Bambu Parke

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,995
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Son yıllarda evlerin çoğunda görmeye alıştığımız parkeler günden güne şıklığını ve kullanışlığını artırıyor.Bunlardan bir tanesi de bambu parkeler.Hem kullanış bakımından hemde doğal görüntüsü ile evlerde şimdiden yerini almış gibi gözüküyor.

Bambu bir orman bitkisi ve ve gün geçtikçe de bambudan yapılan ürünler çoğalıyor.Bambu bitkisinin yetişme süreci yaklaşık 3-5 sene arasında değişiyor.Diğer parke ve laminant ürünlerinin maddelerine bakıldığında ise uzun sürede yetişen (50-100) ürünler olduğu görüldüğünde bambu baya bir avantajlı oluyor.Bu özelliğiyle bambu döşeme dünyasına hediye gibi oldu.

Bambu parkelerin diğer parkelerden farkı doğallığı ve görünüşü.Bambu parkelerin farklıçok modern ve egzotik bir havası var.

Sadece bu kadarla da bitmiyor.Bambu parkenin diğer avantajları ise;hijneyikdüşük maliyetizolasyonuygulama kolaylığıçevre dostudayanıklı ve uzun ömürlüUV koruması ve uygulama kolaylığı ile büyük bir fark atıyor.

Farklı desen ve renklerde bambu parke üretilebilir.Desenler dikey ya da düz olabilir.Renkler ise;balahşap tonları ve kehribar sarısı olabilir.

Bambu parke diğer parkelere göre daha masrafsız ve daha uygun fiyatlara sahiptirler. Ayrıca döşemede de zorluk çıkarmaz ve 100 m2 bir gün içerisinde döşenebilir.Uzun ve dar parçalar halinde üretilen bambu parkeler;zemine yapıştırılarakçakılarak ya da kontrplak üzerine monte edilebilmektedir.

Bambu parkeler lamine parkeler gibi patlama ve kabarma yapmaz.Ayrıca bambu parkeler hijyeniktir ve tozbakteri gibi partikülleri barındırmaz.

Temizlik bakımından da kolay döşemelerdir.Kir tutmazlar ve elektrik süpürgesi ile süpürülebilirler.Fakat vakumlu makineler kullanmak doğru olmaz.Temizleme yaparken cilaparafinve ağartıcı kullanılması tavsiye edilmez.Aşırı ıslak bezle temizlenmemelidirnemli kalır.Bambu parkeler ıslak ya da nemli kalmamalıdır.

Ayrıca dayanıklı ve uzun ömürlüdür.25 yıl garantisi vardır ve bu süre bakımla iki katına çıkarılabilir
 

Benzer konular

Top