Beğendiğim karakalem çizimler

Not: İçerik, karakalem çizimleri olarak değiştirildi...

Karakalem çizim; kurşun, kömür, grafit gibi çizim araçları ile çizilen resim. Pek çoğu doğada bulunan, geniş malzeme yelpazesi nedeniyle en eski sanat dallarından biridir.

Görsel sanatlarda eğitim ve esere başlamak karakalem tasarım çalışmaları ile olur. Bununla birlikte Karakalem, başlı başına da bir sanat dalı olagelmiştir. Farklı renkler yerine aynı rengin farklı tonlarıyla resme boyut verilir. Manzara, iç mekan, natürmort ve soyut çalışmalar karakalem ile yapılabilse de çoğunlukla portre çiziminde kullanılır. Portrede karakalem, yağlı boya gibi sanatsal ve ticari değerini korumaktadır.

Türlü sanat görüşlerine rağmen karakalem realizm (gerçekçilik) olgusunun en kalıcı tekniğidir.[kaynak belirtilmeli] Ressamların değişken tarzları olmasına rağmen en belirgin üsluplar; tarama, karalama ve tonlamadır. Sanatçıların dünyasında füzen kalem hariç parmakla deseni ezmek hoş karşılanmamaktadır.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Takım
GALATASARAY
Fazlasıyla başarılı buldum çizimleri. Karikatür sadece çizmekle de bitmiyor, baştan sona espriyi her an yakalamak ger1kiyor. Tebrikler, bu karikatürlerde her ikisi de mevcut @sinovax.

Son düzenleme:

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Takım
GALATASARAY
Çizimlerin yorumsuzun dediği gibi çok başarılı
Devamını bekliyorum ben
Paylaşımına ve emeğine sağlık:)

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Cok guzeller bnde cizmek istiyorum ama cizimim pek iyi degil bi iki denedim istedigim gibi olmadi..sizinkilr cok basarili ellerinize saglik...

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
çok başarılısın sinovax devamını sabırsızlıkla beklıyorum

Paradoks ~

... Elif ...
Benimde karikatür çizimlerim var .
Resim çizmek ayrı birşey karikatür çizmek ayrı birşey
Çok beğendim :) Başarılarının devamını dilerim .

Cok guzeller bnde cizmek istiyorum ama cizimim pek iyi degil bi iki denedim istedigim gibi olmadi..sizinkilr cok basarili ellerinize saglik...

Öncelikle yorum yazan bütün herkese çok teşekkür ederim. Bu çizdiğim karikatürleri sıfırdan ben oluşturmuyorum erdil yaşaroğlu karikatürlerinden ya da internette bulduğum karikatürleri aynen ya da değiştirerek çiziyorum dolayısıyla espiriler bana ait değil sadece çizimler bana ait :)

Bi iki denemeyle vazgeçmemeni tavsiye ederim önce kolay çizimlerden başla sonra zora git çizdikçe elin alışır daha güzel şeyler ortaya çıkar diye düşünüyorum. İnternette videolu karikatür çizimler var onları taklit etmekle başlayabilirsin mesela. Yanlış anlama lütfen büyüklük göstermek için söylemiyorum bunları seviyorsan peşinden git diye söylüyorum yorum için teşekkür ederim KıRMıZı :)

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör

Devamını bekliyorum @sinovax tebrik ederim.

Düzenleyen yönetici: