Başbakan Erdoğan Araçta Kilitli Kaldı

BIYIKLI

V.I.P
V.I.P
Katılım
14 Hzr 2006
Mesajlar
1,620
Beğeniler
13
Yaş
12
#1
Kırılan zırhlı camın bedeli 20 bin Euro
Başbakan Erdoğan araçta kilitli kaldığı için kırılan 20 bin Euro'luk zırhlı cam Türkiye'de bulunmuyor

17.10.2006 17:18


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hastaneye getirilişi sırasında makam aracın kapılarının kilitlenmesi nedeniyle sol ön kapı camının korumalar tarafından kırılması sonucu Türkiye'de bulunmayan zırlı cam, Almanya'dan sipariş edildi.

Başbakan Erdoğan'ın rahatsızlanarak Güven Hastanesi'ne getirilişinde makam aracının sol ön camının kırılması ardından ‘0002' kırmızı plakalı makam otomobili olay yerinden koruma ve şoförü tarafından gazetecilerin görüntü almaması için Başbakanlık garajına götürüldü. Daha sonra Başkent'te tüm devlet erkanının zırlı araçlarının bakım ve tamirinin yapıldığı Mercedes-Benz Mengenler Ticaret Türk A.Ş. Başbakan'ın da aracının rutin tamirlerini gerçekleştiren servis olduğu için telefonla aranarak zırhlı sol ön kapı camı olup olmadığı soruldu. Servis yetkilileri, tüketimi çok fazla olmayan zırhlı camın Ankara ve İstanbul'da olmadığını bildirdi, bunun üzerine cam Almanya'daki Mercedes ana fabrikasından özellikleri belirtilerek sipariş edildi.

17 MİLİMETRELİK ZIRHLI CAM 20 BİN EURO

Almanya'dan sipariş edilen 17 milimetre kalınlığındaki kurşun geçirmez sol ön kapı camı fiyatının 20 bin Euro olduğu belirtildi. Acil olarak sipariş edilen camın önümüzdeki günlerde özel olarak Başkent'e getirilerek Başbakan Erdoğan'ın makam aracına takılacağı belirtildi. Servis yetkilileri, aracın camına balyozla yapılan darbelerin elektronik ve güvenlik donanımı tam teşekkülü olan araçta başka hasarlara neden olup olmadığının kontrolünün yapılacağı açıklandı. Bu arada Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün ‘0005' kırmızı plakalı makam otomobili bugün arızalanarak aynı servise tamir için getirildi.DHA
 
Top