Baş Ağrınızı Dindirecek 5 Yöntem..

TeBeSSüm

Pamuk Prenses ツ
Süper Moderatör
Katılım
19 Eyl 2006
Mesajlar
6,216
Beğeniler
3,554
Yaş
30
Takım
BEŞİKTAŞ
#1
Baş Ağrınızı Dindirecek 5 Yöntem

Bazı yöntemler baş ağrısı konusunda oldukça etkilidir. İlaç içmeden önce bu yöntemleri deneyin!
Baş ağrılarınızın sıklığı elbette çok önemlidir. Süreklilik arz eden ağrılarda mutlaka bir doktora başvurun. Baş ağrısı bazı durumlarda tehlike sinyali verebilir.

Mola VerinKapalı ortamda uzun süre kalmak veya bilgisayar ekranına uzun saatler bakmak, başınızın ağrısına sebep olabilir. Bir mola verin ve temiz havaya çıkın. Mümkünse 5 dakika yürüyüş yapın.

Su İçin
Bazen baş ağrısının nedeni sıvı eksikliğidir. Kan yoğunluğu arttığında, hücrelere giden oksijen iletişimi yavaşlar. Ağrı eşiği düşer.

Fön Makinesi
Tutulan adaleniz yüzünden başınız ağrıyorsa, fön makinesini ağrıyan bölgeye 3-5 dakika boyunca tutun. Makineyi omuz, ense ve baş bölgesinde gezdirin. Ancak migren hastaları için bu uygun değildir. Tam tersi ağrıyı arttırabilir.

Türk Kahvesi
Şekersiz bir Türk kahvesinin içine birkaç damla limon sıkıp için. Bir mucize gibi baş ağrınızı hafifletecektir.Sodalı Ayran
Basit, tehlikesiz ve lezzetli bir önerimiz daha var. Bardağın 2/3’sine ayran, kalan kısmına da madensuyu ilave edin ve karıştırın. İçtikten sonra biraz bekleyin ve sonucu görün.
Genel olarak baş ağrılarını tetikleyen durumlardan uzak durmanızda fayda var. Ağrınızı tetikleyen besinlerden ve içeceklerden uzak durun. Kan şekeriniz düştüğünde migren atağınız başlıyorsa, kesinlikle öğün atlamayın. Günde 2-3 büyük öğün yerine sık sık ve az yiyin, böylece kan şekeriniz dengede kalacaktır.Uyku düzeninize dikkat edin. Uykunuzun kalitesini bozan sağlık problemleriniz varsa, tedavisi için doktora başvurun.
 

Benzer konular

Top