1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Beş Element Nedir?

Konusu 'Astroloji / Burçlar' forumundadır ve Suskun tarafından 16 Ekim 2010 başlatılmıştır.

 1. Suskun

  Suskun V.I.P V.I.P

  Katılım:
  16 Mart 2009
  Mesajlar:
  22.929
  Beğenileri:
  311
  Ödül Puanları:
  6.230
  Yer:
  Türkiye
  Banka:
  26.933 ÇTL
  Beş Element Nedir?

  Beş element ağaç, ateş, toprak, maden ve sudur. Çin felsefesine göre bu beş element, harekete ve değişime imkan veren tepki araçlarıdır. Bu elementlerin her biri diğerlerini yok etme veya kontrol etme yeteneğine sahiptir ve kendinden sonrakini üretebilir. Kendilerini yenileme özelliği ise sudan sonra ağacı getirir.

  Ağaç hayatın başlangıcını müjdeler.
  Yeşil renkle sembolize edilmiştir. Ağaç karaciğer, safra kesesi ve sindirim sistemi üzerinde etkilidir. Ağaç ateşi yaratıp, onu körükleyebilir.

  Ateş kırmızı renklidir. Sıcak havayı, doğanın doymuşluğunu, kuraklığı ve tozu simgeler. Dil ve bağırsaklar üzerinde etkilidir. Ateşin külleri toprağı yaratır.

  Toprak elementi sarı renklidir. Başlangıç ve bitiş arasındaki dengeyi temsil eder. Dalak, pankreas ve ağız, toprak etkisindeki organlardır. Toprak ise damarlarında madeni büyütür.

  Maden beyazdır ve güzü temsil eder. Serin ve insanı dinçleştiren hava demektir. Etkisini akciğerlerde ve solunum sisteminde gösterir. Daha sonra ise kalın bağırsakları ve burnu etkiler. Maden de suyu toplar.

  Su mavi demektir. Mevsimi kıştır. Etkisini boşaltım sisteminde gösterir. Böbrek, mesane ve kulak, etkisi altındaki organlardır.

  Bütün elementler bir dönüşüm yaratırlar. Her hayvan burcu, bu elementlerden birine düşer. Her devrede bir element 2 kere görülür ve daha sonra 10 yıl süreyle görülmez.
   
 2. kizoyunu

  kizoyunu Üyecik

  Katılım:
  16 Ekim 2010
  Mesajlar:
  9
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  20
  Banka:
  0 ÇTL
  Çok teşekkürler yararlı bir paylaşım..
   
Benzer Konular
 1. EsteLya
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  741
 2. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  683
 3. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  3.230
 4. Hazangülü
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.295
 5. YoRuMSuZ
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.127
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş