1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Başbakanımızın Öz Eleştirisini Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Konusu 'Tartışma' forumundadır ve Mavi Gül tarafından 27 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    Başbakan Tayyip Erdoğan’ın "Farklı etnik kimlikte olanlar ülkemizden kovuldu, bu aslında faşizan bir yaklaşımın neticesiydi" sözünü nasıl değerlendiriyorsunuz? hak veriyormusunuz yoksa yanlış düşündüğünümü düşünüyorsunuz?

2. ahbeabi

ahbeabi Uzman

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    1.130
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    VAN
    Banka:
    7 ÇTL
    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan; Kızıl_mavi arkadaşımızn açtığı bu tartışma konusunda, yaptığı konuşma metni içerisinde geçen. 'Yıllarca bu ülkede bir şeyler yapıldı. Farklı etnik kimlikte olanlar ülkemizden kovuldu. Acaba kazandık mı? Aklı selimle bunlar düşünülmedi. Bu aslında faşizan bir yaklaşımın neticesiydi. Bu hatalara zaman içerisinde, zaman zaman biz de düştük. Ama aklı selimle düşününce ‘şuralarda ne gibi yanlışlar yaptık’ diye şöyle bir başımızı iki elimizin arasında aldığımızda hakikaten ne yanlışlar yapmışız diyorsunuz.' diyerek bir özeleştiri yapmış. Yapılan Bu Özeleştirinin sadece bu günün şartlarına inandırıcı bir cevap verme çabasından, bu günü kurtarmanın gayesi içerisine bürünmüş bir insanın arayış içerisine girerek yapmış olduğu bir açıklama olduğu kanaatindeyim. Sayın Başbakan farklı etnik kimlikte olanların haklarını onlara ihale vermeklemi savunuyor. :) Örn.(Mayınlı Alanların Temizlenmesi İşi) Farklı siyasi görüşte olanlara bile ihale vermeyen bir düşüncenin, farklı bir etnik kimliğe sahip olan insanlara ihale vermesi gerçekten çok komik ve düşündürücü bir olay, Herkese Kucak Dolusu Selam.

merakettim bunu beğendi.
  3. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    faşizan bir ülke hiç bir zaman olmadık şayet olsaydık bugün bu ülkede çerkezi rumu kürdü ermenisi dili dini ırkı farklı yüzlerce insanla bir arada yaşamazdık. tarihimizde hangi milletin soyunu tükettik soykırım yaptık naziler gibi yahudi katliamımı yaptık amerika gibi siyahi diye adlandırılar afrika kökenli insanlarımı katlettik yoksa bulgarlar makedonlar yunanlılar gibi müslüman türk katliyamımı yaptık bu öz eleştiriyi hakedecek bir ülke olmadık kanaatindeyim ki şuan kullandığımız telefondan limana kadar yabancılara satmadık neyimiz kaldı ahbeabininde dediği gibi zamanlaması güzel bir konuşma muhalefetten gelen çatlak sesleri bastırmak için faşizan denilebiliyor ülke geçmişimize ama bende bir soru soruyorum hala ilköğretimlerde yerlimalı diye bir hafta kutlanırken bu öğrenciler ne götürüyorlar okula bu yerli malıdır diyerek ben bu yaşımda yerli malı bulamazken o küçücük çocuklar bulabiliyorsa tebrik etmek gerekir :)

4. Gizemli Cadi

Gizemli Cadi Forum Gururu

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    1.880
    Meslek:
    Öğretmen diyolar bana sıradışı olsamda
    Yer:
    Cadilar FAN Klüp
    Banka:
    7 ÇTL
    Başbakanımıza katılmıyorum..Öyle olsaydı yaşadığım yerde farklı etnik grupta yaşayan bir sürü insan var..İlk başta onlar karşı çıkarlardı..Onlar Türkiye yi benimsemişler ..Türkiye ve Türk İnsanıyla gurur duyuyorlar..Bir sürü arkadaşım var bu şekilde Türkiye de yaşayan onların istediği sadece biraz saygı...

5. k@LpSiz_K@fKéF

k@LpSiz_K@fKéF Forum Onuru

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    B!L€C€G!M
    Banka:
    44 ÇTL
    Bu söze imzamı atarım ;)

Ayrıca insanların birbirleriyle sorunu yok ama birileri ısrarla, birilerini birbirlerine düşürme çabasında...

6. merakettim
    Ecinni

merakettim Öpözel Üye :*

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    2.230
    Meslek:
    Ne iş olursa yaparım abi
    Yer:
    leşim ANKARA:)
    Banka: