1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Ben Geldim Rabb'im

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve yeşüLL tarafından 6 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. yeşüLL

yeşüLL limitsizsiniz...! Özel üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    46 ÇTL

En temel ibadetlerden biri olan namazın davetiyesine hiç bu zaviyeden baktınız mı? Duygulanma kısmını geçtim de en çok dikkatimi çeken şey, insanların ezan okunurken dükkanların kapatıp camiye yönelmesi oldu. Günlük koşuşturmada çoğu zaman hakkıyla dinleyemiyoruz bile belki de ezanı. Hatta acı ama gerçek duymak istemeyenler de var. Yakın zamanda Allah nasip etti de Mekke'de ve Medine'de bulundum. Aynen bu videoda olduğu gibi ezan okunduğunda dükkanlar kapanıyor ve caminin yolu tutuluyor. Bu aşırı dincilik değil. Onlar için rutin bir durum. Hiç biri de dükkanını kapattı diye batmıyor. Eeee zaten sana rızkı, kazancı verecek olan Allah. Sen kimin verdiği zamanı kimin için harcamaktan çekiniyorsun.İnsanların dünyalık tüm işlerden kopup topluluk halinde hareket etmesi, ibadet edip, el açması o kadar güzel ki...
    Cuma vakti alışverişin mekruh olduğunu duymuştum. Ama daha ayrıntılı bilgiyi siz araştırarak bulabilirsiniz. ([Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..])
    Cuma vakti kıymetlidir.Hem ibadet edilmesi güzeldir, hem de namazda olup dükkanını açamayan adam için haksız rekabet ortadan kalkmış olur. Biz bunu haftanın bir günü bir vakit bile yapmıyorken ve her gün 5 vakit insanlar yapabiliyorken, kaybettiklerimizi ve kazandıklarımızı siz düşünün...
    Elimin altına gelmiş bulundu.Bu bayan ne kadar içten ve sevgi dolu anlatmış namazı.Ben geldim Rabb'im ,ben geldim...=GG

[dm]xl6s22[/dm]​

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Ocak 2014

Sayfayı Paylaş