1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Babacan'dan AB'ye Uyarı

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve Misafir Üye tarafından 25 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

1. Misafir Üye

Misafir Üye Usta

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    30 ÇTL
    [​IMG]Babacan'dan AB'ye Uyarı
    "Tam üyelik hedefini sulandırmaya çalışmak ahde vefayla uyumlu değil"

Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, salı günü Brüksel'de yapılacak Ortaklık Konseyi toplantısı öncesinde Türkiye hakkında yaşanan tartışmalara değindi.
    Ali Babacan, Ortaklık Konseyi öncesi Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınacak Avrupa Birliği'nin ortak tutum belgesiyle ilgili pürüzlerin büyük ölçüde giderildiğini belirtti.

Babacan, "Türkiye'nin tam üyelik hedefinin sulandırılmaya çalışılması Avrupa Birliği'nin ahde vefa ilkesiyle uyumlu çabalar değil." dedi.

AB'nin ortak tutum belgesinin pazartesi günü Bakanlar Kurulu gündemine gelebileceğini belirten Babacan, şunları söyledi:
    "Eğer pazartesi günkü Bakanlar Kurulu toplantısında olağanüstü bir gelişme olmazsa onaylanacak belge Türkiye'nin bir bakıma onay vereceği demek istemiyorum çünkü onların belgesidir. Salı günkü Ortaklık Konseyi toplantısının gerçekleşeceğini düşünüyorum. Kuşkusuz bu tartışmalar hoş değil. Türkiye'nin tam üyelik hedefinin sulandırılmaya çalışılması Avrupa Birliği'nin ahde vefa ilkesiyle uyumlu çabalar değil."

Kaynak: TRT

Sayfayı Paylaş