Az bilinen 13 google hizmeti

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,354
Beğeniler
8,983
Takım
GALATASARAY
#1
1. News Timeline

Bu servis aklınıza gelebilecek her türden internet kaynağını gezip sizin için haber başlıklarını topluyor. İsterseniz tercih ettiğiniz site isimlerini de belirleyebiliyorsunuz.

News Timeline

2. Google Patents

Aklınıza yeni bir fikir geldi ama ya bunu ilk akıl eden siz değilseniz? Google bu servis sayesinde milyonlarca farklı patentli icat arasından arama yapmanıza imkan tanıyor.

Google Patents

3. In Quotes

Bu servis daha çok ABD yurttaşlarını ilgilendirse de, bizde de Obama severlerin çok olduğunu ve ilgi çekebileceğini düşünüyoruz. Son dönem ABD başkan adaylarının karşılıklı atışmalarına şahit olun!

In Quotes

4. Moderator

İnternet üzerinde fikir beyan ederek ve başkalarının fikirlerini okuyarak zaman geçirmeyi seviyorsanız, o zaman Moderator servisi tan size göre demektir!

Moderator

5. City Tours

Yabancı bir ülkeye ziyaret planlıyorsanız, City Tours size daha evden çıkmadan gideceğiniz şehri tanıma imkânı verebilir. Henüz gelişme aşamasında ama ümit vaad eden bir servis!

City Tours

6. Code Search

Web tabanlı lisanlarda programlama yapıyorsanız, tıkandığınız bir anda bu servis hayatınızı kurtarabilir. Sadece kod satırını arama satırına girin ve sonuçların akışını izleyin!

Code Search

7. Similar Images

Google'ın zaten hayli gelişmiş olan grafik arama yeteneklerinin daha da derin seçenekler kazandırılmış bir modeli. Üstelik sadece anahtar kelimelerle değil, örnek resimlerle de çalışıyor.

Similar Images

8. Image Swirl

Henüz emekleme aşamasında olan bu grafik arama servisi, aslında resim bulmaktan ziyade, insan zihninin çalışma yöntemini derinlemesine anlamaya ve internete yansıtmaya yönelik bir egzersiz.

Image Swirl

9. Fast Flip

Düzinelerle farklı haber sitesini aynı anda ekranınıza getiren bu uygulama, ekran karşısında az zaman geçirerek olaylardan haberdar kalmayı arzulayanlar için biçilmiş kaftan!

Fast Flip

10. Akademik

Türkçe sürümlü nadir Google hizmetlerinden biri olan Akademik sayesinde, herhangi bir konudaki bilimsel ve edebi kaynaklara çok daha rahat ulaşabilirsiniz!

Akademik

11. Product Search

Google'ın ürün tabanlı bu arama hizmeti sayesinde internet üzerinde herhangi bir ürünle ilgili bilgilere rahatça ulaşabilirsiniz. Bir isim girin, gerisini Google hallediyor!

Product Search

12. Trends

İnternet üzerinde neyin daha fazla trafik aldığını merak ediyorsanız bu servis size yardımcı olabilir. Birden fazla isim girerek karşılaştırmalı grafikler de çizdirebilirsiniz.

Trends

13. Orkut

Facebook'un fazlalıklarından arınmış bir sosyal paylaşım ve haberleşme sitesi istiyorsanız, Orkut işinizi görebilir. Ne var ki şimdilik sadece Hindistan ve Brezilya'da çok popüler, ama yarın ne olur kimbilir?

Orkut
Kaynak: chip.com.tr​
 

mbcsfl

Üyecik
Katılım
3 Ags 2011
Mesajlar
2
Beğeniler
0
Yaş
25
#2
aga bunların cogu ıngılzıce .d bende ıngılızce bılmedıgıme gore bı halta yaramazlar .d
 

OBir

Özel Üye
Özel üye
Katılım
12 Tem 2011
Mesajlar
817
Beğeniler
605
#4
City tours dışında ilgimi çeken bir hizmet yok benim için.
 

Benzer konular

Top