Aykırı hayat tavsiyeleri

Katılım
18 Mrt 2010
Mesajlar
1,596
Beğeniler
14
Yaş
31
Şehir
KaYSeRi-BaTMaN
#1
Kafanıza yerleştirilmiş bilgileri artık unutun. 21. yüzyıl, sadece teknolojisiyle değil, yeni düşünce şekliyle de hayatımızı etkiliyor. Karşılaştığınız durumlara geleneksel yorumlar getirmek yerine, çağa ayak uydurun.

Artık beş yıllık bir plana ihtiyacınız yok

Eskiden insanlar 25 yaşına kadar hayalindeki mesleği yapıyor olmak, 27 yaşına kadar evlenmek, 30 yaşında ilk çocuğa sahip olmak gibi planlar yapardı. Şimdi çok önceden bazı şeyleri planlamanıza gerek yok. Kendinizi plana adamanız fırsatları görmenizi engeller. Geleceğinizi rahat bir şekilde planlamak en güzeli.

Aldatmanın olumlu etkileri

Kimi zaman aldatma gibi büyük krizler yaşamak çiftleri birbirlerine yakınlaştırabiliyor. Eğer aldatan taraf içtenlikle pişmanlığını belli edip barışmak için çabalarsa, ilişki yürüyebiliyor.

Bir gecelik macerayı gerçek bir ilişkiye dönüştürebilirsiniz

İster inanın ister inanmayın, sıradan bir ilişki bile gerçek bir aşka dönüşebilir. Artık insanlar kariyerleriyle çok meşgul olduklarından, birisiyle fiziksel uyum içinde olduklarını anlamalarını sağlayacak zamana ve sabıra sahip değiller. Bu yüzden tek gecelik ilişkileri birine bağlanmaya tercih ediyorlar. Bu tür bir erkek arkadaşı gerçek bir sevgiliye dönüştürmek için, ona ilk iki buluşmanın ardından ciddi bir şeyler istediğinizi belli edin ya da açık açık söyleyin. İlişkide bir üst seviyeye çıkmak için bazı erkeklerin dürtüklenmesi gerekebiliyor.

Karşınızdaki erkeğin düzenli bir işi ve çift arkadaşları varsa, ciddi bir ilişkiye açık olduğunu düşünebilirsiniz. Çevrenizdeki yaşça sizden küçük olan erkekleri de küçümsemeyin. Bir araştırmaya göre üniversiteli erkekler birine bağlanmayı tek gecelik ilişkilere tercih ediyorlar.

Ailenizi hayatınızın en önemli parçası yapmayın

Herkesin ailesiyle çok yakın olması gerekmiyor. Eğer ebeveynlerinizle aranız çok sıkı fıkı değilse, kendizi arkadaşlarınızdan oluşan bir aile yaratma isteğiniz konusunda suçlu hissetmeyin. Ailesiyle iyi geçinemeyen kadınlar veya ailesinden uzakta yaşayanlar iş arkadaşlarıyla güçlü bağlar kurabiliyorlar. Ayrıca akrabalarınız olmayan insanlara içinizi dökmek daha kolay olabileceği gibi, samimi ilişkiler kurmanıza da olanak sağlıyor.

İşle eğlenceyi birbirine karıştırabilirsiniz

Kısa bir süre öncesine kadar ofiste birlikte çalışılan bir erkekle beraber olmak kariyer intiharı gibi görülüyordu. Ama bazı firmalar, ofis içi ilişkilerin verimliliği yüzde 20 oranında artırdığını fark etti. Bundan dolayı, çoğu büyük firma (patronla ilişki yaşamak dışında) bu konudaki politikalarını gevşetti.

Son yıllarda çalışanların neredeyse yarısı bir iş arkadaşıyla ilişki yaşadığını itiraf ederken, yüzde 25'i bu ilişkiyi evliliğe götürüyor. Çalışma arkadaşınızla yakınlaştığınızda ve onu tanımaya başladığınızda, yüzeysel olanın altındakileri görme şansına erişirsiniz. Bu şekilde, belirli saygı sınırları içindei bir ilişki başlatabilirsiniz.

