali:
Bakır
Kokuları:
Gardenya, Yasemin, misk
Çiçekleri:
Krizantem, beyaz gül, sarı papatya
Otları:
Aleo Vera, Kuzu kulağı
Ağaçları:
Servi Diş budak, asma, incir, elma, kayısı, badem, eğrelti otu
Baharatları:
Karanfil, zencefil
Yiyecekleri:
Süt Bal, meyveler

GENEL ÖZELLİKLERİ:

Herhangi bir konuda karar vermeden önce bütün şartları dengeye getirmeye çalışırlar. Olaylardaki etkenlerin olması gereken oranlarını sanki tartarlar. Bu yüzden onları tanımlayan sözcük 'Tartarım'dır. Teraziler güçlü bir adalet duygusuna sahiptirler. Abartılı bir hareketleri yoktur. Fakat yakın dostlarının vefasızlıkları onları çok etkiler. Nazik ve yumuşak sözlerle insanlarla iletişim kurarlar. Fakat, istemedikleri bir konuda ısrar edilirse sabır ve kibarlılıklarını yitirebilirler. Çevresinde olup, bitenler için çok meraklı insanlardır. Başkalarının yaşantısına girmeye bayılırlar. Çok istedikleri güzel şeylere başka arkadaşları sahip olduğu zaman kıskançlık duyguları ortaya çıkar, hatta ayni şeylere sahip olmak için hileli yollara başvurabilir. Kendilerini geliştirmiş Teraziler ise, çıkarları için ilkelerinden taviz vermezler. Yalnızlığı sevmezler. Her zaman güzel, dengeli ve uyumlu bir dünya ararlar. Kötü gerçeklerle karşı karşıya kalınca, kaçış yolları ararlar.


ERKEKLERİ:
Bu adamdan pek çok öğüt alacaksınız.Sorunlarınızı büyük bir zevkle dinleyecek ve ve size yardımcı olmak için tüm olanaklarını kullanacaktır. Sizi o eşsiz mantık gücünün etkisi altına alacaktır. .İkna kabiliyeti çok yüksektir. Onunla birlikteyken, eski hayal kırıklıklarınızı unutacaksınız.Size gülümsediği anda, tüm dünyanın ayaklarınızın altında olduğunu hissedecek ve, sanki içinizden bir şeyler kopacak ve onun mıknatıs kişiliği altında kendinizi çok farklı dünyalar içinde bulacaksınız.Fakat Venüs’ün etkisinde olan bu erkekle,aşkınızın sonsuza kadar süreceğine inanacak kadar saf olmayın.O, sizi üzmeden ve kırmadan kaçmaya çalışabilir. Çünkü, ilişki kan kaybetmeden uzaklaşmak ve aşkını hep en güzel anılarıyla hatırlamak isterler. Bir terazi erkeği yüz yaşına gelse bile,karşı cinse ilgisini kaybetmeyeceği için, çevresi daiama kalabalık ve kadınlarla çevrili olacaktır. Zodyakın aşk yapma sanatını çok iyi bilen bu erkeğin karşında hiçbir kadın ilgisiz kalamayacağı muhakkak. Fakat işin ilginç yönü, ayrıldığı sevgilileri ile dost ve arkadaş kalabilen, ender kişilerdir.O, daima size saygılı davranacak ve hiçbir işinize burnunu sokmayacaktır.Sizin tüm sırlarınızı öğrenmek gibi bir merakı yoktur. Eğer siz, böyle bir şeye yeltenirseniz, oldukça şaşıracak ve güvenilmediği duygusuna kapılarak, size kırılacaktır. Terazi erkeği, aynı zamanda yaşamın iyi bir yargıcıdır.Onun inançlarına saygı göstermek zorundasınız. Çünkü, onlar için yalan son derece iğrenç ve berbat bir olaydır.Böyle bir duygu insan bedenini ve ruhunu kirleten bir şeydir.Analaşılmadığı zaman, ruhunun derinliklerinde gizli bir acı yaşar.İncindiği zaman, nazikçe sizden uzaklaşır.İşte tüm bu özellikleri Terazi erkeğini farklı kılar.Terazi erkeğinin sosyal çevresinde bol bol zeki ve akıllı insanla olacaktır. Para konusunda eli sıkı biri değildir. Dostlarını en iyi şekilde ağırlamasını bilir. Sanat ve entellektüellik taşıyan konular ilgisini çeker. Kalabalık ve kapalı yerlerden sıkılır. Nezih ve kaliteli ortamları tercih ederler. Ruhsal dengelerini korumak için gerçekten herşeyin uyum içinde olmasını isterler.Eğer bir Terazi erkeğine aşık olursanız, hemen vakit kaybetmeden gidin ve teklifinizi ona yapın. Sizi gerçekten beğenmişse belki biraz naz yapacaktır. Fakat onu duygu kararsızlıklarından kurtarmış olursunuz.. Sizi gerçekten beğeniyorsa, oda bu teklifiniz karşısında rahatlayacaktır. Çünkü bu zarif adam, aşk konusunda ilk adımı atacak kadar cesur değildir.


