Bebeklerin Daha İyi Uyumasını Sağlayan Öneriler Ve İpuçları

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,536
Beğeniler
8,001
Şehir
izmir :)
#1
Bebeğiniz için deliksiz bir uyku

Bebeklerin en öneli sorunlarından birisi de uyku sorunudur Bebeğin bu uyku sorunu annenin de uyku sorunu haline gelir.
Geceleri uyumayan, vakitli vakitsiz uyanana bebekler sizin de uyku düzeninizi alt üst eder ve uykusuz kalmanıza neden olur. Peki bebeğinizin mışıl mışıl uyumasını nasıl sağlayacaksınız. Annelere önerilerde bulunan Ünlü Bebek Bakım Uzmanı Rachel Waddilove işinizi kolaylaştıracak ipuçları verdi.

Türkiye’de bebeklerin yüzde 72’sinin her gün uykusuzluk sorunu çektiğine ilişkin araştırmadan yola çıkarak, ünlü Bebek Bakım Uzmanı Rachel Waddilove, Türkiye’deki anneler için özel ipuçları verdi.
Bebeklerin daha iyi uyumasını sağlamak için ipuçları…
İşte bebeklere güzel uyku önerileri

1. Bebeğinizin tok olması çok önemlidir.
2. Onu uykuya yatırdığınızda altının temiz olduğundan emin olun ve ıslaklığı cildinden uzak tutacak bir bebek bezi tercih edin.
3. Bebeğinizi karyolasına ayakları karyolanın ucunu gösterecek şekilde koyun, rahat ve sıcak olmasını sağlayın.
4. Bebeğiniz aşırı yorgun olmasın çünkü yorgun bebekler kolay sakinleşmez. Ayrıca esnemek, gözlerini ovuşturmak, başını bir yandan diğerine çevirmek gibi yorgunluk belirtileri gösterdiğinde bebeği karyolasına koyun.
5. Karyolasına yatırdığınızda yaygarayı koparırsa hemen kucağınıza almayın. Çoğu bebeğin kendi kendine yatışması on dakikayı bulur. Bu, uyku eğitiminin çok önemli bir parçasıdır.
6. Gün içinde iyi uyumasını sağlayın. Gündüz iyi uyumayan bebek, gece uyumakta zorlanacaktır.
7. Küçük bebeklerin beslenme aralarında kısa süreler uyumasını sağlayın ve beslenme aralarında çok uzun süre uyanık tutmayın. 3 ayın altındaki küçük bebekler için bir buçuk saat uyanık kalmak yeterince uzun bir süredir. 4 aylık ve daha büyük bebekler daha uzun süre uyanık kalabilir ama yine de bebeğinizin iyi bir gündüz uykusu rutini geliştirmesini sağlayın.
8. Bebeğinizi karyolasına yatırmadan önce yeterince öpüp
okşadığınızdan emin olun. Uyumadan önce ona kitap okuyabilirsiniz. Çok küçük bebekler bile sesinizi duymaktan
ve renkli sayfalara bakmaktan hoşlanır.
9. Odadan çıkarken müzikli bir oyuncak bırakın. Oyuncağı karyolanın içine değil karyolanın yakınına bir yere koyun. Ama bebeğin dikkati dağıtabilecek hareketli bir oyuncak olmamasına da özen gösterin.
10. Evdeki ses düzeyini en az seviyede tutun.
 

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,740
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#2
benim oğlan arada çıldırıyor sabaha kadar geziyoruz evin içinde :D onun dışında uyuyacağı zaman ne devrim,ne ülke,ne siyasi kitaplar okuyorum ona beni anlıyor ama :D sabah ve akşam sıcak banyoyu seviyor benim paşa,babası da yanındaysa sırtına yaptığım masajla hemen uyuyor...babası yoksa sabahlar olmuyor,bütün cadde inliyor sesinden.
 

Benzer konular

Top