Berrak Tüzünataç " Zarif Kadın Değilim"

Mod-53

Uzaklardayım
Özel üye
Katılım
16 Eyl 2011
Mesajlar
1,895
Beğeniler
84
Şehir
İSTANBUL
#1

Yeni Aktüel'e içini döken güzel sunucu, oyunculuk hayallerinin önündeki en büyük engel olarak üzerine yapışan 'magazin kızı' imajını görüyor: Yavuz Turgul, Zeki Demirkubuz benimle çalışmaz. Sırf hakkımda çıkan haberler yüzünden.
Yaklaşık iki yıl önce magazin dergilerinde işadamı sevgilisi Volkan Büyükhanlı ile boy boy fotoğrafları çıkan Berrak Tüzünataç, üç yıllık ilişkisinin bitmesiyle adeta yeniden doğdu. Dergilere kapak olan, Number 1 TV'de haber sunan, Yılmaz Erdoğan'ın 'Organize İşler' adlı sinema filminde, bazı dizilerde rol alan 21 yaşındaki Tüzünataç, şimdilerde oyunculuğuyla gündemde. Yeni Aktüel dergisinden Zeynep Subaşı'ya anlattı:

* Bir prodüksiyon şirketine bağlı olarak mı çalışıyorsun?

Hayır. Öyle yardımcı durumum falan da yok. İnsanlarla birebir diyalog kurmam gerektiğini düşünüyorum. Daha yaşım küçük. 21 yaşındayım ve muhataplarımdan genellikle küçüğüm. Henüz böyle bir şeyi şımarıklık olarak görüyorum.

'ZARİF KADIN DEĞİLİM'
* Oyunculuk eğitimi var mı?

Şu anda hayır ama istiyorum. Ona belli bir yatırım yapmam gerekiyor. Para biriktiriyorum...

* Yeni projeler var mı?

Var tabii, ama henüz konuşma aşamasında.

* Özellikle içinde olmak istediğin bir proje var mı?

Açıkçası bu sorularda isim belirtmeyi doğru bulmuyorum. Çünkü kimle çalışacağım belli değil. Beni öyle bir hale getirdiler ki, bu işi ciddiyetle yapanlar beni farklı biri sanıyor. Ben onlara göre 'commercial' kaldığım için onlarla çalışma şansımı bile kaybediyorum. Mesela Yavuz Turgul, Zeki Demirkubuz benimle çalışmaz. Sırf hakkımda çıkan haberler yüzünden.

* Yurtdışı hayallerin var mı?

Gerçekçi olmak lazım. Önce burada bir şeyler yapmalıyım. Yok öyle Türkiye'de beni anlamadılar, Hollywood bekle beni geliyorum, durumu... Hayal etmek bedava. Hayal ediyorum tabii ama önce kuvvetli bir CV'ye, tecrübe ve tabii maddi birikime sahip olmam gerekir.

Şöhretin bedelini benden peşin aldılar

* Seni basın keşfetti gibi bir durum söz konusu. Oyunculuk fikri nasıl gelişti?

Ben medyanın rüzgarıyla sürüklenecek kadar salak bir insan değilim. Kendi hayatını kontrol eden bir insanım.

* Tesadüfen fotoğraflarının çekilmesiyle tanındığını okumuştum da...

Başlangıcım öyle, evet. Üç ya da beş sene sonra başlardım belki, ama yine de oyunculuğa başlardım. Yalnız ağır ilerlemeyi, sadece yaptığım işle oranlı büyüyen bir şöhret isterdim. Bu benim işime yarayan bir şöhret değil. Bana üç beden büyük geliyor şu anda.

* Dikkat ediyor musun görülmemeye?

Ediyorum, çünkü okuyanlar inanıyorlar.

* Dışardan bu magazini kendin yaratıyormuşsun gibi algılanıyor!
Nasıl yaratabilirim? Benimle ilgili konuşan insanlara ne bir cevabım oldu ne de çıkıp bir yerlere demeç verdim. Magazinde gündeme gelmek için çok kolay bir yöntemdi, ama bunların üzerine yatmadım. Yatmam!

* Bir dönem, magazin basını seni her hafta Bodrum'da görüntülüyordu ama?
O zamanki erkek arkadaşım Volkan Büyükhanlı Bodrum'da otel işletiyordu. Ben de onun yanındaydım. Bir de o dönem, magazinel olacak mıyım diye düşünmem gereken bir dönem değildi. Nereye gidebileceğini bilmiyordum bu resimlerin.

KARARLARINDAN MEMNUN
* Çok mu erken şöhretin bedelini ödemeye başladın acaba?

Bana sorarsanız benden peşin aldılar... Birkaç senelik (gülüyor). Ama artık anlaşılıyordur herhalde, bunları kendimi göstermek için yapmıyorum.

* Genç yaşta kendi kararlarını kendin vermek zor olmuyor mu?

Bir şeye güveniyorsam o da zekamdır. Kendime yakışmayacak, pişman olacağım bir şeyi yapmayacağımı biliyorum. Dolayısıyla birilerinin de benim yerime karar vermesine gerek olduğunu düşünmüyorum. Kararlarımı kendim verdim ve hiçbirinden pişman olmadım
Kaynak: Aktüel
 

Benzer konular

Top