KADINLARI:
Terazi burcu kadınlarının çoğu, karşılarına en ufak bir fikir tartışması olanağı çıktığı zaman, keskin zekalarını göstereceklerdir.Teraziyle tartışmaya girmek istemezseniz, o kendi kendiyle tartışacaktır. Bir terazi kızı tek başına kavgayı başlatabilir ve büyük bir zevkle sürdürebilir ve yine kendisi sonuçlandırabilir. Ona göre her şey sonunda eşitlenir. O daima haklıdır ve sonunda son kararları o verecektir.Terazi kadını adil değilse, dünyada hiçbir şey eşit değildir. Onun çekiciliği ve dayanılmaz tebessümü diğer kadınlardan çok farklıdır. Açık ve berrak bir mantıkla sizi daima kendine inandıracaktır.O bir Venüs kızıdır. Hayatı güzel ve zevkli yaşamak, ve satın alabileceği tüm güzel şeyleri ister. Onların büyük paralara ihtiyaçları vardır. Lüksü, pahalı giysileri, parfümleri ve kendini güzel hissettirecek eşyalara sahip olmak isterler.Bir terazi kadını asla aşksız yaşayamaz. Gerek iş hayatında, gerek özel yaşamında daima romantik bir ilişkiye ihtiyaç duyar. Özellikle seveceği bir erkeğin özlemini çeker. Terazi kadının hakkını vermek zorundasınız. O zodyakın herkese nasip olmayacak özel bir dişisidir. Zaman zaman, dengelerini kaybedebilir. Çünkü, duygusal dünyası daima karışıktır. Özlemlerini ve isteklerini karşılayamadığı zaman kaprisli yönleri ortaya çıkar. Aşk ormanlarının romantik gezilerine daima ihtiyaç duyarlar. Uygun partner buluncaya kadar, gönül kapılarını daima açık tutarlar.Yüzleri güzel duru ve sevecendir. Bakışları anlayış doludur. Gözlerinin içi güler. Orantılı bir vücuda sahip olmalrına karşın, hafif etine dolgun hatları yaşları ilerledikçe hantallaşabilir. Giyim konusunda çok zevklidirler, cezbedici ve cüretkar giyinmekle beraber, asla bayağı olmazlar. Gerçek bir diplomattır. Nerede ne yapacağını bilir. Nezaketi ve inceliği ona tüm kapıları açar. İşleri ne olursa olsun, asıl işleri yaşamı ve çevresini güzelleştirmektir. Hayatın hep güzel yanlarını görmek isterler. Evliliği dostça yapılan bir ortaklık olarak görürler. Yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar. İnsan ilişkilerine çok önem verirler.


ÇOCUKLARI:
Çok yönlü Terazi çocukları çocukluk yıllarında oldukça çekingen ve usludurlar. Yemek problemi olmayan ve fazla ağlamayan bebeklerdir. Gürültüsüz ortamlarda huysuzluk etmeyen bu bebekler, büyürken sizi yormayacaktır. Hislerini açmayan bu terazi çocukları sürekli sizden ilgi bekleyeceği için, annelerinin ve babalarının anlayışlı olmaları şarttır. Çocukluk yıllarından itibaren güzelliklere düşkündür. Erken yaşta onun hangi konuya karşı kabiliyeti olduğunu analamak gerekir. Özellikle anne ona çok itina etmeli ve büyüme çağında sevgi ve şevkatini esirgememelidir.Genelde ağlamak yerine uyumayı tercih ederler. Sürekli bağıran ve tartışan aile büyüklerinden rahatsızlık duyarlar. Zekaları çok çabuk gelişir. Okul yıllarında sosyalleşmeye başlarlar. Kararsızdırlar. Bu nedenle hızlı düşünmek ve karar vermek için, desteğe ihtiyaçları vardır. Terazi çocukları iyi yetiştirilir, ailesi tarafından takdir ve sevgi görürse ileride çok başarılı olurlar. Anne ve babaları sürekli acele karar vermesi için ısrar eden ve hassas dengesi bozulan terazi burcu çocukları çoğunlukla seçim yapma konusunda oldukça sinirli insanlar olarak büyürler. Sizi memnun etmeyi gerçekten ister fakat onun dünyasında ses, renk,ve düşünce uyumu olduğu zaman,ancak kendisi de, uyumlu olabilir. Büyürken sakın onun özel yaşamına karışmayın ve rahat bırakın. Ruh dengesi sağlıklı ve mutlu bir insan olacaktır.


FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ:
Terazi burçlarının fiziksel yapıları çok güçlüdür. Zodyak’ın en güzel kişileri diyebiliriz. Uzun boylu, ince vücutlu, düz kahverengi saçlı, yuvarlak yüzlü, düz kahverengi saçlı, beyaz tenli ve koyu renk gözlüdürlerTeraziler yapılı, fakat çok çabuk hastalanan kişilerdir. Sağlıklı görünüşlerine karşın, soğuk algınlıklarına çok çabuk yakalanırlar. Teraziler böbrekleri, bel bölgesini, omurga ve sırtı simgeler. Ayrıca Venüs etkisinde oldukları için, troidler düzensiz çalışabilir. Kilo problemi olan Terazilerin, ara sıra hormon testleri yaptırmaları gerekebilir. İleri yaşlarda romatizma menşeli rahatsızlıklara aday kişilerdir. Güzel yüzleri zaman geçtikçe çok şey kaybedebilir. Terazilerin, herkesten daha çok kendilerine özen göstermeleri gerekiyor. Terazilerin çoğu bu konuda duyarlı olurlar ve kendilerine özen gösteren insanlar en çok bu burçtan çıkar..


TERAZİ ÜNLÜLERİ:
Brigitte Bardot, Catgerine Deneuve, Cem Özer, Cervantes, Christopher Reeves, Cliff Richards, Hülya Avşar, Jimmy Carter, John Lennon, Julio Iglesias, Klaus Kinski, Konficyus, Lizst, Meryl Streep, Michael Douglas, Nurseli İdiz, Oscar Wilde, Pavorotti, Rahmi Koç, Roger Moore, Sylvia Kristel, Turgut Ozal, Verdi, Tarkan, Ayşegül aldinç Tarık Akan, Neşe Erberk, Levent Kırca, Yıldız Kenter, Mehmet Aslantuğ
 

Benzer konular

Top