Problemlerinizden kaçabilirsiniz

Kötü bir ayrılıktan sonra uzaklara gitme isteği artar. Kadınlar, bir problem üzerinde uzun uzadıya düşünmeleri gerektiğine inanırlar. Ama bu, endişeyi ve depresif hisleri artırmaktan başka bir işe yaramaz. Sizi mutsuz eden bir olaydan sonra her şeye ara verip sonrasında kaldığınız yerden devam etmek iyi bir fikir olabilir. Uzmanlar, manzara değişikliğinin hareket planınızı belirlemek konusunda işe yarayabileceğini söylüyor.Kısa saç, iş başvurusu için ön şart değildir

Başarılı olmanın anahtarı bir zamanlar, iyi hazırlanmış bir özgeçmiş ve havalı bir saç kesiminden geçiyordu. Büyük şirketler, maskülen hatların güçlü bir karakterin ilk şartı olmadığının farkına vardılar. Güzellik ve modanın vazgeçilmez değerler olduğunu kimse inkar edemez. Makyaj yapan kadınların yüzde 20 ila 30 arasında daha fazla para kazanıyor olması. Kadınsılığınızı öne çıkarmanız kendinize ne kadar güvendiğinizin bir göstergesidir.

Erkek evde oturabilir

Çocuk bakımı masraflarının hızla artması ve kadınların yüzde 25'inin erkeklerden daha fazla para kazanıyor olması, erkeklerin yüzde 37'sinin evde oturup çocukları yetiştirmesine sebep oluyor. Çoğu genç erkek büyürken annesini çalışırken gördüğünden, başarılı kadınlara saygı duyuyor ve eve ekmek getirenin erkek olmasının şart olmadığını düşünüyor. Evde oturup çocuk bakmaya razı olan bir erkek, destekleyici, uzlaşmaya varılması kolay ve erkek egosu açısından problemsiz bir insan olma özelliğini taşıyor.

Bir ev satın almak zorunda değilsiniz

Ekonomik kriz nedeniyle bu dönemde ev kiralamak çok daha akıllıca. Bizi, gayrimenkul almanın artık en iyi yatırım olmadığı konusunda uyarıyor. Kendinize zaman vererek para biriktirmeye başlayabilir ve sonrasında faizle ev kredisini başvurup emlak vergileriyle birlikte bir ev satın alabilirsiniz. Hazine tahvilleri en iyi yatırım araçları olabilir.

İlişki bir taraf aldattıktan sonra da yürüyebilir

Aldatan insanların genelde bencil ve narsist olduklarını düşünürüz. Bu kesim sadece 15 ile 20'lik bir yüzdeden oluşuyor. Geri kalanı ise, iyi niyetli ve mükemmel olmayan insanlardan oluşuyor. Bunlar aslında, partnerlerini seven ama gerçekten aptalca bir hata yapan insanlar. Bazı durumlarda düşüncesiz bir hareket tarafları birbirine yakınlaştırabiliyor. Eğer aldatan taraf içten bir şekilde ilişkinin yürümesi için çabalarsa o ilişki kurtulabiliyor.

Klasik kurallar

Anneninizin sözlerini her zaman dinleyin.

Bir erkekle ilk buluşmada birlikte olmak hiç de doğru olmaz.

Erkek arkadaşlarınızın anne ve babasına, onlar size izin verene kadar, "Siz" diye hitap edin.

Emin olamadığınızda şık, siyah bir elbise giyin.

Bir ev partisine davet edildiğinizde eliniz boş gitmeyin.

 

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,134
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#2
Klasik kurallar

Anneninizin sözlerini her zaman dinleyin.

Bir erkekle ilk buluşmada birlikte olmak hiç de doğru olmaz.

Erkek arkadaşlarınızın anne ve babasına, onlar size izin verene kadar, "Siz" diye hitap edin.

Emin olamadığınızda şık, siyah bir elbise giyin.

Bir ev partisine davet edildiğinizde eliniz boş gitmeyin.


Diğer kurallara biraz şüpheli yaklaşımlarım var ama" Klasik kuralları" tuttum.
 

Benzer konular

Top