1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Benlerden Kurtulma Yolları..

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve TeBeSSüm tarafından 24 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. TeBeSSüm

TeBeSSüm Pamuk Prenses ツ Özel üye

Beğenileri:
    1.210
    Ödül Puanları:
    4.830
    Banka:
    722 ÇTL
    Benlerden Kurtulma Yolları ciddi bir iştir ve sadece uzman doktor tarafından uygulanmalıdır.

Her ne kadar benlerin güzellik sembolü olduğunu düşünen insanlar varsa daBenlerden Kurtulma Yolları genelde ben sahibi olan kişiler durumlarından pek memnun olmazlar ve onlardan kurtulmanın yollarını ararlar. Benlerden kurtulmanın en önemli kuralı bunu bir doktorla konuşupBenlerden Kurtulma Yolları onun sizi yönlendireceği şekilde hareket etmenizdir.

Benler nasıl ortaya çıkarlar?

Birçok insanın vücudunda 10'dan fazla ben bulunmaktadır. BenlerBenlerden Kurtulma Yolları deri hücreleri olan melanositlerin etrafa yayılmak yerineBenlerden Kurtulma Yolları küme halinde büyümesi sonucu oluşurlar. Melanositler pigmentleri oluştururlar ve bu pigmentler cilde rengini verirler. Bir arada büyüdükleri zaman da renkleri daha çarpıcı olur ve belirli bir şekilde yerleştikleri yerde görünürler. BenlerBenlerden Kurtulma Yolları açık renk ortaya çıkıpBenlerden Kurtulma Yolları zamanla koyulaşabilirler. Güneşe maruz kalmakBenlerden Kurtulma Yolları UV ışınları ve biyolojik değişimlerBenlerden Kurtulma Yolları bu benleri daha belirgin hale getirirler. Birçok insan benleri çekici bulur ama (genellikle fazla ben sahibi olan) bazıları da benlerinden kurtulmak isterler. Unutmayın kiBenlerden Kurtulma Yolları benlerden kurtulmak için doğru yöntem dermatoloğunuza danışmaktır.

Ben çeşitleri nelerdir? Hangisi zararsızBenlerden Kurtulma Yolları hangisi zararlıdır?

Tek bir bene nevusBenlerden Kurtulma Yolları birden fazla sayıdaki benlere ise nevi denir. Büyük bir çoğunluğu normaldir ve zararları yoktur. Normal benler aşağıdaki özelliklere sahiptirler;

PembeBenlerden Kurtulma Yolları açık kahverengiBenlerden Kurtulma Yolları koyu kahverengi ya da siyahtırlar.Oval ya da yuvarlak şekildedirler.Küçük ya da çok büyük olabilirler.Ciltte kabarıklık yapmayacak şekilde bulunabilirler ya da dışa doğru hafifçe ya da daha çok çıkık olabilirler.Üzerlerinden bazen kıl çıkabilir.

Anormal ya da potasiyel olarak tehlikeli olan benlerBenlerden Kurtulma Yolları zamanla melanomaya dönüşebilir ve bunlara displastik nevi denir. BuBenlerden Kurtulma Yolları risk taşıyan benlerBenlerden Kurtulma Yolları genellikle küçük bir operasyonla çıkartılırlar ve aşağıdaki özelliklere sahip olurlar;

Düzgün hatlara sahip sınırları olmayabilir ya da sınırlarını belirlemek zor olabilir. Klasik oval ya da yuvarlak şekline sahip olmazlar.Yüzeyleri düz ya da çıkıntılı olabilir.Genellikle 5 ila 15 mm arasında değişen büyüklüğe sahiptirlerBenlerden Kurtulma Yolları bu da normal bir benden daha büyük demektir.Ten rengi ya da koyu kahverengi ve altı pembe yüzeyli olabilirler.Vücudun her yerinde belirebilirler ama özellikle sırttaBenlerden Kurtulma Yolları göğüsteBenlerden Kurtulma Yolları popodaBenlerden Kurtulma Yolları kollarda ya da kafa derisinde ortaya çıkabilirler.Genellikle 100 ya da 100'den fazla normal bene sahip olanlar daha çok risk altındadırlar.

Benleri nasıl aldırabilirsiniz?

Benler pek çok şekilde alınabilirler ve bir beni doğru şekilde aldırmak son derece önemlidir. İşte size en çok kullanılan ben aldırnma şekilleri;

Ameliyat : Doktor ya da estetik cerrahBenlerden Kurtulma Yolları bisturi ile beni cilt yüzeyinden alır ve yaranın kapanması için açık yeri diker.

Elektrocerrahi : DoktorBenlerden Kurtulma Yolları beni bisturi ile tıraş eder ve altındaki dokuyu elektrikli bir iğne ile yok eder.

Kriyocerrahi : DoktorBenlerden Kurtulma Yolları beni sıvı nitrojen ile dondurur ve bu benin düşmesini sağlar.

Lazer cerrahisi : DoktorBenlerden Kurtulma Yolları beni yok etmek için özel bir lazer kullanır.

AyrıcaBenlerden Kurtulma Yolları benlerinizi düzenli olarak kontrol ettirmeyi unutmayın ve daima önlemlerinizi alın. GüneşeBenlerden Kurtulma Yolları koruyuculuğu yüksek bir krem sürmeden çıkmayın ve benlerinizi zedeleyecek durumlardan kaçının.​

Sayfayı Paylaş