1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz
Notu Gizle
Yaklaşık 6 ay içinde forumda köklü değişimlerin olacağı bir sürümle karşınızda olacağız. Sistemi test etmek için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

http://www.degisim-sanat.com/_xf2/
Notu Gizle
Merhaba Ziyaretçi.

"KIRMIZI" konulu resimler için anketimiz açıldı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sizi de ankete katılmaya davet ediyoruz...

aynı satırda olan rakamları saymak

Konusu 'Excel Çalışmaları' forumundadır ve sanaldeli tarafından 2 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. sanaldeli

sanaldeli Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Merhaba

Rakamlardan oluşan bir tablom var bu tabloda aynı satırsa yer alan rakamları saymak istiyorum
    Örneğin
    1.satırda 1-4-6-14-23-33-56
    2.satırda 1-4-11-16-21-31-40

1 ve 4 sayısı 2 satırda olduğu için bunu saymasını istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.616
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.247 ÇTL
    Aynı sütuna denk gelen rakamları toplamak istiyorsunuz sanırım. Bu durumda EĞERSAY fonksiyonu işimizi görebilir.

Örnek olarak A1-A10 aralığında geçen kaç tane 4 olduğunu bulalım.

Kod:
      Kodları görebilmek için ÜYE omalısınız !
    Bu formül bize A sütununda A1-A10 arasında geçen 4 rakamının kaç kez kullanıldığını verecektir.

3. sanaldeli

sanaldeli Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Merhaba

Öncelikle gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ediyorum ama ben EĞERSAY komutunu biliyorum benim derdim aynı satırda bulunan 2 değişik sayıyı yan yana gelince saymak.

Örneğin

- A-B-C-D-E-F-H
    1 2-4-5-7-9-10-15
    2 2-5-9-10-15-17
    3 5-9-11-14-19-21

yukarıdaki gibi bir tablo var elimizde biz burada satırda yan yana gelenleri sayacağız ve alttaki tabloda uygun gelen yere yazacağız..

- 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15
    1
    2--------- 2------
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9

Resim ekleyebilsem daha net anlatacağım ama yeni kullanıcıya yasak...

4. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.616
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.247 ÇTL
    Konuyu net şekilde anlayabilirsem yardımcı olmaya çalışırım. Örneğin yukarıda örnekte yazdığınız tabloda sonucun kaç çıkması gerekiyor?

Not: 10 mesaj sonrasında resim eklenilebiliyor. 10 mesaj yazmak zor olmamalı...

Sayfayı Paylaş