Bahçeli'den Hükümete İmralı ve Oslo Eleştirisi

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,024
Beğeniler
6,468
Şehir
Seattle.
#1


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Oslo görüşmeleri ile ilgili hükümeti eleştirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kongre öncesinde katıldığı televizyon programlarında "İmralı canisiyle yeniden görüşmenin fikri alt yapısı, yeni Oslo konusundaki ön hazırlıkların kamuoyuna aktarıldığını" ifade eden Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti: "Pkk'yla randevulaşmanın, eli ve vicdanı kanlı yüzlerle mütareke arayışlarının, İmralı kapısına yüz sürmenin devlet umuruyla ve millet kudretiyle açıklanabilir hiçbir tarafı yoktur. Pkk alan ve eylem inisiyatifini elinde tutarken, içine girilen müzakereci eğilimler, bilinsin ki bizi bu coğrafyadan tasfiye edecektir. Terörle müzakere Türkiye'nin paylaşılması pazarlığına dönüşmüş haldedir. Tarih bize her şeyiyle ispatlamıştır ki, ülkesinin, milletinin güvenliğini, saygınlığını ve devamlılığını sağlamaktan aciz bir devletin yaşama hakkı da, varlık alanı da harap olacaktır."

Ak Parti'nin anadilde savunmayı sorun olmaktan çıkarmayı ve anadilde kamu hizmetlerine erişimi sağlamayı temin edecek yeni adımların, Türkiye'yi hızla federasyona sürükleyeceğini öne süren Bahçeli, "Sanki kamu hizmetlerinden yararlanmada herhangi bir ayrımcılık varmış gibi, sözde bu engelin kaldırılma beyanları da ihanet yolunun parke taşlarını döşemekle aynı anlama gelmektedir. Kabul edilmelidir ki, cezaevindeki bir terör elebaşısının, Türk milletinin kaderini tayin noktasına taşınması AKP'nin bir eseri ve acziyeti olarak milli hafızalardan katiyen çıkmayacaktır." diye konuştu.

"AKP HÜKÜMETİ DUYUN-U UMUMİYE İDARESİ'Nİ ARATMIYOR"

Son dönemlerde yapılan zamları da eleştiren Bahçeli, vatandaşın hayat pahalılığının, zam yağmurunun ve zulüm vergilerinin baskı ve ağırlığı altında kaldığını savundu. Ak Parti hükümetinin Duyun-u Umumiye İdaresi'ni aratmadığını öne süren Bahçeli, "AKP hükümeti, ekonomideki başarısızlığını vatandaşlarımıza fatura etmekte; memurumuzun, işçimizin, esnafımızın ve çiftçimizin gelirine ve ekmeğine el uzatmaktadır. Döviz giderinin döviz gelirinden fazla olması demek olan cari açığın finansman meselesi eziyete dönüşmüş, adeta AKP'nin haraç gibi vergi ve zam artışına gerekçe teşkil etmiştir." dedi.

Hükümetin gaz, fren ve motor tartışmasıyla vakit geçirdiğini belirten Bahçeli, Ak Parti hükümetini arabaya benzeterek, "Direksiyonu bulunmayan, şanzımanı dağılmış, tekeri dönmeyen bir araçta ne hız, ne fren ne de başka bir şey yapma şansınız ne yazık ki bulunmamaktadır. Bunun için aklınızı başınıza alınız, başkalarına para vereceğinize milletimizin gelirini yükseltip yüzünü güldürünüz. Aksi takdirde Türk milleti bu gidişle sizi sandıkta gözyaşlarına boğacak ve son pişmanlığınız da fayda etmeyecektir." açıklamasında bulundu. 
Ekleyen Benzer konular Kategori Cevaplar Tarih
cemree Güncel Haberler 0
__nUrAy__ Güncel Haberler 0

Benzer konular

Top