Beyaz dişler için fırça nasıl kullanlmalı?

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Mys 2009
Mesajlar
14,872
Beğeniler
1,920
#1
Bembeyaz dişlere sahip olmak için fırçayı zarar vermeyecek şekilde kullanmalısınız.

Herkes bembeyaz bir gülüş ve sağlıklı dişler ister. Bu da ancak dişleri doğru fırçalamakla olabilir. Diş hekimi Mert Kökdemir, dişlerinizi fırçalarken dikkat etmeniz gerekenleri anlattı.

* Dişlerinizi orta sertlikte bir diş fırçası ile çok fazla bastırmadan fırçalayın.

* Bilinenin aksine diş fırçasını çok bastırmak veya beyazlatıcı diş macunları kullanmak dişlerinizde kalıcı bir beyazlık sağlamaz. Aksine dişlerinizin çabuk aşınmasına sebep olur. Dişleriniz daha da sarı gözükür.

* Dişleri hızlı fırçalamak, eksik temizliğe yol açar. Bu da ileride diş eti problemlerine neden olur.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,476
Beğeniler
9,006
Takım
GALATASARAY
#2
Hemen konuyla alakalı olduğu için yazayım. Dişleri yanlamasına veya yukarı aşağı sertçe fırçalamak eğer çok sağlıklı dişetlerine sahip değilseniz diş etlerine fazlası ile zarar verir. Bilinenin aksine dairesel hareketler de doğru değildir. En doğru diş fırçalama şekli şöyle olmalı:

* Diş etlerine temas etmeden sağa sola hareketlerle dişler fırçalanmalı.
* Daha sonra üst çene dişleri, yukarıdan aşağı, alt çene dişleri ise aşağıdan yukarı hareketle fırçalanmalı. Aynı şekilde dişlerin ağız içinde kalan kısımları da aynı hareketle fırçalanmalı.
* Bir hatırlatma daha. Eğer tatlı ve asitli birşey yediyseniz hemen akabinde dişlerinizi fırçalayın. Bu da benden size dost tavsiyesi olsun :)))
 
Top