Bedava fiyatına ayakkabı kiloyla satılıyor

zevzek

zevzek®
Özel üye
Katılım
21 Ags 2009
Mesajlar
595
Beğeniler
10
Yaş
103
Şehir
istanbul
#1
Bedava fiyatına ayakkabı kiloyla satılıyor
17 Ekim 2009 Cumartesi 17:19Kilosu 5 liraya satılan ne sultan üzümü ne de Çanakkale tarla domatesi. Bildiğiniz kışlık çizmeler ve daha niceleri. İstanbul'da bir ayakkabı firması kiloyla ayakkabı satışını bugün başlattı. Kışın kendini hissettirmesiyle İstanbullular da bol sıfırlı mağazaların yerine kiloyla ucuz ayakkabıların satıldığı bu mağazaya hücum etti.

Ayakkabının da çizmenin de spor ayakkbısının da kilosu 5 lira.. Tartı işlemi bitipte kasaya gelenler aslında bir ayakkabı fiyatına bütün bir ailenin ayakkabı ihtiyacını da torbaya koymuş oluyor.

Üstelik ayakkabılar Çin malı değil, yüzde yüz yerli.

Kiloyla ayakkabı satışı şimdilik İstanbul Şişli'de ama, Eskişehirliler ve Adapazarlılar da ayakkabıları yakında kiloyla almaya başlayacak.

Nasıl hesaplanıyor?

Diyelim ki tüketicinin sepetinde 10-15 çift ayakkabı var. Bu yaklaşık 5 kiloya denk gelecek. Tüketici kilosu 5 liradan 5 kilo için 25 lira ödeyecek.

Yani 1 çift ayakkabı 2-2.5 liraya gelecek. Hassas terazide gramı gramına tartılacak olan ayakkabılar için ödemede yine gramı gramına yapılacak.

Firma yeni sezon çizme, bot ve spor ayakkabıların 10 TL'den satışa sunulacağını duyurdu. Satışa sunulan çizmet, bot ve spor ayakkabıların stoklarla sınırlı olmadığı, 15 Şubat 2010 tarihine kadar bu fiyatların geçerli olacağı belirtildi.

tabi kaldıysa :)
 

Benzer konular

Top