Bakanlıktan Domuz Gribi Açıklaması

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Katılım
12 Ekm 2008
Mesajlar
4,357
Beğeniler
33
Şehir
En sevdiğimin yanından :=)
#1


Sağlık Bakanlığı'ndan domuz gribi açıklaması...

"Sağlık ekiplerimiz bu konuda gerekli tecrübeye sahiptir ve gerekli ilaç ve tedavi stoğumuz ve tedavi imkanına sahibiz. Tedbir amaçlı çalışmalarımız sürüyor. Vatandaşlarımızı korumak için hangi tedbirlerin uygulanacağı konusunda yol haritamız mevcuttur. Ne zaman ne yapılacağı belirlenmiştir.

İllerimizde mske türü tedbir amaçlı yeterli stoğumuz mevcuttur. Her türlü tedbirleri almaya devam edeceğiz Uluslararası alanda da ek önlem ve tedbir varsa da almaya devam edeceğiz.

Uluslararası trafiğe açık olan havalimanlarında giriş ve çıkışlarda sağlık kontrolü yapılması uygulamasını başlatmış bulunmaktayız. Öncelikle İstanbul Atatürk ve Ankara Esenboğa Havalimanı'nda sağlık kontrolleri uygulanacak. Özellikle Meksika ve komşularından yapılacak geliş-gidişler kontrol altına alınacak. Havaalanlarımızda küçük bir sağlık kontrolü yapacağız. Eğer virüsü taşıyorsa karantina uygulaması olan sağlık kuruluşu ve hastanelere sevkinin sağlanıp tedavisinin yapılması sağlanacaktır.

Bakanlık kamuoyunu bilgilendirecek. Günlük rapor şeklinde bilgi verilecek. Bilgi kirliliği önlenecek. Bakanlığın yaptığı resmi açıklamalar dışındaki açıklamalar dikkate alınmamalı.

Ülkemiz şu anda birinci derecede tehlike altında değildir.. 184 numaralı hattan isteyenler gerekli bilgileri alabilecektir."

Haber 7
 

Benzer konular

Top