Bayrak...

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Katılım
22 Şbt 2008
Mesajlar
34,514
Beğeniler
7,077
Şehir
TÜRKİYE
#1
........

Merkez Ulu Cami imamı hutbeye başlamadan önce ceketinin içerisinden bir bez Türk Bayrağı çıkarttı. Caminin içerisinde daha önce o bayrağa hakaret eden insanlarda vardı.

Bayrağı tutarak havaya kaldırdı.

"Değerli cemaat, bu bayrak bir bez parçasıdır.Bütün bayraklarda öyledir. Bayrağa şeklini ve rengini veren olgu herhangi bir bez parcasını bayraklaştırır. Bizim bayrağımızda budur. Allah yolunda şehit düşenlerin kanları bayrağımızın rengini olusturmustur. Bu bayrağı çiğnemek,Diyarbakır'ı,Urfa'yı,Gaziantep'i düşman işgalinden kurtarırkn canını veren şehid dedelerimizi çiğnemek demektir. Çünkü bayrağımızın rengi onların kanını temsil eder.

bu saydığım illeri büyük bir çoğunlukla kürt kökenli insanlarımız savunmuş ve bu uğurda canını vermiştir. Hakkari'de dalgalanan bayrak Hakkari'li şehitlerimizi,Diyarbakır da dalgalanan bayrak Diyarbakır'lı şehitlerimizi,güneydoğuda dalgalanan bayrak güneydoğulu şehitlerimizi temsil eder. Onların çoğu kürt kökenlidir. Saygı bez parçasına değil üzerinde taşıdığı anlamadır."

....

"Ben Kürt değilim.Bu bayrak benim bayrağım ama ben Türk de değilim. Kökenim itibariyle lazım,Ofluyum. Bu bayrağın anlamı en güzel bir biçimde İstiklâl Marşımızda anlatılmıştır. Ancak onu yazan merhum Mehmet Akif de Türk değil bir Arnavut'tur.

Bayrağımızdaki Hilal İslamı simgeler. Hilal bugün bizi burada toplayan değerin simgesidir. Yıldız ise bizi simgeliyor. Bu bayrağın gölgesinin düştüğü yerde yasayanların hepsini simgeliyor. Laz olarak beni Kürt olarak seni,Abnaz'ı,Çerkez'i,Arnavut'u,Arap'ı yani yıldız bizi TÜRKİYELİ yapıyor.

....
Bayrak bizi biz yapan değerleri simgeliyor. Biz varsak düşmandan hiçbir korkumuz yok. Bayrağımızın kırmızı rengini bir tarafa, hilalini bir tarafa yıldızını bir tarafa atarsak hiçbiri kendi halinde birşey ifade etmez. Biz bu bez parçasının üzerinde olduğu gibi bir araya gelirsek bayrak olur dalgalanırız."Kaynak:Yücel Kaya-Domino Teorisi
 

wien06

V.I.P
V.I.P
Katılım
30 Ags 2007
Mesajlar
6,178
Beğeniler
154
Yaş
49
Şehir
Viyana
#2
Bayrağımızdaki Hilal İslamı simgeler. Hilal bugün bizi burada toplayan değerin simgesidir. Yıldız ise bizi simgeliyor. Bu bayrağın gölgesinin düştüğü yerde yasayanların hepsini simgeliyor. Laz olarak beni Kürt olarak seni,Abnaz'ı,Çerkez'i,Arnavut'u,Arap'ı yani yıldız bizi TÜRKİYELİ (TÜRK) yapıyor.

Baska söze gerek varmi?
 

Benzer konular

Top