1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Balık baştan kokar!

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve arz-ı hal tarafından 20 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    YILLARDIR mücadelesini veririz. Çocuk evliliklerine karşı olmayana rastlamadım dersem yeri var. Hani bir tanesine rastlasam diyecek yüzlerce lafım var. Şu iktidar partisinin kabineye bakan seçme kriterlerine hastayım. Hani masumiyet karinesi vardır, yargılanmadan kimse suçlu sayılamaz lakin; 17 Aralık’tan bu yana yaşananlar da ortada.
    Neyse…
    Konumuz yolsuzluk değil. Ruhsuzluk.
    Fatma Şahin’in ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na getirilen çiçeği burnunda bakan Ayşenur İslam, peşi sıra yaşanan çocuk gelin hadiselerinin ardından konuşmuş. Daha birkaç gün önce av tüfeğiyle “intihar etti” denilen Kader’in cesedi toprak altında soğumamışken; Bakan, “Çocuk nikâhlarının çoğu masumane” demiş.
    Ve eklemiş, “Çocuk gelinler demeyi tercih etmiyorum. Problemi sempatikleştirmek, biraz içselleştirmek gibi geliyor. Bunun adı çocuk yaşta evliliktir”
    İşin çözümünü de bulmuş Bakan!
    Çocuk yaşta evlilikler olarak tanımladığı sorunu, başta imamlar çözecekmiş.
    Yahu bu nikahları kıyanlar zaten imamlar değil mi?
    Hani ilk başta imamları bir çözeydiniz ya sayın bakan.
    “Resmi olmayan nikâhları kıyan kişiler sadece imamlar değil.” diyerek imamları bu konuda aklamayı da ihmal etmemiş.
    Diyanetin resmi imamlarının, çoğu zaman kıymadığı ortada bu nikâhları. Fakat ortada imam diye dolaşan o kadar çok cemaat-tarikat şeyhi, müridi imamı var ki; pek tabii çocuk gelinlere de kıyarlar.
    Ne demiş atalar; balık baştan kokar…
    Evet pek ala baştan kokar.

Kaan Özbek

2. 'katniss'

'katniss' Üstat

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    2.080
    Meslek:
    memur
    Yer:
    Yerin altından
    Banka:
    1 ÇTL
    Gerçekten çok acınası bir durum bende çok vakalarla karşılaşıyorum kocaman adamlara ufacık okumamış kendini geliştirememiş kız çocuklarımız veriliyor geçenlerde geldiler kız ufak 16 yaşlarında falan gözlerinden belli nişanlısı kocaman yanında abisi gibi kız çocuksu tavırlar içinde mahkemeye başvuruyorlar izin almak için içim acıdı yazık dedim 21. yüzyıla yazık!!!!

Sayfayı Paylaş