Beyaz Lahana ve Yararları

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,530
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#1
Beyaz Lahana ve Yararları

Lahana, sağlıklı besinlerin başında yer alan, son derece yararlı bir besindir. Özellikle içerdikleri vitamin ve mineraller dikkate alındığında, son derece zengin bir besin olan beyaz lahana, kış aylarında bolca tüketilen, bölgesel zayıflama ürünlerinde etken madde olarak kullanılan bir besin olmasının yanı sıra, yağ yakıcı etkiye de sahiptir.

Kış ayları genellikle hareketsiz geçer ve bu hareketsizlik de kilo verme önünde büyük bir bariyer olarak durur. Bu bariyerden zarar görmeden kurtulmak için, bitkisel zayıflama önerileri hususunda bilgi sahibi olmak ve aynı zamanda bu bilgileri uygulamak gereklidir.

Lahana yağı ve lahana suyu, aynı zamanda bitkisel zayıflama ilaçlarının bir kısmında etken madde olarak kullanılmasının yanı sıra bol miktarda vitamin ve mineral içermesinden ötürü de oldukça büyük bir öneme sahiptir sağlık açısından. Bol miktarda E vitamini içerdiğinden ötürü cilt sağlığı için gerekli bir besindir. Cildi korur ve cilt lekelerine karşın bitkisel çözüm önerisi olarak kullanılabilir. Aynı şekilde C vitamini bakımından da oldukça zengin bir besin olan lahana, limonda bulunan miktarda C vitamini içerir. Lahananın kilo vermeye olan katkısının nedeni ise bol miktarda lif içermesi ve karbonhidrat ve doğal şeker bulundurması… Tabii ki lahanada bulunan faydalı maddeler yalnızca bunlarla da sınırlı değil. Aynı zamanda bol miktarda manganez, sodyum, fosfat, folik asit, B6 vitamini, omega 3 asitleri, b1 (tiamin) riboflavin, kalsiyum, magnezyum, ve A vitamini içeren lahana, sadece bu maddeler düşünüldüğünde dahi sağlık açısından oldukça faydalı bir besindir.

Peptik ülsere iyi gelen lahana, ayrıca sindirim sistemini düzenleme görevini de üstlenir. Akciğer ve göğüs kanseri, prostat, meme kanseri gibi kanser çeşitlerinin tedavisinde de bitkisel çözüm önerisi olarak kullanılır. Kısacası; birçok hastalığını bitkisel tedavisinde kullanılan lahana, yeterli ve gerekli miktarda tüketildiği takdirde sağlık açısından çok yararlı bir besindir.
 

Benzer konular

Top