"Başları örtülü çıplaklar var"

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,873
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#1
Milli Gazete yazarından çok tartışılacak sözler!


Modern tesettürlülere ateş püsküren Milli Gazete yazarı Mehmet Talu, “Sizin kıyafetiniz açık kadınlardan daha fazla şehevi, seksi bakışları çekmektedir. Zamanımızda başları örtülü çıplaklar var” dedi. Talu, rengârenk tesettür kıyafetlerine de sert eleştiride bulundu.

Ali Kemal ERDEM/AHT

Tesettür modası son yıllarda büyük değişim gösterirken bu modaya uyanların sayısında da artış görülüyor. Bol, çarşafı andıran kıyafetler yerine vücudu saran modern tesettür kıyafetleri giyen kadınlar İslamcı radikallerin sert eleştirilerine hedef oluyor. Bu eleştirilerden sonuncusu 27 Ekim günü Milli Gazete’deki köşesinde “Tesettürlü Hanımefendilere ve Hanım Kızlara Açık Mektup” başlıklı yazıyı kaleme alan ilahiyatçı Mehmet Talu’dan geldi. Modern tesettüre ateş püsküren Talu, “Birtakım hafif akıllı kadınlar ve kızlar, tesettür konusunda doğru yoldan çıkmışlardır. Zamanımızda başları örtülü çıplaklar var” dedi.

Yazısıyla ilgili sorularımızı hacda bulunduğu için e-postayla yanıtlayan Talu, tesettür kurallarını sıralayıp modern türbanlı kadınları yaylımateşine tuttu.

‘SIKMABAŞ GÖKKUŞAĞINA’
Talu, “Sıkmabaş Bayan Gökkuşağına” başlıklı yanıtında, tesettür modasını tercih eden kadınları protesto ettiğini belirterek şöyle devam etti: “Çünkü siz İslami tesettürün canına okudunuz. Sizin tesettürünüz İslam’a, Kuran’a, sünnete, şeriata uygun değildir. İslami tesettür, iffetli ve şerefli İslam kadınlarını ve kızlarını şehvetli bakışlardan
korumak için bir perdedir. Sizin kıyafetiniz ise açık kadınlardan daha fazla şehevi, seksi bakışları çekmektedir. Sizin sıkmabaş rengârenk kıyafetiniz tesettür değil, anti tesettürdür. Sadece sizi değil, sizin anne babalarınızı, kocalarınızı, velilerinizi de protesto ediyorum.”

‘TESETTÜR DEĞİL REZALET’
Tesettür firmalarını “Uyduruk kıytırık tesettür kıyafetler satarak yüklü paralar vurdular, ama şeri tesettürün canına da okudular. Bakalım bu cinayetlerinin hesabını nasıl verecekler?” diyerek eleştiren Talu, bu kıyafetleri giyen kadınlara da şöyle seslendi:

“İslami, şeri tesettür dediğin sade olur. Tek veya en fazla iki renk olur, gökkuşağı gibi alaca bulaca olmaz. Parlak renkler olmaz, sade pastel renkler olur. Vücut hatlarını göstermez, bol olur. Yabancı erkeklerin şehvetli bakışlarını çekmez. Sizinkisi tesettür değil, rezalettir.”
 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,873
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#3
bence haklilar gercekten bazi bayanlar var ki kapali olan ! ama bir kutu dolu makja- lensler- rengarenk kiyafetler. Daracik daracik etekler butun vucut hatlari belli.
Bunlar acik bayanlardan daha cok ilgi cekiyorlar..
BIRDE Kapali olmus oluyorlar. Ya insan gibi kapan dinimizin emretigi gibi yada hic kapanma.


dinimizin emrettiği örtünmeyi ilgi çekmek içinde kullanmamak gerekiyor aksi takdirde kötü tanıtım yapılmış oluyor dinimiz hakkında
 

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Katılım
8 Ekm 2011
Mesajlar
10,020
Beğeniler
3,354
#5
Türkiye bu zihniyette çok adam gördü..Nerelerde basıldılar..=))
 

Kaldırım Lehçesi

Yeraltı Edebiyatı
Katılım
27 Mys 2013
Mesajlar
490
Beğeniler
57
Yaş
29
Şehir
İstanbul'um
#6
Dinlere saygım vardır ancak ondan ötesinde de inançlara saygım vardır.
Çünkü her inanç bir dini yansıtmaz.
Din kuralları sunar, ona inananı da mükafatlandırır ya da cezalandırır.
Bu hepsinde geçerlidir.


Ancak, insanların inançlarına saygı duymayan hiç bir insanın ettiği duayı kabul olamayacağını inananlardanım.

Çünkü, hangi dine ve inanca sahip olursa olsun her zaman "Ahlak" denilen unsur geçerlidir.

Bu unsur öyle bir evrenselleşmiştir ki, kişilerin olgunlarına ve karakterlerini de göstermektedir.


Diğer bir yönden bakıldığında ise, tesettürlü kadın (kapalı kadın denmesinden hiç hoşnut olmam) bağlı olduğu dini temsil eder.

Eğer kişi inanç ile bağlı ise dinine, zaten ona uygun giyinecektir.

İslam dininde, müslüman olan kadının tesettürü tarif edilirken sadece saç teli görünmeyecek yazmaz.

Nûr Sûresi’nin ilgili ayeti mealen şöyle der: “Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut, kocalarının babalarından yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut Müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri ziynetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!’’ [24:31]Şimdi bu durumda, başını kapatıp pantolon ve tisört giyen ki bunları abartan da var; nasıl dinini yansıtıyor derler bu kişiler (?)

Bunun ötesinde, bu kişiler bağlı olduğu dini savunduklarında "Hadi ordan" denmez mi?

Milli Gazete yazarı Mehmet Talu çarsaftan bahsetmişte, çarşafa gelene kadar o kadar dur! denilecek şeyler var ki; ona da "Hadi ordan" demek gerekiyor.
 

'katniss'

Forum Gururu
Katılım
13 Hzr 2013
Mesajlar
2,541
Beğeniler
267
Yaş
25
Şehir
Yerin altından
#7
marjinal takılacağım diye saçmalayan insancıklar yok mu ayar oluyorum devre göre yaşıyacaksın ama sınırları aşmayacaksın kardeşim sofistike takılmaya çalışıp çizgini aşmanın ne anlamı var kardeşim ;)
 
Katılım
16 Hzr 2013
Mesajlar
382
Beğeniler
91
Şehir
İstanbul
#9
Zekeriya Beyaz Hacda Şeytan taşlıyormuş
Şeytan yanına gelmiş demiş ki; Sendemi Kanka.
İşte, bu zibidi de o hesap. :D
 
Top