Ayna ayna söyle bana hasta mıyım yoksa!

cemree

=)=)
V.I.P
Katılım
16 Şbt 2011
Mesajlar
13,684
Beğeniler
3,771
Şehir
Ankara
#1


Ayna ne diyor: “Bu dudakların hali ne” :(

Dudaklarının köşeleri çatlıyor ve güldüğün zaman acıyorsa, kansızlığa karşı önlemini almalısın. Çünkü dudaklarımızın birleştiği yerde ortaya çıkan bu çatlaklar, vücudumuzda demir eksikliği olduğunu gösteriyor.
Ne yapmalısın: İçeriğinde demir bulunan et ve et ürünlerini mutlaka tüket. Demirin vücuttaki emilimini kolaylaştırmak için C vitamini içeren yiyecekler yemeyi unutma! Eğer şikayetlerin devam ederse, bir dahiliye uzmanına git ve önereceği demir haplarını kullan.Ayna ne diyor: “Gözlerin kan çanağı gibi” :(

Eğer gözlerin sürekli kanlanıyorsa, bunun sebebi kullandığın makyaj malzemeleri olabilir. Özellikle göz kalemine ve makyaj temizleme mendiline karşı alerjin olma ihtimali yüksek. Eğer bu kızarıklık son zamanlarda oluştuysa, üstelik de tek gözünde daha fazlaysa, mikrop kapmış da olabilirsin.
Ne yapmalısın: Kirli ellerini yüzüne sürmemeye özen göster. Makyaj malzemelerinin kaliteli olmasına dikkat et. Akşamları yatmadan önce mutlaka makyajını temizle. Havuç, ıspanak, şeftali, maydanoz, balık gibi A vitamini bakımından zengin yiyecekleri bolca tüket ve mutlaka bir göz doktoruna git.

Ayna ne diyor: “Yine mi uçuk” :(

Dudağında, ağzının kenarında veya burun deliğinin çevresinde sürekli uçuk çıkıyorsa, bunun sebebi bulaşıcı bir virüs olan Herpes… Bu virüs, öpüşürken veya başka birinin bardak, ruj gibi bir eşyasını kullanırken sana da bulaşmış olabilir. Ve sana kötü bir haber: Bu virüs vücudumuza yerleştikten sonra, kolay kolay bizi terk etmiyor ve vücudun zayıf düştüğü anlarda kendini tekrar gösteriyor.
Ne yapmalısın: Eğer sende de sık sık uçuklar çıkıyorsa, bağışıklık sistemini güçlendirmen gerekiyor. Bunun için spor yapmalı, dengeli beslenmeli ve stresten uzak durmaya çalışmalısın. Ayrıca kardeşin ve erkek arkadaşın da dahil olmak üzere kimsenin bardağını, çatalını, havlusunu kullanmamalısın.

Ayna ne diyor: “Neden kızardın sen” :(

Ortada bir sebep yokken cildin aniden kızarıyor ve bu sırada kulakların alev alev yanıyorsa, tansiyon sorunu yaşıyor olabilirsin. Oksijen taşıyan kan vücuda hızlı bir şekilde pompalandığı zaman derinin en üst katına kadar aynı hızla ulaşıyor ve cildin kızarmasına neden oluyor.
Ne yapmalısın: Tansiyonu yükselten faktörlerden uzak dur. Örneğin tuz kullanımını biraz azaltmayı dene. Düzenli olarak spor yapmaya çalış. Bu sayede kalp atışların yüksek bir seviyede durur ve damarların daha esnek olur. Bunlar dışında meditasyon ve yoga da sakin ve huzurlu olmanı sağlayabilir.

Ayna ne diyor: “Gözlerin balon gibi” :(

Göz altında ve kapağında şişlikler varsa, tiroit bezin az çalışıyor olabilir. Çene kemiğinin boyunla birleştiği yerde bulunan ve metabolizmanın normal çalışmasını sağlayan tiroit bezi, kilo kontrolünü, sindirim sistemini ve refleksleri kontrol ediyor. Az çalıştığı zaman da yorgunluğa ve iştahsızlığa yol açabiliyor.
Ne yapmalısın: Eğer bu durumdan şikayetçiysen bir doktora danışıp testler yaptırabilir ve çıkacak sonuçlara göre ilaçlar kullanabilirsin. Balık, süt gibi iyot açısından zengin olan besinleri tüketmen de işe yarayacak çözümler arasında.

Ayna ne diyor: “Ne zaman geçecek bu halkalar” :(

Çok yorulduğumuz ve uykusuz kaldığımız zamanlarda gözlerimizin altında morluklar belirir. Bunlar genellikle dinlendikten sonra ortadan kaybolur. Ama seninki kaybolmayanlardansa ve daha önceden böyle bir sorunun yoksa o zaman suçlu vücudundaki toksinler olabilir. Vücudun atamadığı toksinler, belirli bölgelerde toplanır ve göz altı bölgesi de bunlardan biridir…
Ne yapmalısın: Toksinler, vücudumuzdan terleme ve dışkı yoluyla atılıyor. Bu yüzden de böbreklerini çok iyi çalıştırman gerek. Bunun için bol bol su iç. Ayrıca karpuz, üzüm gibi içeriğinde çok su barındıran meyveler ye. Gözenekleri açmak için banyo, yürüme, koşma, bisiklet gibi aktiviteleri de es geçme.

Ayna ne diyor: “Dilini arı mı soktu” :(

Dilinde şişkinlik varsa, bu, susuzluk problemi yaşadığının bir kanıtı. Dilimizdeki ölü hücreler tükürük yoluyla atılıyor. Vücudun susuz kaldığında yeterli miktarda tükürük salgılanmadığı için dilin şişebiliyor.
Ne yapmalısın: Bol bol su iç. Tükürük salgısının artması için sakız çiğne. Bağışıklık sistemi güçlendirmek için peynir, yumurta gibi çinko içeren besinler tüket.

Ayna ne diyor: “Cildin çok kuru” :(

Eğer doğduğundan beri cildin kuruysa, problem yok. Ama sonradan cildinde kızarıklık ve kuruluk oluşmaya başladıysa C vitamini eksikliği yaşıyor olabilirsin. Çünkü C vitamini, cilde esnekliğini ve parlaklığını veren kolajenin oluşumunda oldukça etkili.
Ne yapmalısın: Bu vitamini alabilmek için biber, brokoli, roka, ıspanak, turunçgiller gibi besinleri daha fazla tüket. Özellikle kış mevsiminde nemlendirici kremler sürerek cildini nemlendirmeyi ihmal etme.
 

Benzer konular

Top