1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Bayilik Sözleşmesi

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve Suskun tarafından 11 Kasım 2009 başlatılmıştır.

 1. Suskun

  Suskun V.I.P V.I.P

  Katılım:
  16 Mart 2009
  Mesajlar:
  22.929
  Beğenileri:
  311
  Ödül Puanları:
  6.230
  Yer:
  Türkiye
  Banka:
  26.933 ÇTL
  Bayilik Sözleşmesi  BAYİLİK SÖZLEŞMESİ
  Bir taraftan.... ilinde.... mahallesinde..... caddesinde.... noda kain.....(Bundan böyle sadece Distribütör olarak adlandırılacaktır.) ile diğer taraftan ................................................ bundan böyle sadece Bayii olarak adlandırılacak) arasında aşağıdaki şartlarla bir Bayilik sözleşmesi akdedilmiştir.
  1. ..............................................aşağ ıda adı belirtilen resmi evrakları en kısa zamanda.... ibraz etmekle yükümlüdür.
  a.) Ticaret Odası Belgesi
  b) Firma yetkilisi-İmza sirküleri
  c.) Bankadan referans mektubu
  d.) İkametgah belgesi
  e.) Şirket ana sözleşme metni
  f.) Ticaret sicil Gazetesi Örnek
  g.) Nüfus cüzdanı fotokopisi.
  h.) Bağlı olduğu Vergi dairesinden vergi borcu yoktur yazısı,
  I.) Savcılıktan Hal Temiz kağıdı,
  2.) Satışın konusu Distribütörün Türkiye münhasır satıcısı bulunduğu... marka.. üretimi olan işitme Cihazlarının ve aksesuarlarının ............................... il sınırları ile sınırlıdır. Komşu il sınırları için Distribütör firma ile irtibat kurularak bilgi alınmalıdır.
  3.) Bayii kendi bölgesinde rakip firmaların faaliyetlerini yakından takip edecek ve rekabete taalluk eden bilgileri gecikmesiz olarak distribütöre intikal ettirecektir. Bayii her ay (5) beş cihaz satmayı taahhüt eder. Aksi takdirde satıcı konumunda kalır.
  4.) Bayii.... işitme cihazları için konunun gerektirdiği şartlara haiz uygun ve iyi bir mevkide bir satış ve teşhir yeri tesis edecek ve bu satış ve teşhir yerini cephesinin estetiğine uygun büyüklükte ve... amblemi taşıyan (işitme çihazı satış merkezi) (T.C. Emekli Sandığı emekli, dul ve yetimlerine işitme cihazı verilir.) vitrin camlarının önüne bir tabela levhası ile teçhiz edecektir.
  5.) Bayii........ işitme-cihazları-ve-aksesuarlarının............................... ilinde mevcut pazardan en iyi payı alması için gerekli bütün tedbirler hakkında Distribütör firmaya bilgi verip, Distribütör firma gerekli destek ve girişimlerde bulunacaktır.
  6.) Bayii, distribütörün faturalarını tanzim tarihinden itibaren 30 günlük vade, Bayii’ye distribütörün önerdiği vadeye uygun olarak nakden veya çek karşılığı ödeyecektir.
   

Sayfayı Paylaş