1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Başbakan Olacak mı? Sorusuna Yanıt Verdi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Papatya tarafından 11 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.118
  Beğenileri:
  6.454
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  177 ÇTL  Cnn Türk'te yayınlanan "Ankara Günlüğü" programına katılan HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Gazeteci Hande Fırat ve Enver Aysever'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

  Ak Parti ile HAS Parti'nin birleşmesine ilişkin Başbakan ile bir pazarlığının olmadığını söyleyen Kurtulmuş, "Bu bütünleşmenin Ak Parti için büyük bir sinerji doğuracağı yüzde 83'ler civarında, bir milletin kanaati var. Bana gelince, ben ve arkadaşlarıma Has Parti'de şu anda siyaset yapan arkadaşlara gelince, Allah şahit ki, sayın Başbakan ile olan görüşmelerimizin hiçbir yerinde ve hiçbir şekilde en ufak bir pazarlığın içinde olmadık" dedi.

  BAŞBAKAN TARTIŞMALARI

  "Başbakan olur musunuz?' sorusu üzerine Kurtulmuş, bu gibi söylemlerin siyasetin magazinsel kısmı olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

  "Şimdiden bu gibi şeylerin üzerinde durmak, halka, seçmenlere, delegelere saygısızlıktır. Benim ismim zaman zaman geçirilerek medyada yapılan bu tür şeyleri de parti içerisinde fitne çıkartmaya yönelik sözler olarak kabul ediyorum. Halkın iradesi, hakkın takdiri dışında hiçbir şey olamaz."

  HAS PARTİ KAPATILACAK MI?

  HAS Parti'nin kapatılıp kapatılmaması şeklindeki bir soruya Kurtulmuş, parti içindeki görüşleri önemsediklerini ifade ederek, 19 Eylül'de HAS Parti Olağanüstü Genel Kurulu'nda konunun görüşüleceğini partinin kapatılıp kapatılmayacağına ilişkin kararın verilebileceğini söyledi.

  AFYON ŞEHİTLERİ

  Afyon Valisinin Genelkurmay Başkanına hediye vermesine ilişkin medyada yer alan tartışmaların sorulması üzerine Kurtulmuş, görüntülerden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek, "Keşke olmasaydı. Şehit haberleri yüreklerimizi yakarken böyle görüntüler olmasaydı. Bunun üzerinden bir fırtına koparmanın da anlamı yok. Genel Kurmay Başkanın da yaptığı açıklama diyor ki, 'Ben o anda tepki gösteremedim."

  GÜLEN CEMAATİ

  Gülen Cemaati'nin HAS Parti'nin fes edilmesini istemediği yönündeki iddiaları yanıtlayan Kurtulmuş, "Yok HAS Parti bir kere iradesi kendisinden olan ve çok nitelikli arkadaşlarımızla birlikte kurulan bir partidir. Oyumuz çok olmayabilir. Medya gücümüz hiç olmayabilir. Paramız, Holdinglerimiz hiç olmayabilir. Örgütsel olarak çok fazla adamımız olmayabilir. Ama HAS Parti'nin gücü, sözüdür ve itibarıdır. Hiç kimsenin Has Parti'ye en ufak bir telkin etmek aklının ucundan dahi geçemez. Hiç kimse de HAS Parti'ye şöyle bir telkinde bulunamaz" diye konuştu.   

Sayfayı Paylaş