Bam Margera

e-PaCk

Forum Gururu
Katılım
12 Ekm 2008
Mesajlar
2,896
Beğeniler
46
#1


Brandon "Bam" Margera


HIM in en büyük hayranlarından ve (kankalarından)biri de ABD de yaşayan ve MTV de "Jackass" ve yine benzer tarzdaki bir program olan "Viva La Bam" ı hazırlayan Bam Margeradır.Bu programın bilinen en iyi özelliği "sakın evde denemeyin!" türünden bir program formatına sahip olması(bazılarımız bunu sado-mazoşist bir program olarak da tanımlayabiliriz )

Aynı zamanda popüler ve oldukça tanınmış bir kaykay cıdır kendisi.Heartagramı (evinin salonun orta yerinde devasa bir boyutta çizdirmiş olması dışında ) kaykayında ve programında da sık sık kullanıyor olmasıyla birlikte Ville de olan dövmelerden birkaçı da mevcuttur vücudunda.(Ville bu konuda "sadece dövmelerimi paylaşıyor benimle çalmıyor" diyor)

Razorblade Romance Bam'ı bir HIM fanı yapan albüm.İlk olarak 1999da Resmi web sitesinden albümle ilgili yorumları okuyor ve çok hoşuna gidiyor. Bunun üzerine Avrupaya vardığında kaykayını da yanına alıyor ve albümü satın alıyor.Bundan sonraki tek düşüncesi ise bir şekilde HIM'le bağlantı kurmaya dönüşüyor ve Ville-Bam samimiyetine atılan ilk adım bu oluyor.

NOT:Kanka olmalarından sonra (1999) Bam HIMin birkaç videosunun yönetmenliğini de üstlendi.(Bknz:And love said no(2004,Los Angeles),The sacrament(2003-Prag,Çek Cumhuriyeti),Solitary Man(2004,Los Angeles),Burried alive by love.(2002,Los Angeles))
Bam aynı zamanda Ville ve Daniel Lioneye'a programında yer vermiş ve yine Ville'yle bir çok röportaj yapmıştır.


Bam Margera, TV yapımcısı/Kaykaycı


** Doğum tarihi:28 eylül 1979
** Doğum yeri: West Chester, Pennsylvania
** En iyi tanındığı konu: Jackass ve Viva La Bam ın kaykaycı çocuğu
Tam ismi: Brandon Cole Margera

İlk önce onu MTV de profesyonel kaykaycı olması ve kaykayı üzerinde yaptığı numaralarla tanıdık.Daha sonraları bir MTV dizisi olan Jackass programıyla popüler olan Margera Johnny Knoxville ve diğer genç , kaçık arkadaşlarıyla birlikte şovlarında inanılmaz,tehlikeli ve sadece aptalların yapabileceğini düşündüren türden gösteriler sundu.Program 2000-2002 arası devam etti ve 2002 de Jackass: The Movie adlı bir film piyasaya sürdüler.2003 yılında Margera kendi programı olan Pennysylvania'da çekilen ve ailesinin de yer aldığı Viva La Bam le MTV de boy göstermeye devam etti. Margera aynı zamanda 2003 te kendi senaryosunu yazdığı ve bizzat yönetmenliğini üstlendiği CKY dizisi olarak da bilinen kaykay gösterilerinde oluşan videoların yer aldığı Haggard:The Movie filmini çekti.
Margera'nın ismi mar-JER-uh şeklinde telaffuz ediliyor... CKY (Camp Kill Yourself) ise Bam'ın kardeşi Jess in davulcusu olduğu grubun ismi.(grubun yaptığı müzik de aynı zamanda kaykayla yakından ilgili..)Bununla birlikte kaykaycı Tony Hawk da Margera'nın programlarında ara sıra karşımıza çıkıyor.

Filmleri

** Jackass: The Movie 2003
** Haggard: The Movie 2003
** Grind 2003
** Jackass 2 2006
** CKY4 - Latest and Greatest 2002
** CKY3 2001
** CKY2K - 2000
** CKY Landspeed - 1999


Bam hakkında diğer ıvır zıvırlar:

? Bam ismini büyük babasından almış.Çocukken ortalıkta deli gibi koşuşturup duvarlara tırmanırmış ve her seferinde büyükbabası ona "bam bam bam sakin ol bam!"diye bağırırmış.Daha sonraları öğretmenleri de dahil herkes ona Bam diye seslenmeye başlamış.
? CKY ,CKY grubunun vokalisti Deron Mille'ın en sevdiği film olan 1983 yapımı "sleepaway camp" den esinlenilerek koyulmuş bir isim ve "Camp kill yourself" anl¤¤¤¤¤ geliyor.2006 da filmin devamı niteliğinde "Return to Sleepaway Camp" çekilecek ve grubun üyeleri de filmde kamp danışmanları olarak rol alacaklar.
? Bir hayran, bir dost ve bir yönetmen olarak HIM grubuyla da adını sıkca andığımız Bam Margera şahsi kullanımı için grubun Heartagram adlı logosunun da lisansını almış durumda.Bam aynı zamanda bir Heartagram dövmesine de sahip.
? Bu günlerde yeni uzun metrajlı filmi Haggard a devam niteliği taşıyan Kiss a Good Man's Ass adlı filmini yazmak,yapmak ve yönetmekle meşgul olan Bam üzerinde çalıştığı diğer bir filmin de The Dream Seller olduğunu açıkladı. The Dream Seller usun süreli dostu ve yine onun gibi bir kaykaycı olan Brandon Novak ın takma ismi.
? Şovunun son zamanlardaki bölümleri bize onun mor Lamborghini Gallardo ve Mercedes-Benz S55 AMG gibi ön tarafında Mercedes Benz logosunun yerine Heartagram olan 2003 model kırmızı bir Hammer H2 jipi olduğunu da gösterdi.Geçtiğimiz günlerde ise programında Don Vito'nun uzun zamandır süregelen acılarına karşılık intikam olarak H2 yi parçalamasına tanık olduk. Lamborghinisi ise arkadaşı Billy Idol'un da yardımıyla güneşliğe de sahip olacak biçimde değiştirildi.(çatı baştan savma bir biçimde testereyle kesilerek!)Bundan sonra Bam kendi arabasının tarzındaki otomobiller içinde güneşliği olan tek arabaya sahip olmakla övünmeye başladı. Viva La Bam ın sonlarına gelinene kadar ise kırmızı H2 sini yeni ve mavi bir H3 ile değiştirdi.
? İlk 5000 adet CKY4 DVD si gizli Easter Egg i (bam ve kız arkadaşı Jen Rivell in sex görüntülerinin olduğu 2 dk lık bir bölüm)de içermekteydi.Klip anında ve oldukta büyük bir çapta Internet sitelerinde boy göstermeye başladı.
 

Benzer konular

Top