Bayanlara İş Görüşmeleri İçin Taktikler

e-PaCk

Forum Gururu
Katılım
12 Ekm 2008
Mesajlar
2,896
Beğeniler
46
#1
Önce dış görünüşün çok önemli olduğunu söylemeliyim! İlk görüşmede giydikleriniz, konuştuklarınız kadar önemli!...

İş görüşmesine gittiniz! Oradaki diğer çalışanlara şöyle dikkatlice bakın; hem cinslerinize biraz uyuz edici, karşı cinstekilere biraz işveli olmalı! Böylelikle kaç kişi gelirse gelsin akılda kalacaksınız!Hatta siz gittikten sonra diğer çalışanlar arkanızdan konuşacaklar!

Görüşmenin yapılacağı odaya girerken kendinizden emin ve dik yürüyün! Koltuğa oturdunuz, sakın açık bir şekilde bacak bacak üstüne atmayın! Patronlar artık eskisi kadar aptal değiller! Artık iki güzel bacak hatırına kimse kimseyi işe almıyor!

Adam şöyle bir bakıyor, "Temiz giyinmiş mi?" diye. Hele üstünüzde afilli marka bir şey varsa, özellikle kendini belli ediyorsa, bu iş tamam! Patronunuz düşünüyor, "Toplantılar olacak, konuştukları kadar görünüşüyle de etkilemeli elemanım".

Haliyle pazarlanılan mal kadar pazarlayan da önemli tabii. Bu her konuda geçerli bir kural!

Düşünün, patronsunuz ve elemanınızın biri işe paspal bir şeyler giyinip gelmiş. Onun için giysiye dikkat!

Daha sonra sorulan sorulara mantıklı cevaplar vermek lazım! Sorulara birkaç saniye geç cevap verin!!! Amaaaan bu süreyi fazla uzatmayın, bu sefer de sizi aptal sanabilirler!

Daha önce bir bankanın iş görüşmesine girmiştim!Adam aynı soruyu iki kere sordu! "Acaba atmasyon cevap veriyor mu?" diye de ölçülebilirsiniz! Bu tarz aldatmacalı sorulara dikkat!

Ve altın kural: Söz hakkı verilmeden konuşmayın! Sabredin, elbet sıra size gelecek!

Ha, unutmadan, söz sırası size geldiğinde çok konuşmayın! Arkadaşlar, konuştuklarınız az ama öz olsun! Bu arada geçmiş soru için hala cevap vermeye çalışmayın!

Patronunuz kesin kes soruyor: "Sizin bizim hakkımızda öğrenmek istedikleriniz var mı?" diye. Biraz işveli bir sesle "evet" deyin! Karşınızdan da kesin "nedir?" diye bir soru gelmeden sorunuzu sormayın! Eğer patronunuz sorduğunuz sorunun yanıtını çok uzatıyorsa, çok memnun bir tavırla dinleyin!

Gergin iseniz belli etmeyin! Sakın ama sakın parmaklarınızı çıtlatmayın! Çünkü bu durum "müstakbel" patronunuzun dikkatini dağıtacaktır!

Görüşmeye de, işe alındıysanız işe de geç kalmayın! Zamanından bir kaç dakika önce orada olun!

İşe alındınız diyelim! 1 ay deneme süresi! Bu 1 ay iyi giyinmeye devam edin. Hiç salmayın kendinizi, sıkın dişinizi. Her gün nazik bir makyajla gidin! "Ben her zaman bakımlıyım" mesajını vermiş olursunuz.

Size gelen telefonları "efendim" diyerek açın ve sesinizin tonunu iyi ayarlayın!

Artık bundan sonrası da sizin kişiliğinizin katılımlarıyla gerçekleşecek!

Haydi kolay gele!)))
 

Benzer konular

Top