1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Bağcılar'da Katliam

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve BeReNN tarafından 3 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. BeReNN
    Uykumvar

BeReNN Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    289 ÇTL
    Aynı aileden 6 kişi öldü, 4 kişi de ağır yaralandı

Bağcılar’da 36 yaşındaki tekstil işçisi Engin Sargık, cinnet getirince önce kardeşi Bayram Sargık’ı ardından karısı 39 yaşındaki karısı Sacide’yi kurşun yağmuruna tuttu. Engin Sargık ardından 7 çocuğunu da kurşunladı. Engin Sargık son kurşunu da kafasına sıkarak intihara kalkıştı. Bayram, Suzan (18), Sevda (15) ve Salih (17) olay yerinde hayatlarını kaybetti. Gülcan (14) ile Abidin (5) tedavi gördükleri hastanede doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Katliam yapan Engin Sargık’ın beyin ölümünün gerçekleştiği, saldırıdan yaralı olarak kurtulan Sacide, Erhan (8) ve 11 yaşındaki Ercan’ın hayati tehlikelerinin sürdüğü belirtildi.

İstanbul son yılların en korkunç cinayetine sahne oldu. Barbaros Mahallesi 6/1 Sokak 9 numarada bulunan 4 katlı Ümit Apartmanı’nın en üst katında meydana gelen cinayetler zinciri edinilen bilgiye göre şöyle gelişti. 23.40 sıralarında birbiri ardına ateşlenen silah seslerini duyan mahalle sakinleri durumu “155 Polis İmdat” telefonuna ihbarda bulundu. Telsiz Merkezi ihbarcının verdiği adrese polis ekiplerini sevk ederken, can güvenliklerini ön planda tutmalarını talep etti. Çelik yeleklerini giyen polis ekipleri, silah seslerinin duyulduğu dairenin kapısını kırarak içeri girdi. Polisler yerde yatan yaralıları gördü. Hemen telsiz merkezini arayarak 10 ambülans talep etti. Evin içinin kan gölüne döndüğü saldırıda sağlık ekipleri Bayram, 18 yaşındaki Suzan, 15 yaşındaki Sevda ve 17 yaşındaki Salih’in olay yerinde öldüğünü tespit etti. Yaşayan 6 kişi ise ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı. Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan 14 yaşındaki Gülcan, doktorların tüm müdahalesine rağmen 02.40’da yaşamını kaybetti. 5 yaşındaki Abidin ise Bağcılar Özel Safa Hastanesi’ne oradan da sevk edildiği Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ablasının ardından son nefesini verdi.

CANİNİN BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ

Katliamı yaptıktan sonra silahındaki son kurşunu kafasına sıkan tekstil işçisi Engin Sargık kaldırıldığı Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Doktorlar müdahalelerine yanıt vermeyen Engin Sargık’ın beyin ölümünün gerçekleştiğini belirttiler.

7 çocuğunun babasının tabancasından çıkan kurşunlarla ağır yaralanan karısı Sacide Sargık, Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, kafasına 3 kurşun isabet eden 8 yaşındaki Ercan ile 11 yaşındaki Erhan Bağcılar Safa Hastanesi’nde tedavi altına alındılar.

Yaralıların hayati tehlikelerinin sürdüğü belirtildi.

Eve çıkan polisler ortalığın kan gölüne döndüğünü, odalarda çok sayıda boş kovan bulunduğunu belirtti. Yaralıların hepsinin kafasından isabet aldığını belirten polis, uykudaki çocukların duydukları silah sesleri üzerine uyanarak evin içinde kaçıştığını açıkladı.

Polis, Engin Sargık’ın önce kardeşini, ardından karısını sonra çocuklarını vurduktan sonra intihara kalkıştığı ihtimali üzerinde duruyor.

Polisler 4 çocuğu bir odada, 2 çocuğu diğer odada, 1 çocuğu kaçtığı balkonda, kadının banyo kapısında, kardeşini kapı girişinde intihara kalkışan Engin Sargık’ı da kardeşinin düştüğü yerin az ilersinde kanlar içinde buldu.

Bayram, Suzan (18), Sevda (15) ve Salih Sargık’ın cansız bedenleri Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Polis, aile fertlerinden 2 kişiyi ifadelerine başvurmak için emniyete götürdü. İfade verecek olan 2 şahıs medya mensuplarına tepki gösterdi..

2. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    büyük şehrin ışıltılarına gömülen günahsız hayatlar:(
    namus davasıymış...büyük şehirler yutuyor insanları...

3. eFSaNe_KaRTaL

eFSaNe_KaRTaL | çArŞı | Özel üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Yaşanıp da bitenden daha acıdır yaşanmadan bitenle
    Banka:
    44 ÇTL
    Nedense Şaşırmadım..Bağcılar..7 çocuk..

4. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    nasıl yanii?

5. eFSaNe_KaRTaL

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Banka:
    44 ÇTL
    Anlatılmaz yaşanır..

6. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    Rabbim doğru yoldan şaşırtmasın,bunun açıklaması olamaz...ölende mi,öldürende mi derler ama çocukların günahı ne?

7. eFSaNe_KaRTaL

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Banka:
    44 ÇTL

Şartlar..Yaşananlar..ve yapılan hatalar..Suç hepimiz de aslında..

8. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    buna katılmıyorum,hepimiz suçlu olamayız...yaşamak istediğim yolu ben seçiyorsam sonuçlarına katlanmalıyım.şartlar ne olursa olsun cana kıyılmaz...ağır konuşucam ama doğudan gelip veya kırsal kesimden gelip karısını,kızını yeter ki para gelsin diye ortalığa salıyorlar..kadın da noldum delisi oluyor...bir bayan olarak söylüyorum bir kadın para,kıyafet,kısacası rahat yaşam için yoldan çıkıyorda çıkıyor...erkekte para gelsin diye ses çıkarmıyor...bu tarz insanlara özenenler de böyle kendilerini yitiriyorlar,herkesin karakteri farklı...adam kıskançsa böyle bişey olmamışsa bile,gurur meselesi yapıyor.
    bir araştırmaya katılmıştım ankara da o geldi aklıma ailelerin içinde yaşanan sapıklaşmış ilişkilerin %94'ünün aile tarafından örtbas edildiğini öğrenmiştim o araştırma sonucunda...ifşa edilenlerin ise ölümle sonuçlandığını.

9. eFSaNe_KaRTaL

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Banka:
    44 ÇTL
    Bi bakıma haklısın..Ama kimse sadece kendinden mesul değil..Komşundan..arkadaşından..eşinden..anandan babandan..vs.

Neyse Eğitim şart..

10. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    kendinden sorumlu olursan,senin bahsettiklerinden de olursun...kendinden sorumlu olmayana napacaksın?kendini düşünmeyenin uyardığında verdiği ilk cevap,tarihten kalmasın,şimdi herkes yapıyor cevabı.

Sayfayı Paylaş