Başarının En Güzel ve En Basit Yolu

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,252
Takım
GALATASARAY
#1
Başarının En Güzel ve En Basit Yolu

Sizi şu an ki görevinize kim getirdi. Fakülteyi bitirmeyi emlakçı olmayı kim istedi. Tabi ki siz kendiniz istediğiniz için daha fazla çalışma ve hedefleri belirlemeniz gerekir. Eğer siz herhangi bir görev için harlanmamışsak, çaba sarf etmişsek hayat asla bizi bu göreve getirmeyecektir.

İnsanlar herhangi bir işi yapmaya nasıl aday olurlar?

1- Ya biz göreve hazır oluruz (Şans fırsatlara hazır olmaktır). Çevremizdeki insanlar o görevi zorla yüklerler.
2- Zor bir göreve talip oluruz ona sahip olmak için çalışırız. Kader bunu bize ihsan eder.

İnsanlar ve görevleri arasında fark vardır. Bazıları dehasa işler başarır. Siz görevi benimsememişseniz, çalışmazsanız, gayret göstermesinin onun için başarı sağlayamazsınız. 84 ülkeyi dolaşana “bende dolaşmak isterim” deyince gerçekten isterseniz başarırsınız nasılın cevabını ararsınız, araştırırsınız o olur.

Allah başarıyı istemeyen kuluna vermiyor. Eğer ne kadar çok isterseniz o kadar veriyor. Çok fazla sayıda istemeli. Büyük işler başaran insanlar beyinlerini (zihinlerini) sürekli kullanan insanlardır. Düşünceler , idealler için kullanılmalı. Bir amaca hemen ulaşmayı isteriz. Acele yok büyük hedefler uğrunda ısrarla bıkmadan çalışmalı (Meyve ağacın meyvesini kaç yılda verir?). Kendi işimizde zirveyi çıkmak veya başka işleri de incelemeli yeteneklerimizi geliştirmeliyiz.
 

Benzer konular

Top