Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım - Erdal Demirkıran - Özet

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,253
Takım
GALATASARAY
#1
Yıl 2030: İnsanlar artık 5 saat uyuyor. İnsanlar artık sinirlenmiyor. Artık 21. Yüzyılın başlarında tüm dillerde karşılığı bulunan “başarısızlık” sözcüğü sözlüklerde yok. Özgüven artık özel bir vasıf değil. Cinayet, intihar, kavga, savaş yok.. ve artık insanlar birbirlerini seviyor…
Yıl 2020: Neredeyse tüm dünyayı saran ve sarsan “Kashna Öğretileri” büyük bir hızla yayılıyor…
Yıl 2010: Dünyanın En Akıllı İnsanı, dünya liderlerine yönelik eğitim programını başlattı…
Yıl 2005: Türkiye’deki faaliyetleri devam eden Erdal Demirkıran, dünyaya açılmaya hazırlanıyor…
Yıl 2002: Dünyanın En Akıllı İnsanı Özel Okul, Kolej, Dershane, Şirket, Belediye, Siyasi Partiler.. gibi kurum ve kuruluşlarda “dahi” yetiştiriyor. Bugün: Erdal Demirkıran hayatı ve kendini alabildiğine seviyor. Dünyayı değiştirmeye çalışıyor…

Buraya özgeçmişimi yazmak isterdim ama benim özgeçmişim yok. CVm de yok! Ben dünle değil, daha çok bugün ve yarınla ilgilenirim. Çünkü düne bakarsam yaşadığım negatif olayları referans alabilir ve hareket alanımı daraltabilirim. Örneğin mezun olduğum okul en iyisi değilse, en iyi okuldan mezun olan birini benden daha iyi görme gafletine düşebilirim. Oysa ben henüz hiçbir negatifliğe bulaşmayan bugün ve yarınla ilgilenirim. Bu beni daima en öne götürür. Çünkü geleceğimi şekillendiren dünün geyiği değil, yarının hayalleridir. Ben bugün en iyisi olduğuma eminim. Yarın da benden daha iyisi olmayacak. Göreceksin! ÖZGELECEK Yıl 2030 İnsanlar artık 5 saat uyuyor. İnsanlar artık sinirlenmiyor. Artık 21. Yüzyılın başlarında tüm dillerde karşılığı bulunan başarısızlık kelimesi sözlüklerde yok. Özgüven artık özel bir vasıf değil.

Cinayet, intihar, kavga, savaş yok ve artık insanlar birbirlerini seviyor Yıl 2020 Neredeyse tüm dünyayı saran ve sarsan Kashna Felsefesi büyük bir hızla yayılıyor Yıl 2010 Dünyanın En Akıllı İnsanı, dünya liderlerine yönelik eğitim programını başlattı Yıl 2005 Türkiyedeki faaliyetleri devam eden Erdal Demirkıran, dünyaya açılmaya hazırlanıyor Yıl 2003 Dünyanın En Akıllı İnsanı Özel Okul, Kolej, Dershane, Şirket, Belediye, Siyasi Partiler gibi kurum ve kuruluşlarda dahi yetiştiriyor Bugün Erdal Demirkıran hayatı ve kendini alabildiğine seviyor. Dünyayı değiştirmeye çalışıyor Bu Kitapta Ne Var Bu kitapta öncelikle insan aklının sınırsızlığı anlatılmaktadır. Bir dahi gibi yaşayabilmek için beynin iki lobunun da aktif olarak kullanılmasıyla ilgili egzersizler sunulmaktadır. kuyucu bu egzersizleri uygulayarak aklını daha iyi kullanmayı öğrenmek suretiyle kendini aşabilmekte ve farklı düşünerek adeta bir dahiye dönüşmektedir. Yazar bu kitapta okuyucusuna az uyumayı da öğretmektedir.

saat yerine 4 5 saat uyuyup, 8 saat uyumuş gibi zinde uyanmanın yollarını anlatmaktadır. İnsan ömrünün ortalama 60 yıl olduğunu varsayarsak, günde 8 saat uyumak 20 yıl gibi bir zamanın uykuda geçmesi anlamına gelmektedir. Yazar bu süreyi 4 saate indirmek suretiyle, uykuda geçirdiğimiz sürenin 10 yılını kazanmaktan bahsediyor. İnsanlar ayakkabı alırken bile saatlerce düşünmektedirler. Bu kitap insanlara etkili, doğru ve hızlı karar vermeyi öğreterek ekstra zaman kazandırmaktadır. Bu kitap Yetenek kavramını reddederek tüm imkânsızlara meydan okumaktadır. Özgüven ve motivasyon kavramını çok başka bir üslupla anlatan kitap, okuyucusuna Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım dedirten tek kitaptır. Bu kitap okuyucusuna programlı yaşamayı öğretmektedir.

Çaresizliği bir veba değil, adeta bir mucize olarak anlatan kitap, çaresiz zamanlarımızda eli kolu bağlı oturmak yerine harekete geçmeyi örgütlemekte ve yeni açılımlarla çaresizliği bir doping aracı olarak kullanmayı öğretmektedir. Özgeçmiş yerine yepyeni bir kavram olan Özgelecekten bahseden kitap, böylece bir ilke daha imza atmış olmaktadır. Şöyle ki, kitabın çıkış tarihi olan 2002 Mayıs ayından önce hiçbir yerde Özgelecek kavramından bahsedilmemiştir. Yani bu kavram yazarın ürettiği yepyeni bir kavramdır. Sinirlenmenin, dedikodu yapmanın ve gereksiz ayrıntılarla uğraşmanın beyin kemiren birer böcek olduğunu vurgulayan yazar, bunlarla nasıl mücadele edileceğinin de ipuçlarını vermektedir. Hedef belirlemenin metotlarını da anlatan yazar, insanlara başarılı olmak için yepyeni teknikler sunmaktadır.
 

Benzer konular

Top