Bel ve boyun ağrılarınızdan kurtulun

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Mys 2009
Mesajlar
14,872
Beğeniler
1,920
#1

Yaşam kalitenizi zayıflatmayın...


Eğer sorun sırt ağrısı ise, hiç şüphesiz bu yaşam kalitenizi zayıflatıcı bir durumdur. Sırt ağrısı belirmeden önce belki de birçok insan sırt kaslarının ve omurgasının farkında bile değildir. Bir kısım insanlar ise omurgasını nasıl kullanması gerektiğini bilmiyor ya da oldukça kötü kullanıyor.


Son yıllarda ilerleyen teknolojiyle birlikte sağlık alanında da pek çok yeni tedavi yöntemi geliştirildi. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Necati Küçükgül, sırt ağrısı şikayeti olanlar için son derece etkili bir yöntemin ülkemizde de son yıllarda uygulandığını belirtti. Küçükgül, bel ve boyun fıtığında ameliyatsız tedavi yöntemi olarak bilinen uygulamayla, rahatsızlığın tedavisindeki toplam genel başarı oranının yükseldiğini de söyledi. Dr.Küçükgül DRX 9000 Spinal Dekompresyon tedavi yönteminin ülkemizde ameliyatsız bel ve boyun fıtığı tedavisi olarak bilindiğini ve bu yöntemde elde edilen yüzde 86 başarının ve hastaların olumlu görüşlerinin yöntemin önemini pekiştirdiğini ifade etti.
DRX 9000 Spinal Dekompresyon, Nasa teknolojisi olarak keşfedilmiş ve hastaların ameliyat endişesine bağlı olarak geliştirilmiş bir sistemdir. DRX 9000 Spinal Dekompresyon cihazının geliştirilmesi ve üzerindeki önemli değişiklikler ise yine hasta görüşleri alınarak yapılıyor. Örneğin bir saati aşan seans sırasında tedaviyi daha eğlenceli hale getirmek için hastalara film seyrettirilmesi ve müzik dinletilmesi gibi. Müşteri anketlerinin değerlendirilmesiyle geliştirilen DRX 9000’in video monitörüyle hastalar tedavi esnasında film seyredebiliyor ve kulaklıkla müzik dinleyerek sıkılmadan tedavi oluyor. Müşteri geri bildirimlerinden çıkan diğer sonuçlara göre ise bu tıbbi cihazın kronik bel ağrısı tedavisinde güvenli olduğu kadar eğlenceli bir yöntem olduğu da tespit edildi.


Ülkemizde Fizyorem Fizik Tedavi Merkezi’nde bulunan DRX 9000 Spinal Dekompresyon cihazının ABD kaynaklı klinik raporları da, sistemin hastalarca diğer yöntemlere göre güvenli bulunduğunu teyit eder nitelikte ve tedavide de büyük orandaki başarısını destekliyor.


Sırt ağrısı, bel ve boyun fıtığından muzdarip olanlar için, DRX 9000 Spinal Dekompresyon sistemi iyi bir alternatif olarak duruyor. DRX 9000 yöntemi risk olmadan ve büyük bedeller ödenmeden güvenli bir tedavi seçeneği olarak ifade ediliyor. Ayrıca uzun bir iyileşme sürecini beklemeye gerek kalmadan en fazla 6 haftada sonuç alınabiliyor. Hastanın tedavi süresinde günlük aktivitelerine devam etmesi, yöntemi daha cazip hale getiriyor.


Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Necati Küçükgül, bel ve boyun fıtığı konusunda yanlış uygulanan uzman gözetiminde yapılmayan masajlar, risk altındaki meslek grupları ve yaş sınırlarıyla ilgili de uyarılarda da bulunuyor.
 
Top